LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPIKIETA 14.V - SOLIDARNI z DZIEKANOWEM
2018-05-11, 21:26

KOMENTARZE: 4

Szanowni Mieszkańcy Gminy Łomianki.

Zapraszamy wszystkich na pikietę, która odbędzie się w poniedziałek 14 maja 2018 r o godz. 16.30, przed Urzędem Miejskim w Łomiankach, przy ul. Warszawskiej 115.

Chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec planów realizacji tzw. Małej Obwodnicy Łomianek śladem Kościelnej Drogi, stanowiącej w praktyce kolejną drogę tranzytową biegnącą przez gminę Łomianki.

1. Projektowaną drogę zaplanowano tak, by zaspokoić potrzeby 25-tysięcznego osiedla w Pieńkowie, w gminie Czosnów, wbrew interesom mieszkańców Łomianek, którzy drogę tę mają sfinansować z własnych środków budżetowych, pochodzących między innymi z płaconych przez nich podatków.

2. Mała Obwodnica Łomianek wprowadzi tranzytowy ruch samochodowy do centrum miasta, przez co wpłynie na pogorszenie i tak już niewydolnego układu komunikacyjnego. Jej ujście zaplanowano w ul. Warszawskiej, przy rondzie Majdańskiego, co doprowadzi do paraliżu komunikacyjnego Łomianek.

3. Budowa Małej Obwodnicy śladem Kościelnej Drogi skutkować będzie wyburzeniami domów w Dziekanowie Polskim oraz zakazem remontów już istniejących budynków, położonych przy ulicy Rolniczej.

4. Planowane parametry techniczne drogi, takie jak np. dopuszczalny nacisk 115 kN/oś, pozwolą na ruch ciężkich samochodów przez centrum gminy.

5. Mała obwodnica śladem Kościelnej Drogi doprowadzi do poważnego pogorszenia stanu bezpieczeństwa wielu mieszkańców posiadających nieruchomości na terenach zagrożonych powodzią, w związku z planowanym ograniczeniem ilości dróg ewakuacyjnych z tych terenów.

6. Mała Obwodnica Łomianek śladem Kościelnej Drogi pozostaje w konflikcie z przepisami o ochronie przyrody, w związku z jej planowanym przebiegiem przez tereny przylegające do rezerwatu przyrody Jezioro Kiełpińskie.

7. Koncepcja budowy Małej Obwodnicy Łomianek jest forsowana mimo zdecydowanego sprzeciwu mieszkańców. Burmistrz oraz jego większość w Radzie Miejskiej odrzuciła uwagi i wnioski mieszkańców, zgłoszone na etapie uzgadniania planów.

Przyjdź na pikietę! Nie bądź obojętny!
14 maja 2018 r. godz. 16.30 przed Urzędem Miejskim w Łomiankach
przy ul. Warszawskiej 115.

Ten problem dotyczy również Ciebie!

MIESZKAŃCY DZIEKANOWA POLSKIEGO

Załączone dokumenty:

Solidarni z Dziekanowem.pdf
Kościelna Droga (tranzytowa).pdfKościelna Droga (droga tranzytowa)


Jeden z wielu domów do wyburzenia


Do usunięcia...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #RAZEM Z BURMISTRZEM! IP: 142.44.154.*
2018-05-12, 16:31    
Se możecie pikietować. Jak się komuś nie podoba to sie może wyprowadzić i nie zawracajcie głowy Naszemu Burmistrzowi takimi pierdołami, bo ma ważniejsze sprawy na głowie. Zaraz rusza sezon potańcówek a potem przygotowania do Bitwy przed wybrami!
NIEZALOGOWANY: #gostek IP: 89.64.19.*
2018-05-14, 21:57    
Tak to prawda pan Burmistrz , pan Rusiecki i ich RADA nigdy się nie przejmowali dobrem mieszkańców oraz ich potrzebami Głosy sprzeciwu po prostu wyrzucają w czasie konsultacji do kosza .Większość mieszkańców wg nich jak zwykle przy tym systemie konsultacji/głosy przeciw do kosza/jest za pomysłami gminy .Im się wydaje ,że wiedzą lepiej co ludziom potrzeba i na siłę to forsują często wbrew logice .Wydaje im się ,że wszystko można i że każde kłamstwo ludzie kupią..Pan Krystecki i niektórzy radni na dzisiejszej manifestacji po prostu śmieli się z protestujących a burmistrz nawet się nie pokazał. Tak oni o nas dbają i się problemami ludzi przejmują. SZKODA ,ŻE MAMY TAKIE WŁADZE I TAKĄ RADĘ
NIEZALOGOWANY: #niezalogowany IP: 195.176.3.*
2018-05-15, 00:57    
No i jak było? Burmistrz Dąbrowski miał odwagę spotkać się z mieszkańcami? Czy posłał swoich pracowników z aparatem i kamerą?
NIEZALOGOWANY: #paranoja IP: 83.31.142.*
2018-05-16, 11:05    
Taaa, burmistzra nie było, reprezentował go H. Kostrzewski (facet od zbierania psich g.....ien z trawników), i kilku pijaczków zaoproszonych przez pana Henia. Ale oni petycji nie przyjęli.:)))
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT