LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 4.7.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIUwolnimy energię młodych!
2018-09-27, 02:37

KOMENTARZE: 6

Mamy jasną wizję Łomianek i chcemy ją zrealizować. Piękna, podwarszawska miejscowość położona pomiędzy Wisłą a Puszczą Kampinoską, z inteligentnie zagospodarowaną przestrzenią, brzegiem Wisły przygotowanym dla mieszkańców wzorem Warszawy, przestrzenią miejską dla młodszych i starszych, miasto atrakcyjne dla ludzi młodych, którzy nie tylko stąd nie emigrują (obecnie ok. 20% społeczeństwa w Łomiankach to seniorzy), a wręcz przybywają zauroczeni naturą, ciszą oraz bliskością Warszawy. Miasto pełne pozytywnej energii, gdzie przestrzeń miejska została zaplanowana z myślą o korzystaniu z niej przez mieszkańców.

Musimy tę wizję zrealizować, jeżeli chcemy stworzyć ofertę dla młodych ludzi, by uznali, że także dla nich Łomianki to ich miejsce na ziemi, gdzie będą żyć ich rodziny i gdzie będą płacić podatki.

Dlatego należy wypromować naszą miejscowość. Zagospodarowany brzeg Wisły, choćby na małym odcinku, byłby dla mieszkańców wspaniałym terenem rekreacyjnym, na którym mogliby się spotkać, a także np. popływać na rowerze wodnym.

Więcej energii należy również włożyć w promocję naszych perełek przyrodniczych - np. Kampinoskiego Parku Narodowego czy pięknych jezior/starorzeczy. Należy wreszcie zadbać o piękny rezerwat przyrody Jezioro Kiełpińskie, od lat pozostawiony własnemu losowi. Konieczne są także przemyślane inwestycje w infrastrukturę sportową tak, abyśmy dla młodzieży stworzyli jak najlepsze warunki do uprawiania sportu.

Miasto powinno zainwestować np. w montaż balonów nad Orlikami, by dzieci i młodzież mogły uprawiać sport także późną jesienią oraz w zimie. Miasto ma obowiązek wspierać oddolne inicjatywy mieszkańców (np. grup biegowych - brawo Wy!) i integrować mieszkańców Łomianek z różnych środowisk (bo trzeba wyrównywać szanse!). W końcu jesteśmy wspólnotą. Chcemy uwolnić pozytywną energię mieszkańców, którzy chcą mądrego rozwoju Łomianek. Wokół tego celu trzeba zgromadzić i zaangażować jak najwięcej młodych ludzi - wiąże się to także z koniecznością poprawy komunikacji z Warszawą czy powstawaniem żłobków oraz przedszkoli, a także poprawy poziomu edukacji.

Prawdziwy rozwój wymaga zmiany dotychczasowej wizji rozwoju Łomianek oraz ich wizerunku. Jesteśmy na to gotowi. Mamy spójną wizję społeczeństwa życzliwego wobec siebie, władz wsłuchanych w oczekiwania i potrzeby mieszkańców oraz rozwoju, który służy wszystkim, bo miasto może być zarządzane gospodarnie. Jesteśmy w stanie stworzyć Łomianki, w których mieszkać będzie się jeszcze lepiej i w których będziemy inwestować w naszą młodzież, by osiągała sukcesy i z dumą mówiła, skąd pochodzi.

Tego chcemy i nie odpuścimy, dopóki tego celu nie osiągniemy.

Magda CŁAPIŃSKA
Agnieszka GAWRON-SMATER
Mateusz KROGULEC
Grzegorz UMIASTOWSKIM. Krogulec, A. Gawron-Smater, M. Cłapińska, G. Umiastowski


G. Umiastowski, A. Gawron-Smater, M. Cłapińska, M. Krogulec

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Magdalena IP: 94.254.138.*
2018-09-27, 11:14    
Jestem za, będziemy do tego dążyć! Świetny artykuł.
NIEZALOGOWANY: #wybieram młodych! IP: 185.220.102.*
2018-09-27, 11:37    
Super. W końcu jest kto może nie będzie radnym tylko od składania wieńcy. Też już powinno się ukrucić stare zabetonowane układy. Mam też nadzieję, że nowi radni będą samodzielnie myśleć i nie będą tak jak obecna większość podnosić łąpki na komende. Jak tak można nie mieć własnego zdania? Wynika to z uzaleźnienia czy z braku wolnej woli czy braku przeyśleń?

Mam na kogo ołosować. Brawo mieszkańcy Łomianek.
NIEZALOGOWANY: #JAN IP: 78.10.53.*
2018-09-27, 12:55    
Samodzielność myślenie i odwaga ktora w coraz bardziej starzejącej sie radzie gminy jest nie tylko potrzeba ale wręcz niezbędna.
NIEZALOGOWANY: #TAK DLA BURMISTRZA DĄBROWSKIEGO IP: 185.56.80.*
2018-09-27, 16:29    
He he he he. Po oo komu takie młodziaki potrzebne. Do piaskownicy a nie do żądzenie się wpychają. A kogo to jedno z drugim zna i kto ich zna. TYLKO BURMISTRZ DĄBROWSKI JEST NASZYM BURMISTRZEM. Jestem pewien że jak się ich wybieże a ja nie wieżę to nie będą się słuchać tego co im burmistrz powi i znowu będzie jak na bazarze przy sklepie. Ten wie lepiej albo tamten. Tu nam trzeba JEDNEGO BURMISTRZ TOMASZA DĄBROWSKIEGO i jego słuchających się radnych a nie nowych co ich nikt nie zna i nie ma jak ich zaczepić sie by się nie sprzeciwiali.
NIEZALOGOWANY: #doprzodumłodość IP: 178.42.248.*
2018-09-27, 17:39    
Na was liczę, młodzi. Jeżeli ktoś ma wprowadzać zmiany, to tylko młodzi, wykształceni, otwarci na wyzwania ludzie. Brawo i powodzenia.
NIEZALOGOWANY: #jeliso IP: 37.47.10.*
2021-09-09, 16:01    
Nieźli "młodzi"... Buhahaha - 43 lata - to nawet za komuny ZSMP mocno naciągało status "młodych" - do 35 roku życia. Ale jak widać nawet komuna miała jednak więcej przyzwoitości.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT