LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 29.11.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIOdpoczywaj w pokoju...
2018-07-01, 10:15

KOMENTARZE: 2

27 czerwca 2018 r. zmarła w wieku 54 lat Joanna Cackowska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi i Romana Kobendzów w Sadowej. Wspaniały Nauczyciel, wielki Przyjaciel młodzieży. Niestrudzony orędownik szkoły wolnej od nietolerancji, otwartej na świat, nowoczesnej (na ile to było możliwe) i postępowej. Społeczność nasza poniosła niepowetowaną stratę.

Dziś, 30 czerwca, w Parafii Św. Mikołaja Bp. w Łomnej pożegnaliśmy Ją. Wójt Czosnowa z niekrytym wzruszeniem i wdzięcznością dziękował Joasi za wkład, jaki wniosła, będąc radną Czosnowa drugiej kadencji. Wspominał o tym, jakim była wspaniałym dyrektorem szkoły w Sadowej. Jakim była dobrym i uczciwym Człowiekiem.

Władze naszej gminy nie zamieściły na stronie urzędowej anonsu o śmierci Joasi. Nie zamieścili również informacji podwładni burmistrza, dyrektorzy łomiankowskich szkół. Dyrektorom tym, powiem tak - strach to jedyny prawdziwy przeciwnik życia. Obce jest mu poczucie przyzwoitości.

Nikt z przedstawicieli wysokich władz Łomianek nie pojawił się również na pogrzebie. Nie było komu zabrać głosu w ostatnim pożegnaniu. Zostało to zauważone zarówno przez społeczność łomiankowską, jak też przez mieszkańców gminy Czosnów. Burmistrz na uroczystości pogrzebowe wysłał za to p. Kostrzewskiego (urzędowego dozorcę), p. Grafa (radnego z Kiełpina) oraz p. Wroniewskiego (radnego z Sadowej). Wszyscy oni odpowiedzialni są za dystrybucję czerwonej gazety "Łomianki" z zamieszczonym artykułem szkalującym dobre imię Zmarłej. Dwóch z nich rozprowadzało tę gazetę wśród mieszkańców Łomianek jeszcze na godzinę przed pogrzebem.

Joasiu, requiescat in pace!

Pięć lat temu otrzymałem od Pana Jerzego Homziuka*, ówczesnego nauczyciela WF oraz informatyki w szkole w Sadowej, niezwykły list. Był on odpowiedzią na paszkwil mieszkanki, jaki opublikowany został w świątecznym wydaniu urzędowej gazety Łomiankowska.pl 23 marca 2013 r. Jak się później okazało zamieszczona treść została zmieniona bez wiedzy jej autorki i dostosowana na zlecenie Urzędu przez Referat Promocji Urzędu Miejskiego w Łomiankach. 3 tygodnie temu ukazał się kolejny anonimowy tekst oczerniający i zniesławiający Dyrektor szkoły. Tym razem zamieszczony w czerwonej gazecie "Łomianki", którego siedziba redakcji znajduje się w Łomiankach, przy ul. Orzechowej 6 (adres zamieszkania Przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Krysteckiego).

List Pana Jerzego Homziuka "Miałem sen" nigdzie do tej pory nie był publikowany. Myślę, że nadszedł czas, by wyjąć go z "szuflady" i zaprezentować opinii publicznej. Bo wart jest bardzo wielu przemyśleń. Zapraszam Państwa do lektury.

Marcin ETIENNE

*) Jerzy Homziuk - absolwent AWF w Warszawie, lekkoatleta, skoczek w dal i sprinter; uczestnik igrzysk olimpijskich w Monachium (1972 r.)

Załączone dokumenty:

List mieszkanki (2013) .pdf
List do Pawła Nastuli (2013).pdf
Miałem sen (2013).pdf
List mieszkanki (2018).pdf
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
2018-07-01, 19:57    
Po łomiankowskiej władzy niczego specjalnego się nie spodziewam. Z załączonej korespondencji wynika, że od kilku lat sukcesywnie niszczyli oni i szkołę w Sadowej i uczących w niej nauczycieli. Postrzegam to, jako zwykłe pospolite chamstwo. Słoma z butów wychodzi. Jednak bardziej jestem zszokowany postawą dyrektorów szkół. Najwyraźniej żadne wartości dla nich nie istnieją? Jak ci ludzie odnajdują się w szkole? Czy to są wychowawcy, czy urzędnicy? Jestem zasmucony. Określenia honor, czy zasady moralne w dzisiejszym świecie najwyraźniej już nie istnieją. Świat na psy schodzi.
NIEZALOGOWANY: #Janek IP: 83.0.146.*
2018-07-24, 11:28    
Wielki szacunek dla mieszkańców Sadowej którzy nie uczestniczyli w potańcówce w szkole w Sadowej.Dziękuję za uszanowanie Św. pamięci Pani Dyrektor. Organizowanie w takim miejscu potańcówki kilkanaście dni po pogrzebie uważam za brak jakichkolwiek zasad i wartości, wstyd panowie burmistrzowie, wstyd.
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT