LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 29.11.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIProwokacja Urzędu?
2018-05-14, 11:12

KOMENTARZE: 0

Tuż przed kwietniową imprezą dla dzieci "Szukamy Wielkanocnych Jajek", nocą z 5 na 6 kwietnia nieznani (mam nadzieję - "jeszcze nieznani") sprawcy rozdystrybuowali na terenie Dziekanowa Bajkowego ulotki. Materiał opatrzony był moim wizerunkiem. Miały one na celu ośmieszenie mnie i organizowanej przeze mnie od ośmiu już lat, cyklicznej imprezy.

Kolorowy wydruk umieszczony w koszulce na dokumenty, zwinięty był w rulon i spięty gumką. Do każdego plakatu załączono małe czekoladowe jajko. Do tego skład i dystrybucja. Wszystko to, jak się domyślam, sfinansowane ze środków podatnika.

Przyjąłbym tę nocną akcję jako niewinny żart, gdyby nie jeden szczegół. W ostatnim zdaniu autorzy, podszywając się pode mnie, agitują za oddawaniem na mnie swych głosów w jesiennych wyborach samorządowych. A to już jest przestępstwo, zagrożone dotkliwą karą finansową.

W obawie przed kolejną prowokacją, zdecydowałem fakt ten zgłosić na policję, prosząc jednocześnie o objęcie imprezy dyskretną ochroną. Ponieważ na plakacie umieszczono zdjęcie, które nigdy wcześniej nie było nigdzie publikowane, postanowiłem sytuacyjnie dotrzeć do jego autora... Wszystko na to wskazuje, że jest nim pracownik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Łomiankach. Jego bezpośrednim przełożonym jest Joanna Zielke (redaktor naczelna gazety Łomiankowska.pl), która to z kolei podlega zastępcy burmistrza - Piotrowi Rusieckiemu.

Przebieg samej imprezy na szczęście nie został niczym zakłócony. Policja podeszła do zgłoszenia z należytą powagą. Zapewniła mieszkańcom ochronę na tyle dyskretną, że obecność ich patroli zauważalna była jedynie przez osoby zorientowane w sprawie.

Tymczasem, po zakończeniu imprezy czekała mnie jeszcze jedna "niespodzianka". Podczas porządkowania terenu okazało się, że sprawcy nocnej urzędowej akcji ulotkowej zniszczyli niemal połowę kolorowych tabliczek, informujących mieszkańców o zabawie organizowanej z myślą o dzieciach... Mam nadzieję, że dochodzenie organów ścigania będzie na tyle skuteczne, że doprowadzi ich nie tylko do wymienionego w artykule fotografa lecz przede wszystkim wskaże jego mocodawców.

Otwierając imprezę, wspominałem jedynie humorystycznie o "zajączkach", które brzydko się bawią. Nie chciałem psuć wydarzenia. Obiecałem, że do sprawy tej wrócę, gdy grille dogasną. Od wydarzeń tamtych minął miesiąc. Sprawę upubliczniam, pozostawiając Państwa ocenie, czy urzędowa akcja była jedynie niewinnym żartem...

Marcin ETIENNE

Załączone dokumenty:

Zabezpieczenie imprezy..pdfZawiniątko...


Ulotka dystrybuowana na terenie Dziekanowa Bajkowego.


Fotograf zatrudniony w Wydziale Promocji UM w Łomiankach.


Regulamin Organizacyjny UM w Łomiankach.


Zniszczone tablice informujące o imprezie.


Pismo z prośbą o zabezpieczenie imprezy.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT