LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIOddajcie nagrody!
2018-05-29, 15:37

KOMENTARZE: 2

Ostanie rozstrzygnięcia w kraju w obszarze wynagrodzeń władzy wykonawczej i przyznanych samym sobie nagród zwróciły uwagę na ten problem. Przyjrzyjmy się więc Łomiankom.

Piotr Rusiecki, zastępca burmistrza, który maksymalnie może zarabiać około 11 tys. zł miesięcznie, zarobił w roku 2014 r. - 193 576,80 zł, w 2015 r. - 214 016,40 zł, w 2016 r. - 222 029,70 zł, a w 2017 roku ponad 235 000 zł.

Z powyższego wynika, że burmistrz Tomasz Dąbrowski (kandydat na posła z listy PIS), przyznawał swojemu zastępcy nagrody od 5 do 7 tysięcy zł miesięcznie!

W oświadczeniu majątkowym za 2010 rok, a więc w roku zanim został zatrudniony w urzędzie w Łomiankach, wykazał dochód ze stosunku pracy w wysokości 78 tys. zł, pracując w spółce, której udziałowcem był jego ojciec. Otrzymywał z pewnością wynagrodzenie odpowiadające jego aspiracjom i kwalifikacjom. Różnica w dochodach pomiędzy 78 tys. zł a 235 tys. zł jest szokująca!

Wynagrodzenia w sferze samorządowej reguluje Ustawa o samorządzie gminnym, Ustawa o pracownikach samorządowych i Rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Z przepisów tych wynika, że burmistrz może otrzymywać wynagrodzenie maksymalne w wysokości nie większej niż 12 525 zł miesięcznie bez nagród. Natomiast zastępca i sekretarz mogą otrzymywać nagrody za wybitne osiągnięcia w sprawowaniu funkcji w urzędzie.

Piszę o tym w momencie gorącej dyskusji nad horrendalnymi nagrodami, jakie przyznali sobie członkowie rządu. Dla przypomnienia, 75% społeczeństwa jest zdania, że nagrody ministerialne powinny być przez urzędników zwrócone.

W Łomiankach władza także w tym względzie zatraciła umiar. Służba publiczna stała się dla nich dochodowym zajęciem pozwalającym zarabiać więcej niż prezydenci największych miast w Polsce. Być może w Łomiankach również potrzebne będą bilboardy oraz protest przed Urzędem...

Zapraszam do odwiedzenia strony Mieszkańców Łomianek.

Maria PSZCZÓŁKOWSKA


Zarobki P.Rusieckiego i T.Dąbrowskiego na tle prezydentów największych miast w Polsce.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Joanna IP: 195.123.213.*
2018-05-29, 23:34    
To, że p.Rusiecki tyle zarabia mnie nie szokuje. Bardziej mnie zastanawia po co w ogóle jest p.Dąbrowski. Tu bym raczej szukała oszczędności. Mam nadzieję, że p.Rusiecki wystartuje w najbliższych wyborach. Ma mój głos w przeciwieństwie do obecnego burmistrza p.Dąbrowskiego. Na tego pana nie zagłosuję.
NIEZALOGOWANY: #Janek IP: 83.0.146.*
2018-05-30, 11:19    
Od dawna piszę , że ludzie honoru zwracają nagrody. Czy wymieniony zastępca burmistrza Rusiecki odda nagrody? Czy przewodniczący rady Krystecki odda diety? - w poprzedniej kadencji powtarzał i zgłaszał uchwały o obniżenie diet - teraz jest cicho. Czyżby działał pod publiczkę? Nie chodziło mu o mieszkańców? Człowiek honoru chyba oddałby diety?.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT