LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 4.7.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGISen o Łomiankach
2018-08-08, 22:35

KOMENTARZE: 8

Miałem sen, sen o Łomiankach. We śnie tym projektant i budowniczy przestali być wyroczniami, co i jak ma być zrobione na NASZEJ ULICY! We śnie tym nie radny odsłaniał znak zarośnięty zielenią i malował pasy. Robili to kompetentni urzędnicy, bo po pierwsze wiedzieli jak to robić, a po drugie celem ich działania nie była ich wygoda, lecz wygoda mieszkańców.

W tej wyśnionej rzeczywistości, skuteczny był jeden nasz telefon, na który nikt się nie obrażał. Nasz, niekoniecznie radnego. A na NASZEJ uliczce było miejsce i na klasy do dziecięcej zabawy i na ławeczkę pod platanem, o ile sobie tego zażyczymy! Po krótkiej i miłej rozmowie z gminnym urzędnikiem znaleźliśmy też i sposób na budowę ronda w pobliżu oraz lepszego skrzyżowania!

Niestety sny mają to do siebie, że choćby były najpiękniejsze, to kiedyś się kończą. Pora wrócić do realnego świata, a w nim... wydaje się, że nikt z odpowiedzialnych za łomiankowskie inwestycje nie rozumie że: raz zrobiona i wykończona ulica to twór trwały i kosztowny. Że to nie śmichy chichy i demagogia, lecz konieczność racjonalnego wydawania naszych pieniędzy z budżetu gminy. Ulica, która ma służyć dziesiątki lat musi być niemal doskonała technicznie, użytkowo i estetycznie. Musi być w każdym detalu przemyślana. Nie może powstawać w rytmie gwarantującym, że stanie się kiełbasą wyborczą. A w dodatku NASZA ULICA powinna być naprawdę NASZA. Ma na niej być miejsce zarówno dla samochodów, rowerów jak i pieszych. W jej otoczeniu mają rosnąć zielone trawniki, kolorowe kwiaty, krzewy i NASZE drzewa. Musi się na niej znaleźć miejsce na postój samochodu dla gościa. I to nie w drodze żadnej łaski, lecz z przeświadczenia o powinności urzędu wobec mieszkańców, którzy te potrzeby finansują. Ma to być reguła mająca swe podstawy w racjonalnym myśleniu, odnosząca się tak do ul. Warszawskiej, jak i do najmniejszej ulicy w mieście. Podajcie mi jeden choćby powód dla którego mieli byśmy z tego wszystkiego rezygnować? Żeby mój sen mógł stać się jawą, podstawą myślenia o inwestycjach musi być chęć zagospodarowania przestrzeni miejskiej w sposób przyjazny jego mieszkańcom. W przeciwnym razie daremny nasz trud i stu procentowa gwarancja utopienia kolejnych środków w błocie.

A tymczasem... Warszawska to niekończący się remont remontu z dziwnym lewoskrętem dla wybranych, którzy nic nie dali gminie poza jednorazową opłatą. A my mieszkańcy na ten remont płaciliśmy w podatkach latami! To podtopione chodniki na kilkudziesięciometrowych odcinkach wzdłuż tej ulicy, już po pierwszym po remoncie większym deszczu. co nam Zachodnia, piękna tylko na fotkach z urzędu? Po co, jeżeli nikt nie przejdzie się jej nowym chodnikiem od początku do końca, bo niedokończona i to niestety na lata. Podobnie jest tam z przejazdem rowerem.

Trwając przy swych marzeniach należy pamiętać, że nie wystarczy dużo budować, trzeba budować z sensem, dla nas mieszkańców, a nie dla zdjęć w gazecie. Życie szybko zweryfikuje fikcję na nich uwiecznioną, choćby były najpiękniejsze.

Jan Umiastowski


Zniszczone, rok temu zrobione, ścieżki rowerowe na Warszawskiej.


Zniszczone, rok temu zrobione, ścieżki rowerowe na Warszawskiej.


Ul. Warszawska - brak podjazdu dla osób niepełnosprawnych.


Ul. Warszawska - duże uskoki i brak odwodnienia mogą być kiedyś problemem...


... i jak widać są już problemem.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #L&J IP: 178.42.10.*
2018-08-14, 16:50    
Niestety zdjęcia są zmanipulowane. Szkoda, że nie zamieścił Pan zdjęć także z sierpnia br. Jedynie brak podjazdu dla niepełnosprawnych jest właściwy i za to władze Gminy winny bić się w pierś.
NIEZALOGOWANY: #Do_L&J IP: 79.187.156.*
2018-08-14, 22:21    
Te zdjęcia z sierpnia zamieścił już burmistrz. Szkoda, że nie zamieścił tych wcześniejszych ukazujących jak trwonił nasze pieniądze. Wszystko można naprawić. Można zburzyć przedszkole w Dziekanowie Leśnym i postawić na nowo poprawiając w nim przekroje wentylacyjne, by możliwy był w ogóle odbiór budynku.
NIEZALOGOWANY: #JAN IP: 87.205.160.*
2018-08-15, 12:14    
No cóż artykuł rządzi się pewnymi prawami opisuje pewne sytuacje z przeszłości. Zdjęcie ilustruje stan po odbiorach końcowych ulicy które mały miejsce w lutym br. Jet wiec adekwatne do opisu sytuacji. W dodatku takie i podobne fakty na nowo budowanych ulicach są nagminne. A przecież nie o tym był artykuł. Sugerował konieczność zmiany myślenia o projektowaniu infrastruktury miejskie, głownie przez w[prowadzenie obecności czynnika obywatelskiego! Bardzie starannej i dokładnej weryfikacji na etapie założeń i projektu przyszłych inwestycji gminnych. Mogę [przedstawić blisko setkę dokumentów ulicy Warszawskiej z których wynika że projekt od początku był źle procedowany. Jak Pan się na tym zna to warto. Lecz chyba ważniejsze są wnioski. Które zawarłem w artykule. Dziękując za ocenę przesyłam wyrazy szacunku Jan Umiastowski
NIEZALOGOWANY: #Lilka IP: 193.17.14.*
2018-09-09, 20:50    
Nie tylko Warszawska, ale też mniejsze, lokalne uliczki remontowane są wg wizji władz, bez uwzględnienia zdania i potrzeb mieszkanców. Najlepszym przykładem ul.Armii Poznan od Warszawskiej, gdzie pozbawiono mieszkancow mozliwości zatrzymania się koło swoich posesji. Odnowione ulice na os. Powstańców także pozbawiono miejsc postojowych, w zamian zakladajac ugory pelne chwastow. Przez caly sezon slużby miejskie tu nie zajrzaly, aby pielegnowac te swoje "trawniczki".
NIEZALOGOWANY: #mks IP: 193.17.14.*
2019-08-12, 13:26    
za to teraz nie robi się nic a dzióry na ulicach jak były tak są
NIEZALOGOWANY: #cieć IP: 5.173.169.*
2019-08-15, 14:45    
Panie Janie Umiastowski, teraz jak wspierana przez Pana ekipa jest u władzy, a Pan sam zasiada od czasu wygranej w wyborach w radzie nadzorczej Komunikacji Miejskiej w Łomiankach sp. z o.o. to czas na nowe inwestycje. Czekamy na nowe żłobki,przedszkola,szkoły, na budowę nowych dróg publicznych, na rozbudowę i budowę sieci wodno-kanalizacyjnych...czekamy już od ostatnich wyborów...mam nadzieję, że się za rządów obecnej ekipy doczekamy, ale nadzieja jak to mawia przysłowie jest "matką głupich"
NIEZALOGOWANY: #Magda IP: 5.173.168.*
2019-08-25, 07:32    
Od wyboru nowej władzy Łomianki stanęły w miejscu .
Nic się nie dzieje to jakiś absurd za Dąbrowskiego aż huczało od inwestycji .
Referendum konieczne !!!!
NIEZALOGOWANY: #321 IP: 31.0.69.*
2019-09-08, 14:52    
Tylko jakieś durne figurki wywiesili na ulicach. Ciekawe ile to wszystko kosztowało i czy nie możnabyło tych pieniędzy przeznaczyć na bardziej potrzebne rzeczy?
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT