LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIDLA KOGO "OBWODNICA ŁOMIANEK"?
2017-06-02, 12:37

KOMENTARZE: 2

Drugie konsultacje w sprawie Obwodnicy Kościelna Droga odbyły się przy uczestnictwie około setki osób, mimo wczesnej pory i ogłoszenia konsultacji zaledwie 2 dni wcześniej. Na liście obecności, według informacji Urzędu Gminy podpisało się 79 osób, wiele dotarło już po rozpoczęciu spotkania, które wyznaczono na godzinę 17:00. Na trybunach powiewały transparenty: Chcemy ulicy nie obwodnicy!

Wbrew informacjom w gminnych mediach, nie było to spotkanie "opozycji". Wszystkie osiedla i sołectwa zadbały, by na spotkaniu pojawili się przedstawiciele mieszkańców, żeby wyjaśnić z urzędnikami wątpliwości odnośnie koncepcji obwodnicy z drogami serwisowymi, propagowanej przez urząd, mimo znacznego sprzeciwu ogromnej części mieszkańców.

Ponownie domagano się wyjaśnień, dlaczego Kościelna Droga - która według wyjaśnień wiceburmistrza miałaby pełnić rolę jedynie lokalnej obwodnicy odciążającej ruch na Warszawskiej - wbudowana jest w ciąg komunikacyjny Czosnowa i Legionowa.
Pytano jaki związek ma budowa kilkudziesięciotysięcznego obszaru domów mieszkaniowych w Czosnowie (to więcej niż ludność całych Łomianek) - gdzie kończy się projekt Obwodnicy - na decyzje władz co do kształtu Kościelnej Drogi.

Żądano wytłumaczenia, dlaczego z pieniędzy łomiankowskich mieszkańców ma być finansowana jeszcze jedna droga pomiędzy już istniejącymi - Podróżna/Turystyczna i Wędkarska - wprowadzająca ruch tylko z Czosnowa? Dlaczego te dwie nowo wybudowane i oświetlone latarniami asfaltowe ulice biegnące przez środek pustych pól nie mogą być wykorzystane przez Gminę jako dojazdy do planowanego węzła w Sadowej?

Przedstawiciele Dziekanowa wyrazili swoje obawy związane ze znacznie wzmożonym spodziewanym natężeniem ruchu (spowodowanym wybudowaniem nowych osiedli mieszkaniowych w Czosnowie) na ulicy Rolniczej - której fragment Gmina włączyła w projekt Obwodnicy - gdzie wąskie chodniki i posesje bezpośrednio sąsiadują z ulicą.
Proszono o wyjaśnienia dotyczące usytuowania ścieżek rowerowych (brak kontynuacji - na jednych odcinkach ścieżka zaplanowana jest po prawo, na innych po lewo, jeszcze na innych - pośrodku jezdni) oraz żądano ich uporządkowania.

Żądano zabezpieczenia dla mieszkańców Łomianek terenów zielonych o cennych walorach przyrodniczych, jak Jezioro Kiełpińskie, czy Jeziorko Fabryczne przed destrukcyjnym wpływem Obwodnicy, która przebiegać ma ok.20m od granicy jeziora Kiełpińskiego (podczas gdy 50m od granicy stanowi strefę chronioną), czy przecinania mostem przez Jezioro Fabryczne, które w kampanii wyborczej 2014 przedstawiane było jako miejski park (zorganizowano konkurs na projekt za prawie 100 tysięcy złotych).

Pytano, dlaczego Gmina tak uporczywie i nagle promuje budowę Obwodnicy, skoro wiceburmistrz osobiście blokował jej powstanie w 2006r i jaki ma to związek z późniejszymi odrolnieniami przez niego tych terenów w 2013r bez planów zagospodarowania przestrzennego (na których uchwalenie naciskała rada miejska kadencji 2010-2014), co umożliwiło w międzyczasie deweloperom zabudowę terenów nadwiślańskich osiedlami domów bliźniaczych.

Argumentowano, że gdyby wiceburmistrz nie zorganizował protestu przeciwko budowie Kościelnej Drogi, powstałaby ona wtedy jako logiczna obwodnica wyprowadzająca ruch wprost z Łomianek Dolnych na ulicę Kolejową (zamiast ronda pod wiaduktem przy Brukowej) i pytano jaki sens ma lansowanie tej koncepcji obecnie, kiedy wjazd na Kolejową w stronę Warszawy jest zablokowany przez 2 ronda.

Obwodnica, która ma według wiceburmistrza wyprowadzać ruch z Łomianek, zdaniem mieszkańców, nie spełnia swojej funkcji, ponieważ zarówno jadący Obwodnicą, jak i "odciążoną" ulicą Warszawską spotkają się w korku na Brukowej. Obwodnica jedynie wyprowadza ruch z Czosnowa, a to, zdaniem przedstawicieli mieszkańców, nie jest w interesie mieszkańców Łomianek.

Oczekiwania mieszkańców wiążą się przede wszystkim z usprawnieniem ulicy Pułkowej oraz jej skrzyżowaniem z ulicą Wóycickiego - co jest newralgicznym punktem w układzie komunikacyjnym północnych obrzeży Warszawy i to, zdaniem mieszkańców, powinno być priorytetowym zadaniem włodarzy Łomianek, bez względu na to czy i kiedy zostanie wybudowana obwodnica S7. Mieszkańcy zauważyli, że dalsza prokrastynacja władz tej sprawie jest nie do zaakceptowania.

Ciekawy materiał w postaci filmu ze spotkania opublikowały Łomianki Info https://www.youtube.com/watch?v=JzfwtXTv1_8


Wizualizacja rozwoju gminy Czosnów


Ścieżki rowerowe na planowanej obwodnicy


Jak zmieniłby się układ komunikacyjny Łomianek?


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #3xzy IP: 89.77.116.*
2017-06-02, 20:43    
Tak nowa planowana droga/jeżeli już musi powstać ???/ powinna być skierowana od strony Łomny tylko do węzła Sadowa a nie w środek wsi Dziekanów Polski w wąską 12 m ul. Rolniczą ,gdzie domy stoją 2-5 m od ulicy.Tu będzie gigantyczny korek jak przy ul.Brukowej.Przy okazji wieś zostanie zniszczona/spaliny,smród.hałas itp/.Ruch z Czosnowa nie powinien wchodzić w ogóle w ul.Rolniczą i w ul.Kościelna Droga do Łomianek ,które i tak już są zakorkowane .Kto przez środek miasta obecnie buduje drogi bez możliwości korzystania z nich przez wielu mieszkańców/EKRANY/. Drogi powinny rozładowywać korki a plan obwodnicy dodatkowo je jeszcze zwiększy jak przyjezdni z planowanych osiedli w Gminie Czosnów wjadą poprzez wąską ul.Rolniczą co centrum Łomianek.Przy braku ulic poprzecznych wszyscy dojadą do ul Brukowej i tam staną w gigantycznym korku.Ten plan nie jest dla Łomianek on jest dla deweloperów z Łomy i CZOSNOWA -POTRZEBNA IM DROGA BY DOSTAĆ POZWOLENIA NA BUDOWĘ DOMÓW.ONI NIE MARTWIĄ SIĘ O TO ,ŻE TA DROGA BĘDZIE NA WIELU ODCINKACH NIEPRZEJEZDNA ale musi być droga by mogli budować .Szkoda ze burmistrz tego nie chce widzieć i chyba działa wbrew interesom mieszkańców własnej gminny poprzez taki a nie inny plan rozwiązania kłopotów komunikacyjnych .
NIEZALOGOWANY: #poprostu IP: 83.6.127.*
2017-06-03, 10:04    
No to sobie ładnie to wszystko wykombinowali. Ile to będzie kosztowało?
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT