LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIavatar

2/3

Czy bezpłatna komunikacja sprawdza się?
2018-01-13, 01:46

KOMENTARZE: 1

Radni z Klubu Radnych Niezależnych wystąpili do Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego z interpelacją. Podziękowaliśmy w niej za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku o zwolnienie z opłat mieszkańców naszej gminy, poruszających się w ruchu lokalnym komunikacją miejską KMŁ (o szczegółach informowaliśmy w artykule "Lokalnie bezpłatnie? Radni zdecydują...").

W złożonym piśmie zapytaliśmy o możliwość zapewnienia bezpłatnych przejazdów dzieci i młodzieży uczących się na terenie naszej gminy również w nowo uruchomionych liniach ZTM.

Dla zastępcy burmistrza najważniejszą kwestią było jednak to, kto jako pierwszy wystąpił z inicjatywą darmowej komunikacji. Ponieważ p. Rusiecki wspomina o tej kwestii, czuję się w obowiązku udostępnić krótki materiał wideo z posiedzenia Komisji Społecznej, prezentujący radnego Pawła Słupskiego-Kartaczowskiego z KWW Tomasza Dąbrowskiego i jego niezwykłe "wsparcie" inicjatywy wprowadzenia darmowej komunikacji (WIDEO).

W dalszej części odpowiedzi p. Rusiecki zupełnie niepotrzebnie przypomina nam o tym, jakie uchwały w sprawie komunikacji zostały podjęte w rzeczonej sprawie. Niepotrzebnie, bo przecież uczestniczyliśmy w sesjach, podczas których uchwały te były podejmowane. Zawsze gdy czytam tak skonstruowane odpowiedzi, mam nieodparte wrażenie, że p. Rusiecki, tworząc swoje wywody, chce, by odpowiedź jego wyglądała - przynajmniej z pozoru - na długą i poważną.

Z ostatniego akapitu udzielonej nam odpowiedzi wynika, że burmistrz niestety nic nie może w sprawie zgłoszonych przez nas postulatów. Pytamy zatem, po co nam taki burmistrz, który - w zasadniczych dla mieszkańców kwestiach - niewiele może.

Zgodnie z ustawą o samorządzie terytorialnym obsługa komunikacyjna gminy należy do zadań własnych tej gminy. Mając na uwadze fakt, iż ZTM jest jednostką budżetową m.st. Warszawy, która nie może samodzielnie finansować komunikacji na obszarze innych gmin, zwracam się do burmistrza z prośbą, tym razem otwarcie, by ponownie zasiadł do rozmów z prezesem KMŁ w celu:

1. oszacowania możliwych dopłat z budżetu gminy na rzecz dzieci i młodzieży z gminy Łomianki, co umożliwiłoby bezpłatne przemieszczanie się tych dzieci komunikacją ZTM, przynajmniej na terenie naszej gminy;

2. dostosowania rozkładu jazdy linii KMŁ do planu zajęć dzieci uczęszczających do szkół na terenie gminy;

3. połączenie osiedli ze szkołami niezależnie od rejonizacji - nowe rejony obowiązują od września 2017, więc wiele dzieci z różnych miejsc w gminie dojeżdża do szkół według starych ustaleń (poza tym np. w SP nr 3 nie ma miejsca dla wszystkich roczników), a jedynym obecnie dojazdem dla nich są płatne linie obsługiwane przez ZTM (np. z Kiełpina do Dziekanowa Leśnego nie ma linii lokalnej).

Marcin ETIENNE

Załączone dokumenty:

Odpowiedź na interpelację.pdfKMŁ vs ZTM

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #pasażer IP: 37.248.160.*
2018-01-14, 16:36    
A gdzieś czytałem że to burmistrz to wymyślił a z filmu wynika coś zgoła innego. Że to propozycje radnychniezaleznych.
Pytam się tylko po co te zagrywki po publikę? Przecież i tak prawda prędzej czy później wychodzi.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT