LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 29.11.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGISąd swoje, Gazeta Łomiankowska swoje
2018-03-16, 23:47

KOMENTARZE: 0

W Gazecie Łomiankowska.pl z 23 lutego br. ukazał się artykuł pt. M. Etienne przegrał w sądzie. Redaktor gazety Joanna Zielke, manipulując faktami, napisała, że z powodu trwającego ponad dwa lata procesu mieszkańcy sołectwa Dziekanów Bajkowy kolejny raz nie mogli skorzystać z przysługującego im funduszu sołeckiego.

Jest to kłamstwo i jawna insynuacja redaktor Zielke, która zupełnie pominęła kluczową informację, że Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) orzekł, iż Burmistrz Łomianek oraz Rada Miejska przy uchwalaniu obu uchwał wielokrotnie w istotny sposób dopuścili się naruszenia prawa poprzez naruszenie przepisów wyznaczających kompetencje do podejmowania aktów, naruszenie podstawy prawnej ich podjęcia, naruszenie przepisów prawa ustrojowego oraz prawa materialnego. W efekcie właśnie to spowodowało, iż mieszkańcy nie mogą dysponować środkami, które ustawowo się im należą.

Od tego postanowienia Rada Miasta wniosła skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. NSA orzekł, że radny Marcin Etienne nie posiada prawnego interesu w niniejszej sprawie, by skarżyć uchwały burmistrza. I tak oto radny "przegrał" sprawę w NSA. Czy to kończy sprawę? Z rozmów z radnym wiem, że jest on zdeterminowany, by dalej walczyć o sprawiedliwy, a co ważne merytoryczny, werdykt w sprawie.

W tym miejscu zapytam (retorycznie) redaktor Zielke, dlaczego nie publikuje ona w Gazecie Łomiankowska.pl również innych wyroków, w których władze Łomianek przegrywają przed NSA.

5.04.2016 r. burmistrz złożył skargę kasacyjną od wyroku WSA syg. akt II SAB/Wa 777/15 w przedmiocie udzielenia informacji publicznej. Chodziło tu o informacje o zarobkach pobieranych z pieniędzy podatników przez zastępcę burmistrza Piotra Rusieckiego. NSA (syg. akt NSA: I OSK 1257/16) skargę oddalił. Władze Łomianek udzieliły informacji publicznej, podając, że zastępca burmistrza zarabia rocznie ok. 134 tys. złotych. Dziś, według składanych przez burmistrza oświadczeń majątkowych, wynika, że zarabia rocznie ponad 220 tys. zł.

Szanowni Państwo, jest jeszcze wiele wyroków sądowych, w których nasi włodarze przegrali z mieszkańcami i radnymi. Panowie burmistrzowie nie znoszą sprzeciwu, a niesubordynowanych posyłają na ławy sądowe. O tym, że zapadają przeciwko nim wyroki, już nie piszą. O wszystkich przegranych przez burmistrzów sprawach poinformuję Państwa w oddzielnym artykule.

Zapraszam do odwiedzenia strony Mieszkańców Łomianek.

Majka PSZCZÓŁKOWSKA
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT