LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 12.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIavatar

2/3

Dyskusja... nadzwyczajnie zamknięta!
2017-12-29, 02:10

KOMENTARZE: 10

XXXVIII Sesja Rady Miejskiej, 28.12.2017, godz. 8:00. Sesja zwołana na wniosek burmistrza dzień wcześniej w trybie nadzwyczajnym.

Do rozpatrzenia są trzy skargi na działalność burmistrza. Burmistrz na sesję nie przychodzi. Jego zastępca również. Joanna Roszkowska* z KWW Tomasza Dąbrowskiego już na wstępie składa wnioski o zamknięcie dyskusji. Przewodniczący Tadeusz Krystecki nie dopuszcza nas do głosu.

Radni KWW Tomasza Dąbrowskiego uznają - bez jakichkolwiek wyjaśnień - wszystkie skargi za bezzasadne.

Tak to się robi w Łomiankach...


*) Joanna Roszkowska - radna KWW Tomasza Dąbrowskiego z osiedla Trylogia, członkini Komisji Rewizyjnej. Córka Danuty Kołcz, prowadzącej zajęcia plastyczne w Centrum Kultury (jednostce podległej burmistrzowi). Założycielka stowarzyszenia Łomianki Razem, którego członkami swego czasu byli m.in. Piotr Rusiecki oraz Maciej Wroniewski. Forsuje koncepcję tzw. małej obwodnicy Łomianek. Przeciwna modernizacji ul. Kolejowej. Aktywność radnej na sesjach ogranicza się niemal wyłącznie do składania wniosków o zamknięcie dyskusji.

Załączone dokumenty:

Skarga 1 - Dziekanów Polski .pdf
Skarga 2 - Dziekanów Polski .pdf
Skarga 3 dot. ul. Warszawskiej.pdfRadna Joanna Roszkowska na sesjach składa niemal wyłącznie wnioski o zamknięcie dyskusji...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Arek IP: 18.248.2.*
2017-12-29, 13:51    
Zupełnie mnie to nie dziwi. Już po ogłoszeniu wyników wyborów było wiadomo że rada nie będzie sprawowała kontroli nad tym co robi burmistrz. A przypomnijmy że rada jest zgodnei z prawem powołana do pełnienia funckji kontrolnej nad burmistrzem. Ale kogo w tych czasach obchodzą jakieś tam przepisy prawa.

A Pani Roszkowska to nie jest przypadkiem odpowiedzialna za odbywające się przed poprzednimi wyborami wiece przed wyborcze dotyczące tzw. obwodnicy s7?
Czy przed tymi też planuje się uaktywnić z mydleniem oczu jakimiś inwestycjami krajowymi na które Łomianki nie mają wpływu? Czy pani Roszkowska planuje się uaktywnić i w tym roku?
NIEZALOGOWANY: #Dobra Zamiana IP: 149.56.128.*
2017-12-29, 14:00    
Arku i tak powinno być, że Radni nie przeszkadzają Burmistrzowi Tomaszowi Dąbrowskiemu a to że totalnej opozycji coś tam nie podoba? Prawo i Sprawiedliwość wybrał suweren i należy to szanować nawet jak totalnej opozycji się coś nie podoba.
Dobra Zmiana w Łomiankach!

NIEZALOGOWANY: #oikkjh IP: 51.15.217.*
2017-12-29, 14:26    
He he he he klub niezaleznych lamentuje bo se nie mogli pogadać !!!! Brawo Joanna !!!! Tak trzymaj jak było umówione !!!! Psy szczekają KARAWANA jedzie dalej !!!!
NIEZALOGOWANY: #Arecki IP: 62.233.140.*
2017-12-29, 15:40    
śmieszy mnie utyskiwanie radnych, którzy kiedyś reprezentowali partie polityczne, ale w momencie, kiedy ich partie przegrały wybory, stali się nagle niezależni. I nie ma lokalnie dla mnie znaczenia to, że krajowa Dobra Zmiana to nie jest moja bajka. Kto zdobywa władzę, ten rządzi, a hipokryci będą płakać, że nie pozwala im się żalić na sesji....
NIEZALOGOWANY: #szarak IP: 93.158.200.*
2017-12-29, 15:49    
Radnym burmistrza wydaje się że ucierają nosa mniejszości opozycyjnej. Tak też się wydaje niektórym tu komentującym. Błąd w rozumowaniu. To nie tych 5 radnym robi się kuku lecz rzeszy mieszkańcom. Dziekanów Polski i Dziekanów Nowy to niejednokrotnie chłopi. A jak wiadomo chłop żywemu nie przepuści. Powiozą oni burmistrza, może nie na taczkach, bo epoka ta miniona. Ale znajdą sposób, by wyegzekwować co ich. Jedno jest pewne burmistrzowi i jego przybocznym ciężko będzie już wizytować tereny obu Dziekanowów. Chcą burzyć domy, chcą grabić ojcowiznę? Niech próbują :)
NIEZALOGOWANY: #Git czlowiek IP: 37.47.39.*
2017-12-29, 19:50    
Wpłynęły do Rady skargi mieszkańców na burmistrza przekazane przez starostę, wojewodę i Regionalną Izbę obrachunkową. Obowiązkiem Rady rozpatrzyć skargi i określić ich zasadność. Sęk w tym, że radnym nie udostępniono tych skarg a jedynie stanowisko które firmował przewodniczący rady. Z sesji zrobili cyrk i głosowali nad czymś czego nie widzieli i nawet nie zapoznali się z treścią. Buta, arogancja i pycha, brak jakiegokolwiek szacunku dla problemów mieszkańców. Większość radnych nie ma wstydu i krztyny honoru zapominając, że radnym się bywa a porządnym człowiekiem się jest albo i nie. Zeszmacić się bardzo łatwo i ciągnąć ze sobą przez następne lata zeszmaconą osobowość.
NIEZALOGOWANY: #Kolima IP: 79.185.76.*
2017-12-30, 12:39    
I w końcu jest normalnie. Radni współpracują z burmistrzem i tak powinno być.
Pamìetam te ciągłe kłótnie w poprzedniej kadencji.
Brawo Joanna. Tak trzymać. Gmina dzięki temu zrobiła skok cywilizacyjny. Opozycja powinna się wstydzić.
NIEZALOGOWANY: #zadra IP: 79.189.37.*
2017-12-30, 12:49    
Arku! Oczywiście, że przed wyborami samorządowymi Joanna Roszkowska wykazuje (jak zwykle) szczególną aktywność. Stowarzyszenie Łomianki Razem już 5 stycznia zorganizuje pikietę na skrzyżowaniu ulicy Sierakowskiej i Kolejowej. Dziwnym trafem informację o pikiecie podaje także portal lomianki.pl. Nad ulicą Warszawską (przy policji) wisi baner informujący o wydarzeniu !!! Czyli ktoś tym steruje !!! Czyżby nasza władza kochana? Ciekawi mnie tylko, kto za to wszystko płaci? Może podatnicy?
NIEZALOGOWANY: #rolnik IP: 89.64.15.*
2017-12-30, 22:29    
KOLIMA -Nic nie wiesz albo udajesz a się wypowiadasz ?? W 2013 r Łomianki Razem i Joanna R. rządząca w komisji zagospodarowania i niedopuszczająca obecnie do żadnej dyskusji oraz większość radnych byli gorącym przeciwnikami koncepcji obwodnicy przez ul. Rolniczą i wieś Dziekanów Polski oczywiście do czasu wybrania ich na radnych. Po wyborach o tym wolą nie pamiętać -i to jest ta wielka polityka - oszukanie wyborców . Powinieneś przeczytać ten dokument a głownie str 27 http://www.lomianki.pl/lomianki2/media/2013/01/3714_Prezentacja_4_studium.pdf
Dlaczego nie zapytasz większości obecnych radnych i co wpłynęło na ich całkowitą zmianę poglądów -jakie są tego powody i czyje interesy obecnie reprezentują bo nie mieszkańców. Dlaczego nie bronią obecnie wsi Dziekanów Polski przed wyburzeniami i zniszczeniem przedwojennej miejscowości-nie bronią ludzi którzy im zaufali i na nich głosowali. Opozycja to przeciwnicy polityczni a czym powinieneś wiedzieć a tu ludzie walczą o własne domy przeznaczone do wyburzenia a obecna rada nawet nie ma chwili czasu aby pochylić się nad ich protestem i problemami. I ty mieszkańców zagrożonej wsi nazywasz opozycją -ciekawe czyje słowa bezmyślnie cytujesz.. Powinieneś się wstydzić mówiąc o skoku cywilizacyjnym. Bo czy naprawdę skokiem jest bezsensowny plan burzenia domów i planowanie obwodnicy przez środek wsi w XXI wieku -skoro jeszcze w 2014 r były wolne pola pod tą drogę na ktore to Gmina wydano WZ-należało tylko chcieć i pomyśleć o nowej trasie dla tej drogi .ANI obecna rada ani burmistrz tego w 2015 r nie zrobili i teraz usiłują zatuszować ze wszystkich sił/ZAMKNĄC SWOIM WYBORCOM USTA/ swój poważny błąd a Ty ich jeszcze chwalisz .
NIEZALOGOWANY: #zsali IP: 95.160.152.*
2017-12-31, 10:40    
Brawo Joanna! Nie daj się złamać zawodowym politykierom z partyjnego portaliku!
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT