LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIAd Vocem do wypowiedzi sołtysa
2013-06-28, 09:17

KOMENTARZE: 8

Ad Vocem do wypowiedzi sołtysa Łomianek Dolnych

W dniu 26 czerwca na KONSULTACJACH ZW Z NOWYM STUDIUM w ICDS, głos zabrał Sołtys Łomianek Dolnych Pan Bogdan Pińkowski.

PRZEDSTAWIŁ SIĘ JAKO PRZEDSTAWICIEL MIESZKAŃCÓW ŁOMIANEK DOLNYCH w ilości 160 osób podpisanych pod wnioskiem za uchwaleniem projektu tworzonego planu.

Jestem ogromnie poruszona i ZBULWERSOWANA STRONNICZOŚCIĄ SOŁTYSA Łomianek Dolnych!

Do tej pory byłam przekonana i nauczona o tym, ze osoba na takim stanowisku jak SOLTYS powinna być przedstawicielem wszystkich mieszkańców swojego terenu, a nie tylko jego części.

Pan Sołtys powinien być opiekunem i gospodarzem całych Łomianek Dolnych, a nie tylko wybranych osób., nawet w ilości 160 osób. Jestem osobą urodzoną i wychowaną w Łomiankach Dolnych, przy ul. Wiślanej (dokładnie przy samym wale) i doskonale od kilkudziesięciu lat jest mi znana sytuacja tego terenu, jego specyfika, piękno ale i minusy. Moja rodzina to mieszkańcy Łomianek Dolnych, posiadamy ziemie na tym terenie i wiążemy z nim swoje życie na długie lata.

Poczułam się urażona wystąpieniem pana Sołtysa i absolutnie należę do tej części mieszkańców, którzy są za tym aby ziemie które leżą tam ugorem od wielu lat, wreszcie stały się miejscem pięknym, zamieszkałym i dobrze wykorzystanym.

Nasza działka od kilkudziesięciu lat leży niewykorzystana i zarasta chwastami, absolutnie jesteśmy za tym z całą nasza rodziną aby nasza działka stała się działką budowlaną a nie działka rolna na kolejne kilkadziesiąt lat. Rolnictwo uprawiał mój ś.p Dziadek Ludwik Kierszka kilkadziesiąt lat temu, teraz działka leży odłogiem.

W dobie lotów w kosmos, badań nad mózgiem i szybko rozwijającej się cywilizacji nie chcemy uprawiać na naszej działce marchewki tylko mieć możliwość zbudowania tam domu na naszej ziemi. Działka ta jest naszą własnością, a my, przez uchwalenie planów w obecnej formie nadal bedziemy mogli uprawiać chwasty. W sytuacji gdy inni w tym samy rejonie np. stefie 4.2A będą mogli BUDOWAĆ DOMY.

NIE ZGADZAM SIĘ NA NIERÓWNE TRAKTOWANIE MIESZKAŃCÓW ŁOMIANEK DOLNYCH! NIE ZGADZAM SIĘ żeby Pan Sołtys Łomianek Dolnych, DECYDOWAL I MÓWIŁ ZA MNIE I ZA NASZĄ CAŁĄ RODZINĘ. MYŚLĘ, ŻE NIE TYLKO NASZA RODZINA Z ŁOMIANEK DOLNYCH JEST TEGO ZDANIA.

Pan Bogdan Pińkowski jako Sołtys jest przedstawicielem i opiekunem MIESZKAŃCÓW CAŁYCH Łomianek Dolnych.

Według mojego zdania po ostatnim spotkaniu w ICDS dnia 26.06.13 POKAZAŁ SWOJĄ STRONNICZOŚĆ, A JAKO SOŁTYS NIE POWINIEN.

Elżbieta Kierszka
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #mareczek IP: 83.24.140.*
2013-06-28, 09:24    
Elżbieta Kierszka
Mieszkanka Łomianek
- agent nieruchomości:

http://www.oferty.net/agencja/elika_elzbieta_kierszka-domy-na_sprzedaz,1,2,32384

Dobro wspólne...wszystko jasne, łeb na karku, a nie dobro wspólne jak się wydaje, chyba, że odrolni i rozda.
NIEZALOGOWANY: #Joanna IP: 83.24.145.*
2013-06-28, 11:01    
O jakiej wypowiedzi Pana Sołtysa Pani Elżbieta pisze? Proszę jeżeli to możliwe zamieścić jej treść. Dziękuję.
NIEZALOGOWANY: #Nadwiślański IP: 83.24.145.*
2013-06-28, 11:39    
Teraz awantura i pretensje do sołtysa. Jak były wybory to trzeba było się angażować. Dlaczego nikogo z "Łomianki Razem" nie było?
Odpowiedź jest prosta. To nie są mieszkańcy tylko posiadacze ziem rolnych w terenach zalewowych.
Pozostaje jeszcze jedno pytanie. Czy aby na pewno zależy im na dobru Doliny Łomiankowskiej czy dobru własnych sakiewek?
NIEZALOGOWANY: #mareczek IP: 83.24.140.*
2013-06-28, 22:52    
podpowiem ci:

http://www.oferty.net/dom-na-sprzedaz-lomianki-lomianki-dolne-164m2-4-pokoje-599000-pln,85353978

to z oferty pani Elżbiety na teren Doliny Łomiankowskiej własnie
NIEZALOGOWANY: #szmareczek IP: 178.42.93.*
2013-06-29, 14:17    
Niestety, dom z tego ogłoszenia znajduje sie na obszarze Łomianek Chopina - tak wskazuje mapa - obszar projektowy Łomianek Dolnych jest gdzies indziej. Słaba dezinformacja, hawer!

Porozmawiaj z każdym z Łomianek Starych i zapytaj o Kierszków , oni zawsze mieszkali pod Wałem. Co więcej nikt nie odbiera prawa do równego traktowania każdemu z mieskzańców czy właścicieli gruntów. Nikt poza tymi którzy jak rozumiem boją sie nowych kortów tenisowych w tym rejonie. Ja się ich nie boję, i chce tez sal do squasha!!!!!
NIEZALOGOWANY: #Jacek IP: 95.49.128.*
2013-06-29, 21:41    
Pani Elżbieto, ja nie wiem co mówił Pan Sołtys, jednak przyłączam się do głosu osób, które piszą, że nie można budować domów w strefie zalewowej. Nie można też pozwolić na niewłaściwą zabudowę gminy, tj bez infrastruktury, lub możliwości jej wybudowania. Należny również uznać, iż to że Państwo nie uprawiacie tej ziemi a jest ona gruntem rolnym to Państwa prywatna sprawa, zaś to jak będzie wyglądała cała gmina to sprawa wszystkich mieszkańców.

Przyznam, że ja na swojej działce też nie mogłem wybudować takiego budynku jak chciałem. Dostałem warunki i musiałem im się podporządkować. Jest to normalna procedura w Państwie prawa.
NIEZALOGOWANY: #mareczek IP: 83.24.136.*
2013-06-30, 22:09    
Rodzina może i mieszka bo to chyba stara Łomiankowska rodzina, jak parę innych z dziada pradziada, ale to nie oznacza, że p Elżbieta tam mieszka. To tylko oznacza, że ma pewnie sporo gruntów w rożnych miejscach i o nie walczy.

W jej ogłoszeniach podano adres Racławicka. Może to nie jest wcale jej sołtys? Przypominam, że sołtysa wybierają mieszkańcy, w tym wypadku Łomianek Dolnych, a nie właściciele nieruchomosci na tym terenie i że sołtys ma za zadanie reprezentować mieszkańców w tym wypadku Łomianek Dolnych, a nie właścicieli gruntów (tak mówi prawo).

Dziwi mnie to, występuje z Łomianki Razem, czyli miedzy innymi z współwłaścicielem Dompolu, ktory niewątpliwie buduje na tych terenach, np:
- DOMY W ZABUDOWIE BLIŹNIACZEJ: 123m2 p.u., DZIAŁKI:610m2 (!ale wypas!) (http://www.dompol.waw.pl/index.php?strona=inwestycja&oferta=luzycka_park)

Niezbyt to zgodnie z koncepcją miasta-ogordu jaki jest oficjalną wersją głoszoną przez Łomianki Razem, gdzie maja być duże działki i wolnostojące domy w tym rejonie. Może ten Pan najpierw by przestał tak budować a potem się reprezentował jako wizjoner miasta-ogrodu?

Czy aby na pewno chodzi tu o interes mieszkańców tych terenów czy wzrost wartości gruntów? A może chodzi o to, żeby wogóle był bajzel to się wszystko zabuduje jak leci i już.

I przypominam, że Łomianki Dolne to WIEŚ, dlatego mają sołtysa. Więc nie jest oczywistym, że jak się ma ziemię na wsi (rolną z dziada pradziada) to się NALEŻY odrolnienie na budowlaną. A niby dlaczego? Kto tak powiedział, że się należy? Trzeba zobaczyć, czy to ma sens, a nie piszczeć, że jak się dało Krzysiowi, to Marysi się tez należy, nieważne gdzie.

No ludzie, a gdzie argumenty? A gdzie dobro gminy? A gdzie drogi i szkoły? Pan z Dompolu je wydzieli z tych 600m2?
NIEZALOGOWANY: #Anonim IP: 83.24.137.*
2013-06-30, 22:38    
Mi te całe Łomianki Razem wygląda na jakiś wzrastający Komitet Wyborczy. Wystarczy poczytać zaangażowane i gloryfikujące Burmistrza Dąbrowskiego wypowiedzi.
I dobrze. Mnie to cieszy. Będę starał się na ich plecach dostać do rady :)
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT