LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 25.9.2018


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIavatar

2/3

Chamstwo należy piętnować!
2017-10-29, 14:52

KOMENTARZE: 10

Blisko rok temu radni zostali pozbawieni możliwości korzystania z mikrofonów podczas obrad sesji rady miejskiej. Trudno ocenić, czy wynika to ze specjalnego zarządzenia burmistrza, czy też jest to inicjatywa p. Tadeusza Krysteckiego, który zgodnie z Regulaminem pracy Rady Miejskiej jest odpowiedzialny za przygotowanie obrad. Faktem jest, że brak mikrofonów na stołach stanowi duże utrudnienie, w szczególności dla naszej klubowej Koleżanki radnej Marioli Niecikowskiej, która na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim.

Wielokrotnie wnosiliśmy do p. Krysteckiego o przywrócenie mikrofonów (poniżej korespondencja). Wielokrotnie prosiła o to również radna Mariola Niecikowska. Jednakże to, co się wydarzyło podczas XXXIV Sesji Rady Miejskiej, jest świadectwem już nie tylko braku empatii włodarzy naszego miasta, ale również głupoty, by nie powiedzieć chamstwa.

Radna Mariola Niecikowska poprosiła o udostępnienie jej mikrofonu. Reakcja p. Krysteckiego była dla nas szokująca. Nie dość, że zawłaszczył on jedyny bezprzewodowy mikrofon chowając go do własnej torby to na dodatek poradził radnej Niecikowskiej, by cyt. sobie podjechała jeśli ma coś do powiedzenia.

Na koniec radni z KWW Tomasza Dąbrowskiego odrzucili złożony przez radną wniosek formalny o przywrócenie mikrofonów. Przeciwko wnioskowi zagłosowali: T. Krystecki, W. Bochenek, A. Graf, C. Astrau, B. Sikorski, K. Terczyński, J. Roszkowska, P. Bartoszewski, W. Kuczera, P. Słupski-Kartaczowski, K. Wawer oraz Maciej Wroniewski.

Sytuację tę w dość nieudolny sposób starał się "naprawić" przewodniczący klubu KWW Tomasza Dąbrowskiego Paweł Słupski-Kartaczowski, który zaproponował radnej... osobny stolik (sic!).

Zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej wszyscy są równi wobec prawa i wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Nierówne traktowanie, prawnie nieusprawiedliwione i nieuzasadnione obiektywnymi przyczynami stanowi naruszenie zasady równego traktowania i jest pogwałceniem podstawowych praw i wolności człowieka.

Zachowaniem radnych burmistrza jesteśmy zbulwersowani. Nie ma i nie będzie naszego przyzwolenia na tego typu praktyki. Sprawa ta z pewnością będzie miała ciąg dalszy. Na chwilę obecną pozostawiamy ją jedynie Państwa ocenie.

Klub Radnych Niezależnych


Załączone dokumenty:

MET Interpelacja z 12.05.17 r..pdf
MET Interpelacja z 7.06.17 r..pdf
MET Interpelacja z 4.07.17 r..pdf
MNI Pismo z 19.09.17 r..pdfMariola Niecikowska


Radni z KWW T. Dąbrowskiego


STOP DYSKRYMINACJI

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Etiennewielkiezwro IP: 94.254.130.*
2017-10-29, 19:49    
Odezwał się radny bezradny który NIC nie robi....
NIEZALOGOWANY: #zalogowana IP: 178.42.10.*
2017-10-29, 22:04    
Chamstwo próbuje się przykryć kolejnym chamskim wpisem. Gratulacje panowie radni.
NIEZALOGOWANY: #bonbonella IP: 178.42.37.*
2017-10-30, 00:44    
Witam, proszę administratora strony o usunięcie komentarza osoby piszącej z IP 94.254.130. Proszę nas nie narażać na czytanie tak niestosownych wypowiedzi. Dziękuję.
NIEZALOGOWANY: #Dolna IP: 37.47.46.*
2017-10-30, 05:16    
Jestem zniesmaczona dyskryminacja na sesjach.radni powinni reprezentować nas zwykłych obywateli.swiadczy to o kulturze ludzi którzy ich wybrali......
NIEZALOGOWANY: #Kolib IP: 79.191.56.*
2017-10-30, 08:06    
Byłem na sesji. Każdy kto chce zabrać głos podchodzi do mikrofonu usytuowanego na środku sali- kilka kroków. Najbliżej mikrofonu siedzi p.Niecikowaska. Naprawdę nie ma nikt z tym problemu, ale w imię polityki radni przeciwni burmistrzowi wykorzystają nawet niepełnosprawność. Czuć wybory w powietrzu. Wstyd!
NIEZALOGOWANY: #Janek IP: 83.0.146.*
2017-10-30, 08:35    
Władza tak się boi radnych niezależnych od niej że zabrała im mikrofony. ( jeszcze w historii Łomianek tak nie było). Jeden mikrofon radny Krystecki od czasu do czasu chowa do prywatnej teczki (chyba że kupiona za nasza podatki to wtedy służbowa teczka). Ograniczono prawa radnych , mieszkańców , sesje odbywają się rano ( mam wrażenie że tylko po to by mieszkańcy nie mogli w nich uczestniczyć i przyglądać się władzy). Teraz przewodniczący chowa mikrofon do teczki, i w skandaliczny sposób traktuje radną na wózku- jak widzę są osoby które tego bronią - wstyd mi za nich , po ludzku wstyd. Wpadliście w samozachwyt i zachowujecie się skandalicznie - taki przewodniczący powinien podać się do dymisji, ale wszyscy wiemy że do tego trzeba mieć charakter i honor.
NIEZALOGOWANY: #do_Koliba IP: 37.47.52.*
2017-10-30, 14:55    
Kolib, skoro byłeś na sesji, to wiesz doskonale, że osoba siedząca na wózku, kiedy nawet już podjedzie do mównicy, nie ma możliwości z niej skorzystać. Po prostu nie sięga do mikrofonu i jest zasłonięta tym meblem.
Ale jak ktoś z góry na wszystko patrzy (choćby mentalnie), to i zrozumienie inności przychodzi z trudem.
Wstyd to powinno być przewodniczącemu za takie działanie.
NIEZALOGOWANY: #Grako IP: 37.47.34.*
2017-10-30, 19:04    
Piaskownica może czas dorosnąć.
NIEZALOGOWANY: #Popieram Wspaniałego Burmistrza IP: 79.191.61.*
2017-11-02, 03:33    
Najlepszym Burmistrzem Łomianek jest Pan Piotr Rusiecki i Pan Tomasz Dąbrowski. Tylu DOBRYCH ZMIAN jak tera to w Łomiankach nigdy nie było. Są nadrabiane zaległości z kilkudziesięciu lat.

Z wielką pracowitością i dbałością o każdy szczeguł i dobro wspólne mieszkańców Łomianek powstaje nowa ulica Warszawska. Jest to budowa prowadzona bardzo przemyślanie i tak że mieszkańcom minimalne uciążliwości z nią związane nie dawają się odczuć. Wszyscy mieszkańcy chwalą to jak jest budowa prowadzona. Nie ma żadnych problemów z nią związanych. Ruch jest płynny i nie wpływa na życie codzienne mieszkańców.

Powstał nowy i piękny stadion który słurzy wszystkim mieszkańcom Łomianek. Były już na nim występ największej gwiazdy muzyki rozrywkowej w Polsce, Pana Zenona Martyniuka z zespołem Akcent.
Są budowane najnowocześniejsze placówki edukacyjne takiej jak szkoły w Dąbrowie i Dziekanowie. Będzie budowany piękny ratusz i będą remontowane nowe piękne ulice.

Mieszkańcy Łomianek mają w końcu wspaniałego Burmistrza bo myśli o wszystkich mieszkańcach i jest Prawdziwym Polakiem i Prawdziwym Gospodarzem.

Panie Burmistrzowie rzyczę aby ście byli zawsze Burmistrzami Łomianek
NIEZALOGOWANY: #fiołek IP: 79.191.148.*
2017-11-03, 15:05    
#Popieram Wspaniałego Burmistrza, ze zdrowiem to u Ciebie wszystko w porządku. Zaplułem klawiaturę ze śmiechu przeszedłeś nawet Jarząbka ze słynnego filmu. Do szkoły radzę się udać tej tak wychwalanej w Dąbrowie i trochę korepetycji z j. polskiego pobrać, ( rzyczę aby ście ) szybko nadrobili braki :-)
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2013   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum