LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIavatar

2/3

Niegospodarność burmistrza?
2017-05-11, 18:14

KOMENTARZE: 6

8 maja Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Krystecki (na wniosek burmistrza Dąbrowskiego) zwołuje na 11 maja nadzwyczajną Sesję Rady Miejskiej. Powód? Potrzebna szybko kasa. Niemała, 2 mln. zł. Pomimo zwołania sesji z inicjatywy burmistrza, ten się na niej nie pojawia. Doskonale wie, że posiada w radzie większość, która na ślepo - klepnie mu wszystko. Nie inaczej jest i tym razem.

Nie po raz pierwszy radni z Klubu Radnych Niezależnych zaskakiwani są przez burmistrza mocno kontrowersyjnymi pomysłami.

Zmiany w budżecie dotyczą tym razem:

- zwiększenia o 2 mln. tegorocznych wydatków na zad. "Kompleksowa przebudowa ul. Warszawskiej";
- zmniejszenia o 1 mln. tegorocznych wydatków na kompleksową przebudowę dróg w Kiełpinie oraz Łomiankach Centralnych;
- zmniejszeniu o 1 mln. tegorocznych wydatków bieżących.

W wyniku ogłoszonego przetargu na realizację przebudowy ul. Warszawskiej wygrała firma PORR Polska Infrastructure S.A., która zaoferowała zrealizowanie inwestycji za kwotę: 9,3 mln. zł. Problem w tym, że Urząd wycenił prace na kwotę 7,4 mln. zł. Miast rozpisać kolejny przetarg burmistrz lekką ręką decyduje się zapłacić firmie z publicznych środków 30% więcej niż preliminował na ten cel. Fakt tym bardziej zaskakujący, że do tej pory znakomita większość inwestycji była przez Urząd przeszacowywana średnio o 0,5 mln. zł.

Podczas sesji RM poprosiliśmy zastępcę burmistrza p. Piotra Rusieckiego o wyjaśnienie kilku kluczowych kwestii. Zapytaliśmy:

- Skąd taki pośpiech w sprawie?
- Kto jest odpowiedzialny za niedoszacowanie tak ważnej inwestycji?
- Jaki jest powód tego, że niezbędne jest dofinansowanie wskazanego inwestora niebagatelną kwotą 2 mln. zł.?
- Czy nie warto ogłosić kolejnego przetargu w celu uzyskania lepszej wyceny planowanej inwestycji?

Niestety na większość pytań zastępca burmistrza nie potrafił odpowiedzieć. Ograniczył się jedynie do stwierdzenia, iż mieszkańcy wielokrotnie prosili go o tę inwestycję, stąd trzeba ją szybko zrealizować.

Parafrazując klasyka: "PANIE BURMISTRZU KOCHANY"... Pośpiech wskazany jest przy łapaniu pcheł!

Nie chcąc być posądzonym o niegospodarność, o to, że trwoni się publiczne pieniądze, każdą wydatkowaną publiczną złotówkę należy obejrzeć z dwóch stron nim się ją puści dalej w obieg. Radni z Klubu Radnych Niezależnych zawsze stać będą na straży finansów publicznych.

Burmistrz Tomasz Dąbrowski miał blisko 7 lat na realizację zadania inwestycyjnego, które rozpoczęte zostało już w 2010 roku. Nie zrobił przez tych 7 lat nic. Opowiadanie dziś opinii publicznej, że chce w okresie wakacyjnym zrealizować inwestycję dla złagodzenia jej skutków, jakie odczuliby mieszkańcy jest mydleniem oczu. Tym bardziej, iż w ogłoszeniu sprzed miesiąca, o zamówieniu na roboty budowlane, można przeczytać, że brak jest powodów z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia do skrócenia terminu nadsyłania wniosków przez inwestorów.

Na zakończenie warto przypomnieć, iż zakorkowana obecnie ul. Warszawska, w znacznej mierze, jest efektem sprzeciwu radnych KWW Tomasza Dąbrowskiego, p. Tadeusza Krysteckiego oraz p. Piotra Rusieckiego wobec koncepcji udrożnienia ulicy Kolejowej, o co wielokrotnie wnioskowaliśmy na sesjach RM, na tematycznych Komisjach oraz w wyrażanych stanowiskach.

Wobec braku zgody na traktowanie radnych z Klubu Radnych Niezależnych, niczym "maszynki do głosowania", radni nasi podczas XXVI Sesji RM w Łomiankach wstrzymali się od głosu nad zmianami w uchwale budżetowej. Prócz nas, wstrzymali się radni: Wanda Karaś, Bogdan Pawłowski i Adam Salwowski.

Marcin ETIENNE
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Magda IP: 94.254.139.*
2017-05-15, 09:45    
P.Etienne czy Pan nie ma co robić tylko ciągle opluwać burmistrza???
Nic się Panu nie podoba w naszym mieście ,które wygląda coraz piękniej .Może należałoby się wyprowadzić??
Proszę napisać co Pan zrobił dobrego dla Łomianekdo tej pory??
NIEZALOGOWANY: #Janek IP: 83.0.146.*
2017-05-15, 10:02    
Pokazywanie prawdy , zadawanie pytań, dbałość o nasze podatki to "opluwanie burmistrza"?. Strasznie zalatuje Białorusią. Całe szczęście kadencja dobiega końca.
NIEZALOGOWANY: #Magda IP: 95.49.144.*
2017-05-15, 12:46    
Dlaczego takie opinie naszych radnych nie są pokazywane na stronie urzędu lomianki.pl? Czy pokazują tam tylko to co jest zatwierdzone przez aktualnego burmistrza?

Nie osądzam, kto ma racje, ale każdy z naszych przedstawicieli niezależnie , czy jest podległy burmistrzowi , czy nie podległy powinien mieć możliwość wypowiadania się.

Dobrze, że na niezależnym prywatnym Info Łomianki. Tu jak widać każdy ma możliwosć się wypowiedzieć.
NIEZALOGOWANY: #Lilu IP: 94.75.95.*
2017-05-19, 22:30    
Udrożnienie ul. Kolejowej to jeden z głupszych pomysłów jakie ostatnio słyszałam. Tak samo głupi jak budowanie pełnowymiarowego stadionu w Łomiankach. Puknij się pan w czółko! Odblokowanie Kolejowej zablokuje Łomianki totalnie! Komu to ma służyć? Mieszkańcom Nowego DM?
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 178.42.248.*
2017-05-21, 22:46    
Szanowna/Szanowny Lilu, - doradzanie pukania się w czółko nie jest najlepszym pomysłem w merytorycznej rozmowie. Nie jest też dobrym pomysłem zestawiane głupiego pomysłu z dobrym, aby wywołać wrażenie, iż oba są głupie. (Stadion versus udrożnienie Kolejowej).
Weźmy np. udrożnienie skrzyżowania Brukowa/Kolejowa, poprzez budowę ronda i wiaduktu przez Auchan - w jaki sposób takie rozwiązanie blokuje Kolejową ?
- Raczej odblokowuje. Gdyby zatem to rozwiązanie (lub podobne) powtarzać na kolejnych skrzyżowaniach, to w jaki sposób zatkamy Kolejową ?
Kolejowa już dawno temu powinna zostać wyposażona w kilka wiaduktów podobnych do tego nad Brukową oraz w kilka kładek dla pieszych i rowerzystów. Pismo w tej sprawie jest znane od kilku lat i podpisywali je przewodniczący rad osiedlowych i stowarzyszeń m.in u nas działających.
Pozdrawiam, Obserwator 2
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 178.42.248.*
2017-05-21, 22:49    
O,oo, błąd - chodzi o Warszawską, której nie blokuje nowy wiadukt na Kolejowej, sorry.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT