LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 29.11.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIRekordowe inwestycje - Brawo My!
2018-08-07, 20:47

KOMENTARZE: 0

Mieszkańcy Łomianek dziękują za wszystkie działania na rzecz rozwoju Łomianek. Jednym z nich jest znaczący przypływ środków do budżetu gminy od nas samych bo uzyskiwanych z naszych PIT, CIT i podatków od nieruchomości. Niezaprzeczalnym jest także fakt i trudno tego nie zauważyć, że w ostatnim czasie powstało wiele inwestycji na terenie gminy: nowa szkoła, przedszkole, place zabaw, ciągi piesze i kołowe oraz wiele innych. Skąd taki boom?

Szanowni mieszkańcy Łomianek  budżet Łomianek w 2018 roku to 148 834 054 zł (plan).

Trudno, żeby taki budżet był skonsumowany tylko na "zabawy na deskach" i na inne cele, niż te wynikające wprost z zadań własnych gminy opisane w ustawie o samorządzie gminnym. Można zadać jednak pytanie:

Czy Wprost proporcjonalnie do wzrostu budżetu rosną zadania inwestycyjne?

Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że Łomianki się rozbudowują. Nie są to inwestycje jedyne w historii Łomianek tylko należy się zastanowić czy współmierne do środków finansowych, które mieszkańcy przekazują w podatkach.

Większy budżet, więcej inwestycji?
Chyba NIE. Przynajmniej nie wynika to z niżej zaprezentowanych tabel. Udział procentowy inwestycji do wysokości dochodów budżetu stoi w miejscu! Podczas gdy wysokość budżetu pomiędzy rokiem 2010 a 2017 wzrosła o prawie 80% a inwestycje stały w miejscu.

Inną sprawą jest jakiej jakości są niektóre z tych inwestycji i komu służą. Mimo licznych pytań nigdy nie otrzymaliśmy informacji dlaczego chodnik i ścieżki rowerowe wzdłuż ul. Warszawskiej są budowane po to aby w następnym roku zostały rozebrane i budowane na nowo. Dlaczego chodnik w Dąbrowie wzdłuż ulicy Brukowej prowadzi do lasu? Po co wbrew woli mieszkańców wybudowano nowy kosztowny stadion przy ul. Fabrycznej? Czy nie jest to przejaw megalomanii i własnego nigdy nie spełnionego "ego". Gdzie zatem są dystrybuowane środki z tak wysokich dochodów?

Wzrost wynagrodzeń i rozrywkę...
Otóż okazuje się, że najwięcej środków po oświacie (gdzie środki z subwencji przekazywane są do gminy z budżetu państwa) jest przeznaczanych na kulturę, rozrywkę, promocję i wynagrodzenia. Ilość pracowników nie zwiększyła się ale koszt wynagrodzeń wzrósł o 30%. Można zadać pytanie:

Czy dobry menadżer to taki, który wykonuje inwestycje za potężne pieniądze podatników, czy taki, który dba o miasto i występuje w imieniu mieszkańców na każdej płaszczyźnie działania?

Zadając takie pytanie mieszkańcom Dziekanowa, Burakowa, Prochowni i Dąbrowy usłyszymy odpowiedź, iż burmistrzowi Tomaszowi Dąbrowskiemu (kandydat na Posła z listy PIS) bliższy jest interes deweloperów niż mieszkańców. Na siłę forsuje uchwały Rady Miejskiej w sprawie planów miejscowych dla Dziekanowa Polskiego i Dziekanowa Nowego oraz innych, których następstwem mogą być roszczenia rzędu kilkuset milionów zł oraz takie  jak w przypadku Dziekanowa grożące wyburzeniami domów w przyszłości. Żeby się nie powtarzać polecam artykuł "Mała" Obwodnica na stronie www.mieszkancylomianek.pl.

Niezrozumiałe i agresywne próby lokalizacji centrum handlowego po dawnych zakładach drzewnych na osiedlu Prochownia czy konflikt z mieszkańcami "Ronsona" i  osiedla Buraków to tylko drobne z licznych przykładów arogancji władzy. Władzy, która każdego mieszkańca Łomianek, zadającego niewygodne pytanie szufladkuje do poziomu opozycji i partii politycznej.

My, mieszkańcy Łomianek, chcemy burmistrza, który słucha naszego głosu, a nie głosu deweloperów. Burmistrza, który będzie dbał o nasz interes społeczny i nie będzie gardził tymi, którzy mają odwagę upomnieć się o zrównoważony  rozwój  naszego miasta. Wystarczy 8 lat nieudolnych rządów przy najwyższym w historii Łomianek budżecie!

Potrzeba zmian. Dość cynizmu i hipokryzji rządzących. Czy służbą na rzecz mieszkańców są wynagrodzenia zastępcy burmistrza i sekretarza na poziomie 19 tysięcy zł miesięcznie? Jeśli myślicie podobnie - Dołączcie do nas www.mieszkancylomianek.pl.

Maria Pszczółkowska


Rosnące dochody vs inwestycje


Procentowe wykorzystanie budżetu

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT