LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 29.11.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIOtwarcie Galerii Sztuki IAXAI w Hornówku
2018-04-03, 10:53

KOMENTARZE: 2

IAXAI jest miejscem. Miejscem, które do niczego nie zobowiązuje, niczego nie obiecuje, niczego nie tworzy, niczego (poza szczerością) od nikogo nie wymaga.

Miejscem, które istnieje tylko dlatego, że jest społeczność która je tworzy. Sztuka pod każdą postacią jest tylko pretekstem dla zaistnienia tej społeczności podczas spotkań. Czy to jako obraz, rzeźba, przedmiot, muzyka, fotografia, poezja, czy jaka kolwiek inna forma zmaterializowania ludzkiej kreatywności. Ważne jest spotkanie ludzi z ludzmi. Sztuka jest tłem.

Nie ważne, czy obraz traktujemy jako przedmiot pasujący do wnętrza, czy jako obiekt wywołujący w nas refleksje lub głębokie przeżycia. Ważne, że jesteśmy otwarci oraz chętni do poszukiwania i odkrywania. To jest sensem istnienia IAXAI.

Działalność galerii rozpocznie wystawa malarstwa Jana Astnera. Zaprezentowane zostanie między innymi seria obrazów Transhuman Portraits (Portrety Transhumanistyczne). Temat obrazów nawiązuje do obecnie propagowanej filozofii transhumanizmu. Transhumaniści chcą poprawić i przedłużyć życie człowieka, wykorzystując do tego nowe technologie i osiągnięcia naukowe. Doskonalenie ciała i poprawianie jego urody jest obecnie powszechnie dostępne. Stały postęp pozwala już rozwinąć nasze zmysły i zdolności intelektualne. O sztucznej inteligencji i robotach naśladujących człowieka słyszeliśmy już wszyscy. Ale czy wiemy do czego to może prowadzić? Czy naprawdę dzięki temu będziemy szczęśliwsi? Prostota formy i techniki wykonanych przez Jana Astnera portretów kontrastują z zaawansowaniem technologicznym niezbędnym do doskonalenia naszego ciała. Forma prac pokazuje, że rezultat modyfikacji może być różny od oczekiwań.

Galeria zaprasza na wernisaż 7 kwietnia o godzinie 19.00 do Hornówka, na ulicę XV Poprzeczną 13.KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Poduszka IP: 83.6.250.*
2018-04-03, 16:22    
Ile kilometrów to jest od Łomianek? Chętnie zobaczę, ale to jednak daleko?
NIEZALOGOWANY: #entomol IP: 83.6.69.*
2018-04-04, 11:16    
Około 11 kilometrów, więc nie tak daleko.
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT