LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPojawia się i znika...
2018-05-02, 00:07

KOMENTARZE: 0

W Sądzie Okręgowym w Warszawie pod numerem rejestrowym 17785 (sygnatura akt VII Ns Rej Pr 1756/11) w 2011 roku został zarejestrowany Miesięcznik o Samorządzie i Sprawach Społecznych Gminy "ŁOMIANKi". Miesięcznik (zwany przez mieszkańców czerwoną gazetą) pojawił się na okoliczność kampanii referendalnej w 2012 roku.

Dążeniem "czerwonej" było przedstawianie pochlebnej strony kadencji ówcześnie urzędującego burmistrza Łomianek. Jednakże większość artykułów nie opisywała odniesionych sukcesów Pana Dąbrowskiego (kandydat na posła z listy PIS) czy zrealizowanych projektów w gminie Łomianki, lecz naruszała dobre imię osób, z inicjatywy których doszło do rozpoczęcia referendum samorządowego.

Po referendum w sprawie odwołania burmistrza Dąbrowskiego  gazeta znikła, by pojawić się po długiej przerwie tuż przed wyborami samorządowymi w 2014 roku i obecnie 2018 roku. Tak periodyk ten pojawia się i znika.

Szanowni Państwo, pragnę uprzejmie przypomnieć, że na redaktorze Miesięcznika o Samorządzie i Sprawach Społecznych Gminy "ŁOMIANKi", obecnie pod nazwą "ŁOMIANKi Gazeta Samorządowa" (nr 9 kwiecień 2018), ciąży wyrok prawomocny sygn. akt III K367/12 za kłamstwa, pomówienia i obrazę mieszkańców. Sąd ustalając, że redaktor cytowanej gazety, działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonymi oraz nie ustalonymi osobami, za pomocą środków masowego przekazu dopuścili się umyślnie pomówienia, narażając na utratę zaufania społecznego osoby publicznej. Sąd ukarał redaktora naczelnego grzywną i postanowił wobec niego postępowanie warunkowo umorzyć na okres jednego roku próby.

Zbliżają się wybory samorządowe i "czerwona" gazetka znowu się pojawia. Brakuje wprawdzie stopki redakcyjnej, a tytuł "czerwonej" jest jakby skrócony, ale styl obrażania taki sam. Już nie Miesięcznik o Samorządzie i Sprawach Społecznych Gminy "ŁOMIANKi" tylko "ŁOMIANKi Gazeta Samorządowa". Zmienili się tylko autorzy artykułów. W roku 2012 i 2014 byli to Tadeusz Krystecki i Antoni Burza, a obecnie są: Janusz Wicherek, Jan Garbaty i Konrad Wąż. Ataki personalne na Mieszkańców Łomianek, radnych oraz wszechobecne laurki dla siebie samych pozostały analogiczne. Dodam, iż byli radni Tadeusz Krystecki i Piotr Rusiecki w latach 2006-2011 pod artykułami podpisywali się osobiście. Po roku 2011 radny Krystecki podpisywał się wspólnie z Antonim Burzą (radny Rusiecki został zastępcą burmistrza), a obecnie mamy wysyp nowych twórców w osobach Janusz Wicherek, Jan Garbaty i Konrad Wąż. Być może wkrótce dołączą nowi, wybitni "pisarze" Tadeusz Zawierucha i Piotr Rympała.

Dlaczego o tym piszę. Otóż każda wydawana w Polsce gazeta ma obowiązek przedstawić w stopce wydawcę, redaktora i inne dane adresowe i rejestrowe. W "czerwonej" tego nie ma. Co nie znaczy, iż autorzy pozostaną bezkarni za pomówienia publiczne. Tak się stało w stosunku do Tadeusza Krysteckiego i Piotra Rusieckiego, których Sąd Rejonowy w Warszawie uznał za winnych przestępstwa z art. 212 § 1 i § 2 k.k., a Sąd Okręgowy w dniu 21 grudnia 2017 roku po apelacji oskarżonych wyrok utrzymał w mocy. Wyrok dotyczy pomówienia Wiesława Pszczółkowskiego, burmistrza Łomianek w kadencji 2006-2010. Sąd w uzasadnieniu wyroku wskazał: "działania oskarżonych miały wyłącznie podtekst i motywację polityczną związaną z II turą wyborów na stanowisko burmistrza i miało na celu zdezawuowanie osoby Wiesław Pszczółkowskiego tak aby wybory wygrał kontrkandydat popierany przez oskarżonych".

Zapewne w kolejnym numerze periodyku "ŁOMIANKi Gazeta Samorządowa" pojawi się atak na burmistrza Pszczółkowskiego oraz pozostałych osób tzw. szerokiej opozycji, którzy surowo oceniają dwie kadencje Pana Dąbrowskiego (kandydat na posła z listy PIS) oparte na nachalnej propagandzie i wmawianiu szczególnie osobom nowo zamieszkałym, iż wszystko, co zostało zrobione w Łomiankach w latach 2010-2018, było robione "po raz pierwszy w historii Łomianek".

Drodzy Mieszkańcy Łomianek, do napisania powyższego artykułu skłoniła mnie także wzmianka w pojawiającej się i znikającej "czerwonej" gazecie, w której przedstawia się mnie jako działaczkę opozycji i żonę byłego burmistrza, co wyjątkowo - jak na poziom "czerwonej" - jest zgodne z prawdą. Szkoda tylko, że autorzy tego periodyku, którzy dobrze mnie znają, nie napisali także, że jestem pracownikiem samorządowym z 28-letnim doświadczeniem, osobą zaufania publicznego z tytułu bycia wieloletnim kuratorem społecznym w Kuratorskiej Służbie Sądowej oraz sędzią ludowym w Sądzie Rejonowym od 16 lat.

Drodzy Czytelnicy! Bardzo proszę i apeluję: czytając "czerwoną" gazetę przeobrażoną w "ŁOMIANKi Gazeta Samorządowa", proszę pamiętajcie o tym, że ta gazeta powróciła wyłącznie na potrzeby zbliżającej się kampanii wyborczej i nie ma nic wspólnego z prawdziwą oceną faktów i poszanowaniem mieszkańców Łomianek.

Na potwierdzenie powyższego załączam wyrok: sygn. akt III K/367/12 i sygn. akt III K 651/12.

Maria Pszczółkowska


Czerwona gazeta


P.Rusiecki i T.Krystecki - skazani!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT