LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 12.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIKPN zniecierpliwiony Łomiankami
2013-09-10, 19:59

KOMENTARZE: 13

12-09-2013 odbyło się ważne dla spraw przestrzennych spotkanie. Jego inicjatorem był dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego Jerzy Misiak. W zebraniu uczestniczyło 25 osób reprezentujących kluczowe dla tego tematu instytucje.
Powodem spotkania było zaniepokojenie KPN dużą ilością pozwoleń na budowę wydawanych w Łomiankach na zasadach WZ, powodujących chaotyczną i niezgodną ze studium uwarunkowań zabudowę. Ten tryb wydawania pozwoleń uniemożliwia też skuteczną ochronę przyrody, którą KPN jest żywotnie zainteresowany.
Spotkanie poprzedziła wizyta w dwóch miejscach gminy, które KPN chciał pokazać by zobrazować problem. Pierwsze to Kościelna Droga gdzie z jednej strony znajdują się ważne przyrodniczo niemal dzikie tereny, z drugiej zaś bardzo gęsta zabudowa osiedla mieszkaniowego powstałego z pominięciem ustaleń studium w trybie WZ
W ożywionej dyskusji głos zabrało wiele osób. Motywem przewodnim wszystkich wystąpień był postulat pilnego wprowadzenia planów zagospodarowania, nie czekania na nowe studium, nie oglądania się na inne instytucje jak KPN czy instytucje ochrony środowiska lecz stawienie czoła różnicom interesów i opinii, przekonanie tych, którzy nie rozumieją wyższych racji i podjęcie pilnych decyzji.
W podsumowaniu dyskusji dyr. Misiak powiedział: 'Prosimy o plan' zaś burmistrz Dąbrowski zaprosił na rekonstrukcję bitwy.
Subiektywna relacja ze spotkania oraz pełna lista obecności na http://www.wspolnaprzestrzen.o...
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #jestem w szoku IP: 83.24.144.*
2013-09-10, 23:44    
"W podsumowaniu dyskusji dyr. Misiak powiedział: 'Prosimy o plan' zaś burmistrz Dąbrowski zaprosił na rekonstrukcję bitwy." - i to chyba definiuje pogląd Burmistrza Dąbrowskiego na zarządzanie Łomiankami :(
2013-09-11, 09:34    
Zebranie odbyło się 10-09-2013. Przepraszam za mimowolną podróż w czasie.
NIEZALOGOWANY: #Strażnik IP: 83.24.144.*
2013-09-11, 10:26    
Dyrektor KPN prosi o plan miejscowy. Pytanie o jaki plan czy ten dzielący mieszkańców i z wadami prawnymi czy równy dla wszystkich bez wad prawnych...Pan Dyrektor Misiak sam przyczynił się do urbanizacji terenów doliny łomiankowskiej uzgadniając część zgłoszonych do niego projektów warunków zabudowy. Uzgodnił między innymi w 2010r warunki zabudowy dla domu księży seniorów na działce zlokalizowanej częściowo w rezerwacie przyrody...to pozostawiam bez komentarza...Plan musi powstać,ale równy dla wszystkich Panie Gawda, a nie dla wybranych..jako mieszkaniec Dąbrowy Zachodniej niech Pan zadba o szybką realizację trasy S-7 przez Dąbrowę niech Pan przekona sąsiadów żeby nie działali wbrew DOBRU WSPÓLNEMU i nie blokowali budowy tak potrzebnej trasy...
NIEZALOGOWANY: #XYZ IP: 83.24.179.*
2013-09-11, 10:58    
Srażnik vel Stefanprawo oczywiście wszystko zrozumiał. To znaczy wszystko co dotyczy jego kieszeni. To że za chwilę obudzimy się w gąszczu nowoczesnych slamsów jest bez znaczenia. Ważne żeby dało się załatwić że zamiast 8 zł dostanie się za swoją ziemię 400 zł.
NIEZALOGOWANY: #Waldek IP: 77.128.88.*
2013-09-11, 11:02    
Dyrektor KPN prosi o plan, a to jaki on będzie to już nasza lokalna sprawa. Wszystko zależy od tego czy Burmistrz w końcu podejmie prawdziwy dialog, nie tylko z radnymi ale i z mieszkańcami.

Radni wykazują chcą dyskusji i szerokich konsultacji, mieszkańcy jak widać też. A czy Burmistrz, zwłaszcza zastępca Rusiecki zwróci uwagę na potrzeby całych Łomianek a nie wybranych jednostek, na perspektywy rozwoju Łomianek?
NIEZALOGOWANY: #strażnik IP: 83.24.141.*
2013-09-11, 18:53    
To nie stefanprawo wprowadził zurbanizował teeny doliny łomiankowskiej...to nie stefanprawo ma działki w terenie 4.2a,który został sztucznie moim zdaniem utworzony w 2011r po to żeby właśnie WYBRAŃCY mogli się wzbogacić na zmianie przeznacznia gruntów, to nie stefanprawo nakazał wydanie warunków zabudowy dla tak naprawdę domów wielorodzinnych na działce,która częściowo zlokalizowana jest w rezerwacie przyrody...to nie stefanprawo przyczynił się do urbanizacji doliny łomiankowskiej...nie zaklinajcie rzeczywistości....ktoś przecież wprowadził zabudowę wielorodzinną na ulicę Chopina,Fabryczną,ktoś to zrobił czas wskazać personalnie kto...
NIEZALOGOWANY: #Tomek IP: 83.24.142.*
2013-09-11, 20:17    
O co kurde chodzi z tym 4.2 a b c d???
Ludzie my tu chcemy normalnie żyć. Łomianki powinny się przestać rozbudowywać do czasu, kiedy nie powstanie do tego niezbędną infrastuktura! Nie ma przedszkoli, szkół, nie ma dróg, nie ma kanalizacji i wody.
Opanujcie się. Jak macie ziemie to nie ucieknie. Poczekajcie, a wszyscy na tym skorzystają.
NIEZALOGOWANY: #ktosiek IP: 194.15.120.*
2013-09-11, 21:54    
Chodzi o to że obecnie Łomianki i Dziekańow Polski to jeden wielki "BANK ZIEMI" w odleglości 15 km od CENTRUM WARSZAWY.

Ten " bank ziemi "był tworzony przez ostatnie 20 lat. Przez lata blokowono - nie odralniano ziemi żeby NIEKTÓRZY mogli ją wykupić za grosze.

Przykład z 5 zł skupywane były ziemie na obszarze 42.A ktore przez radnych obecnej kadencji zostały odrolnione - zostala przyjeta uchwała o zmianach w studium !!! Czyli osoby które kupily ziemie za 5 zł teraz mogą ją sprzedwać za 150z min...
Czy trzeba więcej ?

Proszę KPN uchwala zabudowe dla osiedli na Kępie Kiełpińskiej a odmawia zabudowy dla prywatych inwestorów. Jak to określić - sprawa dla reportera czy prokuratury?

Więcej Dolina Łomiankowska to miejsce spekulacji ziemią. Wywłaszczenia właścicieli poprzez wykup i blokowanie tych terenów przy błogosławienstwie KPN.
NIEZALOGOWANY: #qwerty IP: 79.191.41.*
2013-09-12, 01:09    
Zwróćcie uwagę co ten Stefanprawo pisze. Pisze w kółko, że ktoś wcześniej robił przekręty i teraz żąda sprawiedliwości, żeby on też mógł.
A tak jak pisze Tomek, myśli większość mieszkańców, tylko im się nie chce grzebać się w tym błocie propagandy deweloperskiej.
NIEZALOGOWANY: #obwodnica IP: 83.24.148.*
2013-09-17, 11:27    
Panie Gawda ja z innej beczki skoro działa Pan na rzecz WSPÓLNEJ PRZESTRZENI to niech Pan się zajmie trasą s-7. Mamy dosyć stania w korkach, niech Pan porozmawia z sąsiadami,kórzy blokują ten ważny dla WSPÓLNEJ PRZESTRZENI projekt...codziennie stoimy w gigantycznych korkach...a niektórzy oprotestowują decyzję środowiskową w sprawie budowy tak ważnej dla DOBRA WSPÓLNEGO obwodnicy Łomianek przez Dąbrowę...Panie Gawda co Pan zrobił na rzecz powstania obwodnicy Łomianek przez Dąbrowę?
NIEZALOGOWANY: #Herold IP: 85.120.114.*
2013-09-17, 12:36    
A co Pan Gawda ma do obwodnicy? Do tego czy innego projektu?

W tej sprawie powinien się wypowiedzieć burmistrz Dąbrowski. Powinien się zadeklarować, który wariant popiera i działać na rzecz ruszenia z budową.

Tymczasem Pan Burmistrz profilaktycznie nie wypowiada się na ten temat (tak jak i na inne ważne tematy dla Łomianek), a jak już coś powie to nawet zaproszeni goście nie wiedzą o co mu chodzi.

Proponuje obejrzeć relacje ze spotkania z planistami z GDDKiA.
http://www.lomianki.info/docum...

Brakuje jeszcze tylko aby burmistrz w podsumowaniu spotkania w sprawie S7, zaprosił na tańce na deskach i oczywiście na bitwę :)
NIEZALOGOWANY: #kama IP: 83.24.134.*
2013-09-26, 11:54    
KPN jest zaniepokojony tym całym bajzlem, który się u nas dzieje i zadaje sobie sprawę, że raz wydane pozwolenia są praktyczne nie do cofnięcia. Dlatego najechał nasza gminę z zapytaniem o co chodzi. Szkoda, że w ogóle miał aż taki powód, bo nie słyszałam, żeby kiedykolwiek już odbywał taka wizytacje, albo żeby odbywał tez inspekcje w innych gminach, które mu podlegają. Widocznie Lomianki to przypadek ciężki...
NIEZALOGOWANY: #patrzący z boku IP: 160.83.30.*
2013-09-26, 16:10    
do XYZ
jakie to polskie, sam nie mam i innemu też nie dam, brawo!!!!!!!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT