LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 29.11.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPojawia się i znika...
2018-05-02, 00:07

KOMENTARZE: 0

W Sądzie Okręgowym w Warszawie pod numerem rejestrowym 17785 (sygnatura akt VII Ns Rej Pr 1756/11) w 2011 roku został zarejestrowany Miesięcznik o Samorządzie i Sprawach Społecznych Gminy "ŁOMIANKi". Miesięcznik (zwany przez mieszkańców czerwoną gazetą) pojawił się na okoliczność kampanii referendalnej w 2012 roku.

Dążeniem "czerwonej" było przedstawianie pochlebnej strony kadencji ówcześnie urzędującego burmistrza Łomianek. Jednakże większość artykułów nie opisywała odniesionych sukcesów Pana Dąbrowskiego (kandydat na posła z listy PIS) czy zrealizowanych projektów w gminie Łomianki, lecz naruszała dobre imię osób, z inicjatywy których doszło do rozpoczęcia referendum samorządowego.

Po referendum w sprawie odwołania burmistrza Dąbrowskiego  gazeta znikła, by pojawić się po długiej przerwie tuż przed wyborami samorządowymi w 2014 roku i obecnie 2018 roku. Tak periodyk ten pojawia się i znika.

Szanowni Państwo, pragnę uprzejmie przypomnieć, że na redaktorze Miesięcznika o Samorządzie i Sprawach Społecznych Gminy "ŁOMIANKi", obecnie pod nazwą "ŁOMIANKi Gazeta Samorządowa" (nr 9 kwiecień 2018), ciąży wyrok prawomocny sygn. akt III K367/12 za kłamstwa, pomówienia i obrazę mieszkańców. Sąd ustalając, że redaktor cytowanej gazety, działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonymi oraz nie ustalonymi osobami, za pomocą środków masowego przekazu dopuścili się umyślnie pomówienia, narażając na utratę zaufania społecznego osoby publicznej. Sąd ukarał redaktora naczelnego grzywną i postanowił wobec niego postępowanie warunkowo umorzyć na okres jednego roku próby.

Zbliżają się wybory samorządowe i "czerwona" gazetka znowu się pojawia. Brakuje wprawdzie stopki redakcyjnej, a tytuł "czerwonej" jest jakby skrócony, ale styl obrażania taki sam. Już nie Miesięcznik o Samorządzie i Sprawach Społecznych Gminy "ŁOMIANKi" tylko "ŁOMIANKi Gazeta Samorządowa". Zmienili się tylko autorzy artykułów. W roku 2012 i 2014 byli to Tadeusz Krystecki i Antoni Burza, a obecnie są: Janusz Wicherek, Jan Garbaty i Konrad Wąż. Ataki personalne na Mieszkańców Łomianek, radnych oraz wszechobecne laurki dla siebie samych pozostały analogiczne. Dodam, iż byli radni Tadeusz Krystecki i Piotr Rusiecki w latach 2006-2011 pod artykułami podpisywali się osobiście. Po roku 2011 radny Krystecki podpisywał się wspólnie z Antonim Burzą (radny Rusiecki został zastępcą burmistrza), a obecnie mamy wysyp nowych twórców w osobach Janusz Wicherek, Jan Garbaty i Konrad Wąż. Być może wkrótce dołączą nowi, wybitni "pisarze" Tadeusz Zawierucha i Piotr Rympała.

Dlaczego o tym piszę. Otóż każda wydawana w Polsce gazeta ma obowiązek przedstawić w stopce wydawcę, redaktora i inne dane adresowe i rejestrowe. W "czerwonej" tego nie ma. Co nie znaczy, iż autorzy pozostaną bezkarni za pomówienia publiczne. Tak się stało w stosunku do Tadeusza Krysteckiego i Piotra Rusieckiego, których Sąd Rejonowy w Warszawie uznał za winnych przestępstwa z art. 212 § 1 i § 2 k.k., a Sąd Okręgowy w dniu 21 grudnia 2017 roku po apelacji oskarżonych wyrok utrzymał w mocy. Wyrok dotyczy pomówienia Wiesława Pszczółkowskiego, burmistrza Łomianek w kadencji 2006-2010. Sąd w uzasadnieniu wyroku wskazał: "działania oskarżonych miały wyłącznie podtekst i motywację polityczną związaną z II turą wyborów na stanowisko burmistrza i miało na celu zdezawuowanie osoby Wiesław Pszczółkowskiego tak aby wybory wygrał kontrkandydat popierany przez oskarżonych".

Zapewne w kolejnym numerze periodyku "ŁOMIANKi Gazeta Samorządowa" pojawi się atak na burmistrza Pszczółkowskiego oraz pozostałych osób tzw. szerokiej opozycji, którzy surowo oceniają dwie kadencje Pana Dąbrowskiego (kandydat na posła z listy PIS) oparte na nachalnej propagandzie i wmawianiu szczególnie osobom nowo zamieszkałym, iż wszystko, co zostało zrobione w Łomiankach w latach 2010-2018, było robione "po raz pierwszy w historii Łomianek".

Drodzy Mieszkańcy Łomianek, do napisania powyższego artykułu skłoniła mnie także wzmianka w pojawiającej się i znikającej "czerwonej" gazecie, w której przedstawia się mnie jako działaczkę opozycji i żonę byłego burmistrza, co wyjątkowo - jak na poziom "czerwonej" - jest zgodne z prawdą. Szkoda tylko, że autorzy tego periodyku, którzy dobrze mnie znają, nie napisali także, że jestem pracownikiem samorządowym z 28-letnim doświadczeniem, osobą zaufania publicznego z tytułu bycia wieloletnim kuratorem społecznym w Kuratorskiej Służbie Sądowej oraz sędzią ludowym w Sądzie Rejonowym od 16 lat.

Drodzy Czytelnicy! Bardzo proszę i apeluję: czytając "czerwoną" gazetę przeobrażoną w "ŁOMIANKi Gazeta Samorządowa", proszę pamiętajcie o tym, że ta gazeta powróciła wyłącznie na potrzeby zbliżającej się kampanii wyborczej i nie ma nic wspólnego z prawdziwą oceną faktów i poszanowaniem mieszkańców Łomianek.

Na potwierdzenie powyższego załączam wyrok: sygn. akt III K/367/12 i sygn. akt III K 651/12.

Maria Pszczółkowska


Czerwona gazeta


P.Rusiecki i T.Krystecki - skazani!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT