LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGILudzie wam tego nie zapomną!
2018-01-31, 23:40

KOMENTARZE: 10

25 stycznia 2018 r. podczas Sesji Rady Miejskiej (WIDEO) radni przegłosowali uchwały dotyczące miejscowych planów zagospodarowania dla Dziekanowa Polskiego i Dziekanowa Nowego. Zrobili to wbrew woli mieszkańców! Nie uwzględniając zgłoszonych przez nich uwag, pomijając ich wolę wyrażoną podczas spotkań, ignorując kompletnie ich argumentację.

Przyjęte plany zakładają wybudowanie tzw. małej obwodnicy Łomianek, która ma przebiegać środkiem starej wsi Dziekanów Polski, wzdłuż drogi powiatowej, a dalej przecinając pola rolników, bez pozostawienia im dostępu do drugiej części pola. Zaprojektowana droga 20-metrowej szerokości kończy się na rozrysowanej przez urzędników gminy mapie na granicy Łomianek i Czosnowa. Po drugiej stronie tej granicy jest wieś Pieńków, a nieopodal dalej Łomna Las. Deweloper planuje tu wybudowanie ogromnego osiedla, które zasiedlić ma docelowo 25 tys. mieszkańców. Planowana tu jest również budowa centrów handlowych. Tak więc cały ruch pojazdów skierowany zostanie z tego terenu najkrótszą możliwą drogą przez Dziekanów Polski do Łomianek, w ulicę Warszawską (na wysokości osiedla Majowe).

22 stycznia odbyła się Komisja ds. Planowania (WIDEO). Prowadziły ją Joanna Roszkowska - radna z ugrupowania Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego oraz Dorota Gadomska, Naczelnik Referatu Gospodarki Przestrzennej. Na spotkanie przybyli również radni, którzy nie zabierali w ogóle głosu. Siedzieli jedynie z ponurymi minami, popatrując na nas, przybyłych mieszkańców, krytycznym wzrokiem. Postrzegając w nas wrogów. Smutne jest również to, że ani Burmistrz Dąbrowski, ani jego zastępca p. Rusiecki nie mieli odwagi przyjść na komisję, by spojrzeć nam prosto w oczy. Choć może się mylę. Być może to nie kwestia odwagi, lecz po prostu zwykłego wyrachowania.

Przybyliśmy na to spotkanie grupą kilkudziesięciu osób. Rozgoryczeni, bezsilni, bardzo zawiedzeni i źli, że się nas nie słucha. Że ignoruje się nasze argumenty. Że nie rozumie się naszych obaw o to, co stanie się z naszymi gospodarstwami. Jak zmienią się nasze piękne tereny, które jeszcze do niedawna stanowiły przecież korytarz ekologiczny. Przybyliśmy jednak również pełni wiary, że być może argumenty nasze zostaną zrozumiane przez radnych. W nich pokładaliśmy ostatnią nadzieję. Płonną nadzieję, jak się później okazało.

25 stycznia 2018 r. zapamiętany zostanie przez mieszkańców Dziekanowa Polskiego i Dziekanowa Nowego jako dzień hańby łomiankowskiego samorządu. Decyzją radnych wspierających burmistrza, w tym członków stowarzyszenia "Łomianki Razem", zostały przegłosowane plany, które przewidują wyburzenia wielu posesji pozostających w konflikcie z zaplanowaną drogą ekspresową (tzw. małą obwodnicą). Obrazuje to dokładnie załączona poniżej mapa Rolnicza ZAGROŻENIA.pdf.

Panie Burmistrzu Dąbrowski, Panie Rusiecki i Państwo Radni zapamiętajcie głos mieszkańca, który podczas sesji ze ściśniętym gardłem i łzami w oczach skierował do Was słowa: (...) do śmierci będą was przeklinać ludzie ci, którzy zdani tam będą na krzywdę i niełaskę (...). Zapamiętajcie sobie te słowa dobrze!

Na zakończenie chciałabym bardzo serdecznie podziękować grupie radnych z Klubu Radnych Niezależnych za próbę wzięcia nas w swoją obronę. Dziękuję za Wasz głos odrębny w głosowaniu nad planami. Zostaliście przegłosowani, lecz nie przegraliście. Zyskaliście bowiem ogromny szacunek wielu mieszkańców.

Elżbieta Chialastri

Załączone dokumenty:

Przebieg tzw. małej obwodnicy.pdf
ul. Rolnicza - ZAGROŻENIA.pdfNaczelnik Referatu Gospodarki Przestrzennej Dorota Gadomska


Protestujący mieszkańcy Dziekanowa Polskiego


Radni Burmistrza Dąbrowskiego przegłosowują plany


Straż Miejska blokuje zejście na salę obrad


Protestujemy przeciw wyburzeniom!


Radnych nie dopuszcza się do głosu!


Tzw. konsultacje społeczne - radna J.Roszkowska i zastępca burmistrza P.Rusiecki


Triumfujący radni burmistrza!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #panpablo IP: 213.158.197.*
2018-02-01, 13:53    
Masakra! i czy będzie kiedykolwiek w naszej wiosce lepiej?
NIEZALOGOWANY: #smutny IP: 163.172.212.*
2018-02-01, 14:50    
Szczerze współczuję mieszkańcom Dziakanowa, ale z drugiej strony mogli myśleć w czasie wyborów na kogo oddają swój głos.

To jak głosują radni burmistrza to jest niebywałe, a radny Bartoszewski jeszcze się z tego cieszy i się tym chwali?

Panie radny Bartoszewski czy pamięta pan słowa ślubowania? Przypominam:
"Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców. Tak mi dopomóż Bóg."

Bardzo wymowna wypowiedź mieszkańców - smutek i bezradność.
https://www.youtube.com/watch?...
NIEZALOGOWANY: #Dobra robota! IP: 185.220.101.*
2018-02-01, 15:31    
Panie Radny Piotrze Bartoszewski robi Pan bardzo dobrą robotę razem z Panem Burmistrzem Piotrem Rusieckim i panem Radnym Pawłem Słupskim-Kartaczowskim.
Trzeba iść do przodu i nie oglądać się na leśnych dziadków. Dzięki Wam w Łomiankach mamy NASZĄ DOBRĄ ZMIANĘ!
Powodzenia w dalszym działaniu, nie możliwe nie istnieje!

NIEZALOGOWANY: #Poik IP: 79.191.93.*
2018-02-01, 18:29    
Plany Dziekanowa Polskiego uchwalone, tereny między Rolniczą a Kolejową odrolnione po 50 latach oczekiwania. Brawo, żadnemu burmistrzowi to się nie udało. Teraz mieszkańcy nie tylko zyskali na wartości, ale też mają zaplanowane tereny, drogi i porządek. Nie będzie takiego bałaganu jak w Bajkowym, gdzie drogi mają po kilka metrów.
Opozycja w ilości 6 osób, popierana przez radnych opozycji z PO znowu nieskuteczna. Nigdy tyle się nie działo w Łomianakch
NIEZALOGOWANY: #pytająca IP: 178.42.250.*
2018-02-01, 19:12    
Tereny odrolnione ? Gdzie to jest w planie ? A co z terenami pomiędzy nową szosą a ul. Rolniczą ?
NIEZALOGOWANY: #oiujjk IP: 185.220.101.*
2018-02-01, 19:23    
Plany przyjęte wbrew opozycji i malkontenetom a jak się komuś nie podoba to się może wyprowadzić. Kolejny SUKCES Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego który jak nikt do tej pory zmienia Łomianki na lepsze.

DOBRA ZMIANA trafiła i do Łomianek!
Wbrew opozycji i malkontentom razem z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim i Burmistrzem Tomaszem Dąbrowskim udaje się zmieniać Naszą Ojczyznę na lepsze!
NIEZALOGOWANY: #paranoja IP: 83.31.147.*
2018-02-01, 19:41    
Kłamstwo!!! Nic nie jest odrolnione! Nie odrolniono klasy III, jest zakaz zabudowy zobacz video z komisji. Obwodnica 4 pasma leci przez ziemię rolną, potem idzie Rolniczą. A klasy IV, V i VI nie trzeba odralniać, więc TROLE Rusieckiego nie kłamcie!!! Rusiecki z burmistrzem nic nie odrolnili - to jest tylko propaganda i wyborcze kłamstwo.

Radni Rusieckiego, jesteście bezwolni, bezradni, kupieni. Powinniście zrzec się mandatu, jeśli macie jakiś honor. Wiecie co to jest honor? To jest sytuacja, kiedy radnego nie można ZASTRASZYĆ ani KUPIĆ. A wy jesteście zastraszeni i prze.....ni!!!
Jaki jest SUKCES Dabrowskiego? Sukcesem jest budowa osiedla w gminie Czosnów. To jest wasz sukces. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o p............ . Ot, taka DOBRA ZMIANA dla portfela.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec Łomianek IP: 83.31.230.*
2018-02-01, 20:28    
Panie burmistrzu , panie i panowie radni zależni. Zapomnieliście że mieliscie być zależni od woli mieszkańców a nie burmistrza i sił które za nim stoją. Hańbicie siebie i całą naszą społeczność. Gardzicie mieszkańcami bo jesteście władzą? sami zasługujecie pa pogardę , Damy temu wyraz już przy okazji najbliższych wyborów. Były wyborca Tomasza Dąbrowskiego, z akcentem na były.
NIEZALOGOWANY: #BBBB IP: 89.64.14.*
2018-02-01, 22:08    
POSIEDZENIE /22,01,2018r/Komisji Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego:temat plany zagospodarowania wsi Dziekanów Polski-KRÓTKI FILM W CELU zobaczenia wzburzenia mieszkańców wsi planowanymi wyburzeniami
www.youtube.com/watch?v=iy_6HhRWIDk

Na SESJI 25.01.2018 r plany te z obwodnicą przez srodek wsi Dziekanów Polski bo inaczej się teraz podobno nie da tej trasy przeprowadzić a była planowana w latach 2002-2011 po polach za wsią bez o żadnych skrupułów zatwierdzono .Nigdy Rada Miasta nie zainteresowała się tym dlaczego burmistrz wydał WZ na terenach planowanej od lat obwodnicy????
NIEZALOGOWANY: #komu robią dobrze? IP: 31.0.71.*
2018-02-01, 23:31    
A to w końcu ta obwodnica do planowanego osiedla w Czosnowie ma być budowana? Sądziłem, że ten pomysł zostanie porzucony, bo przecież mieszkańcy wypowiedzieli się jednoznacznie na NIE.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT