LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 17.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIBurmistrz zapłaci spółdzielni 350.000 zł
2017-12-06, 16:35

KOMENTARZE: 11

Prawie 350 000 zł musi zapłacić Burmistrz Łomianek Łomiankowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jest to rezultat blokowania przez Burmistrza rozwoju Spółdzielni.

Przez ponad 7 lat Łomiankowska Spółdzielnia Mieszkaniowa starała się o zmianę planu zagospodarowania 2 działek znajdujących się w wieczystym użytkowaniu Spółdzielni. Plan zagospodarowania opracowany został w czasach, kiedy Łomiankowska Spółdzielnia Mieszkaniowa była częścią Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Warszawie. Spółdzielcy z Łomianek postanowili się wyłączyć ze Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, co nie było proste i trwało 3 lata. W tym czasie pracowano nad planem zagospodarowania, który wszedł w życie w początkowym okresie istnienia Łomiankowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, kiedy Spółdzielnia miała wiele problemów związanych ze stanem technicznym budynków oraz rozliczeniami ze Śródmiejską Spółdzielnią Mieszkaniową.

Brak środków na remonty starych, zaniedbanych budynków spowodował, że opracowano koncepcję inwestycji, wykonano projekt techniczny i wystąpiono o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego, którego zbudowanie miało przynieść Spółdzielni określone środki przeznaczone na remonty. Niestety, okazało się, że w tym czasie wszedł w życie opracowany i zatwierdzony przez radnych projekt zagospodarowania osiedla.

Na części działki, gdzie miał powstać 3 klatkowy budynek z 39 mieszkaniami i 52 miejscami postojowymi pod budynkiem, przewidziano w planie zagospodarowania park.

Trzeba było zmniejszyć budynek do 27 mieszkań i 27 miejsc postojowych. Prawie połowa działki przeznaczonej pod budynek pozostała pusta. Stracono cenne miejsca postojowe w garażu podziemnym. Stracono też wpływy z inwestycji, które miały być przeznaczone na remonty starych zasobów.

Spółdzielnia kupując te tereny kupiła je na cele mieszkaniowe, a ponadto statutowym celem Spółdzielni jest budowa mieszkań wraz z infrastrukturą towarzyszącą a nie budowa parków.

Realizacja tych należy do zadań własnych gmin. Kuriozalne poza tym wydaje się wskazanie w planie zagospodarowania działki prywatnej, bo taką jest własność Spółdzielni, nakazu budowy parku na obszarze ok. 1500 m2, zwłaszcza, że w najbliższym sąsiedztwie gmina prowadzi rewitalizację terenów rekreacyjnych, na których przewidziano także park.

Łomiankowska Spółdzielnia Mieszkaniowa zwróciła się z tym problemem do Burmistrza Łomianek, który na spotkaniu w lutym 2011 r. obiecał Spółdzielni zmianę planu zagospodarowania, co zostało nawet pisemnie potwierdzone przez Burmistrza. Niestety przez cały rok (do dnia 22 maja 2012 r.) niczego w tej sprawie nie zrobiono, a następnie poinformowano Spółdzielnię, że Burmistrz nie ma zamiaru zmieniać planu zagospodarowania.

W tej sytuacji Spółdzielnia zmuszona została do wystąpienia do Sądu o odszkodowanie.

Sąd Apelacyjny w dniu 29.11.2017 r. przyznał Łomiankowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej rację i nakazał wypłacić odszkodowanie wraz z odsetkami w wysokości prawie 350 000 zł.

Analogiczna sytuacja ma miejsce z działką położoną obok pawilonu Carrefour, gdzie Spółdzielnia chce wybudować budynek mieszkalny 4 kondygnacyjny z garażem podziemnym a Burmistrz Łomianek nie wyraża zgody na zmianę planu zagospodarowania tego terenu z usługowego na mieszkalno-usługowy.

Sprawa została skierowana na Radę Gminy w dniu 21 kwietnia 2016 r., która głosami radnych z klubu Pana Burmistrza nie wyraziła zgody [link] na zmianę planu zagospodarowania dla tej działki. Na tej samej sesji Rada Gminy wyraziła zgodę [link] na zmianę planu zagospodarowania działki przy ul. Kasztanowej należącej do Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska, z użytkowej na mieszkalną. Widać trzeba się czymś zasłużyć, aby dostąpić zaszczytu zmiany planu zagospodarowania. Są równi i równiejsi.

Ta sprawa również będzie miała finał w sądzie i jest duża szansa na uzyskanie wysokiego odszkodowania, ale czy o to chodzi, żeby teren w centrum Łomianek był zaśmieconym placem, gdzie porzuca się stare samochody i meble, czy też nowoczesnym miejscem godnym miasta z ambicjami, jakim niewątpliwie są Łomianki.

Alicja Prószyńska
Była Przewodnicząca Rady Nadzorczej ŁSM


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Ciekawy IP: 130.180.201.*
2017-12-06, 18:45    
Czy zapłaci za to burmistrz? Czy obciążeni zostaną tym mieszkańcy?
NIEZALOGOWANY: #Adam IP: 192.99.70.*
2017-12-07, 01:05    
Tak oczywiście. Już widzę jak burmistrz Dąbrowski wyciągnie z własnej kieszeni 350 000 !!! Drodzy sąsiedzi. Za jego widzimisie, zapłacimy my, wszyscy mieszkańcy Łomianek!

Powinna być odpowiedzialnść finansowa urzędników, może wtedy by się opamiętali!
NIEZALOGOWANY: #Kop IP: 83.6.250.*
2017-12-09, 23:22    
Kolejne manipulacje. Plan Łomianki centrum był uchwalony w 2010 roku w czasie gdy burmistrzem był W. Pszczólkowski i to do niego należy kierować pretensje za zapisy planu.
NIEZALOGOWANY: #Do Kop IP: 37.235.48.*
2017-12-10, 02:45    
Przypomnę ci że od grudnia 2010 roku w Łomiankach rządzi PiS, a burmistrzem jest Dąbrowski, który pomimo wielokrotnych interwencji prezesa spółdzielni nic kompletnie nie zrobił w tej sprawie. A, że jest ciągłość władzy to całą odpowiedzialność ponoszą panowie Rusiecki i Dąbrowski.
NIEZALOGOWANY: #płatnik IP: 213.183.56.*
2017-12-10, 15:51    
Zapłacisz za zaniechania burmistrza ty, zapłacę ja, zapłacą moi i twoi sąsiedzi. Włodarze miasta kompletnie nie liczą się z naszymi pieniędzmi, bo:
1. takie jest samorządowe prawo, które nie nakłada odpowiedzialności za błędnie podejmowane decyzje,
2. kolegium burmistrzowskie ma w głębokim poważaniu mieszkańców; wszelkie decyzje podejmowane są w naszej gminie jednoosobowo. To powoduje brak szacunku do publicznych środków, którymi zarządzają.

250 tysięcy odszkodowania? 100 tysięcy odsetek? To mniej niż roczne pensum obu z nich.

Druga ich kadencja wyzuła ich z pokory. Mieszkańcy to dostrzegają, gdy osobiście zaczyna ich to dotykać. Planowane wyburzenia, hałas lodowiska, parkowane auta kibiców w osiedlowych uliczkach wokół stadionu itd.

Dlatego właśnie tak konieczne są zmiany ludzi, którzy są mało odporni na demoralizację. A nieograniczona władza - niewątpliwie demoralizuje.
NIEZALOGOWANY: #dajmy szanse nowym ludziom IP: 79.191.187.*
2017-12-10, 19:14    
Zmiana na stołku burmistrza by się przydała. Osiem lat wystarczy. Tylko jest jedno zasadnicze pytanie. Czy jest jakiś kandydat?
NIEZALOGOWANY: #obsrwator IP: 31.0.123.*
2017-12-24, 19:03    
kto te wiadomosci rozpowszechnia jeszcze sprawa w toku a juz pieniacze informatyczni piane bija odwolala sie druga strona i sie okaze jak sprawy sie potocza a drepczacych do fotela burmistrza jest multum i nie bedzie zadnej potrzeby kandydata z ksiezyca sciagac wstrzymac troche rozwonienie i ludzi nie karmic wymyslami
NIEZALOGOWANY: #Tubylec IP: 31.0.123.*
2017-12-24, 19:48    
Czy prezesowi spółdzielni mieszkaniowej już nie wystarcza dojenie mieszkańców to sięga do kieszeni burmistrza
NIEZALOGOWANY: #łomiankoszczak IP: 31.0.123.*
2017-12-24, 20:03    
Tylko że te pieniądze nie będą z kieszeni burmistrza tylko będą nasze mieszkańców całej gminy
NIEZALOGOWANY: #NIEZALOGOWANYCARAVAN IP: 31.0.122.*
2017-12-27, 21:35    
Prezes nie jest mieszkańcem Łomianek wiec dlaczego występuje w imieniu mieszkańców nikt go o to nie prosił nie chodzi mu o mieszkańców a raczej o kasę która mu uciekła z przed nosa
NIEZALOGOWANY: ##ciekawy IP: 79.185.152.*
2018-03-19, 03:10    
Jak będzie wyrok, to trzeba go udostępnić gdzieś w sieci. Widziałem że tak zrobił Pszczółkowski i uciszył krzykaczy. Czekamy.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT