LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGICiąg dalszy obrony drzew na Grzybowej
2017-12-09, 21:29

KOMENTARZE: 0

Laboratorium przekazuje poniższy tekst spełniając prośbę Mieszkańców ul. Grzybowej z odcinka od ul. Kampinoskiej do Akacjowej :

CIĄG DALSZY OBRONY DRZEW NA UL. GRZYBOWEJ.

W dniu 20 listopada 2017 roku Prokuratura Rejonowa Warszawa - Żoliborz wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków oraz przekroczenia uprawnień przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Łomianki poprzez nieprawidłowe zaplanowanie, brak weryfikacji kwestii własnościowych gruntów na których zaplanowano prace budowlane oraz przyjęcie niewłaściwego trybu postępowania przy przebudowie Grzybowej.
Natomiast Wojewódzki Sąd Administracyjny prowadzi postępowanie na skutek złożonej przez mieszkańców skargi na bezprawne działania Burmistrza Łomianek i Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Przypomnijmy, że mieszkańcy od trzynastu lat prosili Burmistrzów o zachowanie parkowego charakteru ulicy na jej niewielkim odcinku. I wszyscy poprzedni Burmistrzowie uszanowali ich wolę pozostawiając fragment ulicy Grzybowej jako ostatni bezpieczny spacerowy łącznik Dąbrowy Leśnej z Kampinosem (z możliwością bezpośredniego dojazdu do każdej posesji).
W 2015 roku Burmistrz Tomasz Dąbrowski, w trakcie swej drugiej kadencji, niespodziewanie zmienił zdanie i postanowił wbrew woli mieszkańców zmienić charakter i funkcję ul. Grzybowej. Na całym odcinku od Kampinoskiej do Akacjowej chciał wybudować ulicę dostępną dla ciężkiego ruchu.

Mieszkańcy protestowali. Burmistrz Dąbrowski uzyskał od Starosty Powiatowego pozwolenie na budowę, ale Wojewoda Mazowiecki po zapoznaniu się z protestami mieszkańców uchylił je w całości, nakazując ponadto Burmistrzowi poprawienie kilkunastu błędów i uchybień proceduralnych oraz - co niezwykle istotne - przedstawienie i udokumentowanie prawa do dysponowania gruntem.

Burmistrz nie wykonał żadnego zalecenia Wojewody. Ograniczył inwestycję do części na której rosną stare drzewa i skierował do Starostwa „zgłoszenie robót polegających na przebudowie ulicy Grzybowej”.

Burmistrz Dąbrowski w ten sposób próbował obejść niekorzystną dla siebie decyzję Wojewody.

Burmistrz podjął próby działania poprzez fakty dokonane i otwarty konflikt. Latem jego pracownicy (w trakcie trwania ptasiego okresu lęgowego) zdjęli i opróżnili zasiedlone przez ptaki budki lęgowe. Fakt naruszenia prawa został przez mieszkańców udokumentowany i zgłoszony na Policję oraz do Prokuratury.

Dwukrotnie mieszkańcy Grzybowej zostali zaskoczeni porannymi najściami firmy gotowej wycinać drzewa przy wsparciu Straży Miejskiej, firmy ochroniarskiej i urzędników Burmistrza. Urzędnicy nie chcieli okazać żadnych dokumentów uprawniających do prowadzenia prac. W obydwu próbach wycinki przeciwko kilkunastu mieszkańcom wystąpiło kilkudziesięciu umundurowanych funkcjonariuszy.

Dwukrotnie Policja uratowała bardzo napiętą sytuację wzywając przedstawicieli władzy do zaprzestania działań, ponieważ mieszkańcy okazali funkcjonariuszom dokumenty stwierdzające,
że sprawa wycinki i nielegalnych działań Burmistrza jest zgłoszona do Prokuratury i Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Burmistrz nie jest właścicielem tego odcinka ulicy Grzybowej, a jedynie jego użytkownikiem.
Nie pamięta o tym w sezonie zimowym, bo ten odcinek Grzybowej mieszkańcy odśnieżają sami.

Aby przebudować ulicę trzeba być jej właścicielem.

Z poważaniem,
-wszyscy mieszkańcy ulicy Grzybowej z odcinka od ul. Kampinoskiej do Akacjowej.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT