LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 14.4.2021


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPytania do radnych PWZ ws liceum
2021-03-26, 00:10

KOMENTARZE: 16

10 marca radni przyjęli uchwałę w sprawie przejęcia od Powiatu Warszawskiego Zachodniego (PWZ) zadania z zakresu właściwości powiatu dotyczącego prowadzenia Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Wojtyły w Łomiankach oraz nieodpłatnego przejęcia od PWZ nieruchomości stanowiącej działkę ewidencyjną nr 224 w obrębie Łomianki Dolne.

Z uwagi na liczne kontrowersje, jakie pojawiły się tuż przed głosowaniem nad uchwałą, jak też pytania, jakie do dziś pozostają bez odpowiedzi, postanowiłem wraz z radną Magdaleną Cłapińską wyjaśnić sprawę u źródła. 16 marca br. przesłaliśmy do Starostwa w Ożarowie Mazowieckim pismo, w którym zawarliśmy szereg pytań do naszych łomiankowskich radnych powiatowych. Ufamy, że odpowiedź na nie pozostanie zgodna z oczekiwaniami mieszkańców gminy.

Warto zaznaczyć, że byliśmy i nadal jesteśmy, zwolennikami zaproponowanego porozumienia z PWZ. Co potwierdziliśmy w głosowaniu nad uchwałą. Jednakowoż powinno ono chronić - w pierwszej kolejności - interesy naszych mieszkańców.

Załączone dokumenty:

Uchwała - przejęcie liceum.pdf
Pytania do radnych PWZ.pdfWynik głosowania


Głosowanie imienne

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Ojciec IP: 198.98.62.*
2021-03-27, 02:36    
Pani Radna Cłapińska, Panie Radny Etienne. A może zamiast robić afery zabierzecie się do pracy i wspólnie z Panią Burmistrz postaracie się podnieść poziom naszego Liceum?
Jakieś konstruktywne działania przewidujecie. Mieszkańcy oczekują rzetelnej współpracy, a nie ciągłego od 10 lat awanturnictwa i udowadniania, że "Moja racja jest mojsza niż twojsza" jak u Koterskiego. Już w ostatnich wyborach za takie awantury wyborcy podziękowali poprzednikom.
NIEZALOGOWANY: #ŁOjciec IP: 83.28.216.*
2021-03-27, 06:05    
Ano zorganizowane grupy..., nie lubią co by im ktoś patrzył na łapska i przeszkadzał w interesach, dla pospólstwa to oni działają dla dobra społeczeństwa, jakoś trzeba wytrzymać do wyborów.
NIEZALOGOWANY: #do Radnego Etienne IP: 37.225.46.*
2021-03-27, 12:10    
Wielce Czcigodny Panie Etienne mam następujące pytania:

1.NA łamach lomianki.info zapowiadał Pan spotkanie "na szczycie" z Prezesem ZWiK w Łomiankach sp. z o.o. Było to łądnych parę miesięcy temu. Czy do spotkania doszło i jakie konkluzje, bo poza buńczucznymi zapowiedziami interwencji w ZWiK żadnych dalszych informacji.

2. Zapowiadał Pan walkę z samochodami blokującymi miejsca postojowe przy ulicy Warszawskiej z tabliczkami na sprzedaż, to było zdaje się dwa lata temu. Panie Etienne jakie rezultaty Pana walki? Proszę o zwięzłą informację.

3. Czy to prawda, że przygotowuje się Pan do startu na Burmistrza, ba nawet pogłębia Pan edukację?

NIEZALOGOWANY: #Marek IP: 5.173.201.*
2021-03-28, 15:14    
Zbyt trudne pytania Panie Radny???
NIEZALOGOWANY: #joozek IP: 89.65.241.*
2021-03-29, 14:17    
A może nie tyle za trudne, co zupełnie nie na temat liceum
NIEZALOGOWANY: #Widz IP: 80.255.2.*
2021-03-30, 15:12    
Dziwne te baje radnego i radnej. Nie tak dano pod rączkę z kandydatką na burmistrza a dziś przeciw niej. Dzieci czy dorośli ludzie którzy szprechali nam bajkę o dobrej Burmistrz. Zapomnieli jednak wpierw sprawdzić kim ona jest? A może sprawdzili i sadzili że da się ręcznie sterować jak poprzednik? A ona wybrała dobro mieszkańców.
NIEZALOGOWANY: #Widz na Pic IP: 83.28.216.*
2021-03-30, 16:13    
Widać że wiesz że szprechali bajki,i przejrzejże na oczy,opłaty za śmieci kilkaset procent w górę, po mimo oddzielenia zielonych płaconych z podatków, teraz przekształcone z przeliczeniem na zużycie wody, to też podwyżka, próba podwyższenia podatków, dla przedsiębiorcom też, po mimo pandemii,wyprowadzanie ludzi na ulicę w pandemii, utrata działki gdzie miało być przedszkole, odrapany z tynku budynek UM nie otynkowany przez półtora roku,cyrk z jeziorem Kiełpińskim czyli próba przejęcia pełnej kontroli nad własnością prywatną, panosząca się deweloperka, znikająca kostka bauma z ul. Ogrodowej wartości około 100tyś. zł.
To jest to co widzi Widz a radny widzi sporo więcej.
Do wyborów coraz bliżej.
NIEZALOGOWANY: #Pic pic IP: 37.225.46.*
2021-03-30, 18:40    
Dodam tylko:
- wielomiesięczny paraliż Łomianek w wyniku konfliktu Przewodniczącego Rady Miejskiej z Burmistrz MŻP (oboje to jeszcze nie tak dawno najbliźsi koalicjanci)

- nieudolna próba pozyskania działki po byłych zakładach drzewnych (obecnie stoi tam centrum handlowe prochownia)

- afera z odbiorem odpadów zielonych

oraz niespełnione dotychczas obietnice:

15 minut do Warszawy (nawet w godzinach szczytu)

Bus-pas....NIEZALOGOWANY: #z Chopina IP: 185.220.101.*
2021-03-31, 02:19    
Astrau, Bartoszewski, Bryk, były burmistrz Dąbrowski i Zalewska głosowali przeciw pozyskaniu działki pod nową szkołę podstawową? Czy już zupełnie poszaleli? Natyński i Salwowski zaniemówili? Mocny w gębie, a jak trzeba zagłosować to cisza.

Szkoła w Łomiankach Dolnych jest potrzebna !!! Czy tak trudno to pojąć?

OPANUJCIE SIĘ. POMYŚLCIE O DZIECIACH. GŁOSUJCIE W IMIĘ DOBRA MIESZKAŃCÓW, A NIE POLITYCZNYCH ZAGRYWEK !!!

WIdać kto jest z mieszkańcami, a kto przeciw. Bardzo to smutne.
NIEZALOGOWANY: #Chłopina IP: 83.28.216.*
2021-03-31, 06:34    
Też uważam że szkoła jest potrzebna, ale z tego co widać, za co ta ekipa się nie weźmie, to nieładnie pachnie, widać radni wiedzą więcej, a i dla postronnej osoby nie jest to łatwe do zrozumienia, niby działka na terenie gminy, a powiatowa, wartość podana, też z kosmosu, te zawiłości układu itd.
Ale przecież przegłosowane, to po co bić pianę. I tu nie chodzi o szkołę podstawową ale o kompleks, przeniesienie liceum z pełnym przejęciem utrzymania, co jest w obowiązku powiatu.I dobrze że są radni którzy dla dobra mieszkańców okazują obawę przed konsekwencjami zbyt pochopnych decyzji, ponoć czasy jednomyślności minęły.
Warte przemyśleń też jest finansowanie tak dużego projektu, wszak kasa ponoć jest pusta, zapewne podatki w górę, próba już była.
NIEZALOGOWANY: #Czy na pewno przeciwko szkole? IP: 37.47.49.*
2021-03-31, 13:53    
Wystarczy przyjrzeć się historii budowy szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej. Szkołę zaprojektowano i zbudowano za kadencji Burmistrza Tomasza H.Dabrowskiego. Tutaj mała zagadka dla mniej zorientowanych: Kto wtedy był przeciw budowie szkoły podstawowej...Dla ułatwienia podam, że niektóre z osób z otoczenia Pani Burmistrz MZP... Co się tyczy głosowania w sprawie przejęcia obowiązków utrzymaniea liceum w ICDS, w zamian za grunt pod budowę szkoły podstawowej, to też bylbym przeciwko, takiemu układowi. Powiat powinien przekazać działkę gminie Łomianki w Łomiankach Dolnych pod budowę szkoły podstawowej bez żadnych warunków, więc, to, ze część radnych głosowała przeciwko takiemu układowi nie znaczy, że jest przeciwko budowie szkoły. Ja sam mam obiekcje w związku z takim dealem. obiekcje co do ta
NIEZALOGOWANY: ##Marek IP: 217.17.34.*
2021-04-01, 11:46    
Przeciw budowie nowej szkoły podstawowej w Dąbrowie, rozbudowie nowego skrzydła szkoły podstawowej w Dziekanowie Polskim i budowie nowego przedszkola w Dzikanowie Leśnym byli radny poprzedniej kadencji;

Małgorzata Żebrowska-Piotrak,(Komitet Wyborczy Wyborców Marcin Pawlicki i Mieszkańcy Łomianek),
Marcin Etienn,(Komitet Wyborczy PO),
Mariola Niecikowska,
(Komitet Wyborczy Wyborców Urszuli Gołąb),
Wojciech Berger,(Komitet Wyborczy PO),
Ewa Kżyrzowska,(Komitet Wyborczy Dialog Ziemi Łomianki),
NIEZALOGOWANY: #Piotr IP: 141.98.10.*
2021-04-01, 13:48    
Marku. W kółko to samo. Tak samo to mądre jak powtarzanie "wina Tuska".

Dokonania Tomasza Dąbrowskiego, arogancje jego zastępcy i natarczywą propagandę podsumowano w wyborach. Czas się pogodzić z werdyktem mieszkańców. Nie ma co teraz płakać, lamentować i trzeba zabrać się do pracy na rzecz społeczności Łomianek.

Mamy serdecznie dość ciągłych przepchanek politycznych i arogancji.
Wszyscy pamiętają co się działo w poprzedniej kadencji i na co wydawano publiczne pieniądze: https://www.lomianki.info/moje...
NIEZALOGOWANY: #Do Piotr IP: 37.225.46.*
2021-04-02, 19:27    
Burmistrz MŻP musi odejść...
Warto przypomnieć sobie:
- KŁÓTNIE pomiędzy Panią Burmistrz MŻP a Przewodniczącym Radyt Miejskiej - nawet ze swoim najbliższym koalicjantem nie potrafiła się dogadać, co skutkowało wielomiesięcznym, niespotykanym dotąd PARALIŻEM GMINY!!!

- NIEUDOLNĄ PRÓBĘ zakupu działki po byłych zakładach drzewnych, obecnie stoi tam centrum handlowe Prochownia i tego nie umiała dopiąć

- AFERĘ Z ODBIOREM ZIELONYCH - pamiętacie śmierdzące odpady zielone w całych Łomiankach - Kto za to ponosi odpowiedzialność? Odpowiedź jest jedna BUrmistrz Łomianek MŻP

Burmistrz MŻP powinna odejść..
NIEZALOGOWANY: #do Piotra IP: 83.28.216.*
2021-04-03, 14:42    
Piotr, szukałem coś pozytywnego w tym ,,Tusk" i zero, nul.
Czyś byś tak źle oceniał osiągnięcia pani burmistrz.Czy wież kiedy pani burmistrz nas opuści, tak jak wymieniona przez ciebie osoba. I gdzie się uda?
NIEZALOGOWANY: #zaniepokojony? IP: 37.225.46.*
2021-04-07, 12:11    
Dlaczego władze gminy nie negocjowały przejęcia gruntu należącego do Skarbu Państwa na cele oświatowe, bez ZOBOWIĄZANIA, do utrzymywania liceum (chyba, że się mylę i jednak Burmistrz MŻP prowadzi twarde negocjacje?). Utrzymanie placówki oświatowej typu liceum należy do zadań Starosty? Przecież to obciąży budżet naszej gminy?
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT