LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIavatar

2/3

2016-07-31, 23:06

KOMENTARZE: 0

Ponieważ sytuacja budzi dość duże poruszenie, pragniemy wyjaśnić.

Projekt uchwały w sprawie organizacji wspólnej obsługi administracyjnej, finansowej i organizacyjnej gminnych jednostek organizacyjnych (...) został wniesiony przez burmistrza do porządku obrad XVII Sesji Rady Miejskiej, jako DODATKOWY.

Warto, byście Państwo w tym miejscu bliżej poznali tryb, w jakim wprowadzane są dodatkowe projekty uchwał przez burmistrza... To ważne, w szczególności w kontekście stanowionego w Łomiankach prawa.

Dodatkowe projekty uchwał nie są omawiane na komisjach. Potocznie mówimy o nich - "wrzutki". Wprowadzane przez burmistrza pod obrady sesji projekty są w większości jednogłośnie przegłosowywane przez radnych KWW Tomasza Dąbrowskiego. Nie sposób ich przenieść do prac w komisjach, bo w głosowaniach wnioski o to upadają. Dyskusja nad "wrzutkami" nierzadko odbywa się pod presją czasu, który jest przez przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Krysteckiego limitowany. Często dyskusja jest w ogóle zamykana. Robi to najczęściej radna Joanna Roszkowska, która niemal na każdej sesji składa swoje wnioski o zamknięcie dyskusji...

Jak było tym razem?

Radni KWW Tomasza Dąbrowskiego znali najwyraźniej wcześniej projekt niniejszej uchwały, bo nie zadawali żadnych pytań. Radni z naszego Klubu zadawali pytania, a odpowiadała w imieniu burmistrza, sekretarz gminy p. Beata Duch-Kosiorek.

Na pytanie, czy konsekwencją wprowadzenia uchwały nie będą masowe zwolnienie - odpowiedziała, że przewidywane są pewne cyt. "fluktuacje pracowników" (czyt. przemieszczanie się). Mówiła to jednak w odniesieniu do pracowników księgowości oraz obsługi IT. Ani słowem nie wspominała o masowych zwolnieniach personelu sprzątającego. Na pytanie, czy sprawa była konsultowana z administratorami placówek, odparła, że tak. Przewodnicząca Klubu Radnych Niezależnych, Ewa Krzyżowska złożyła do omawianego punktu obrad sesji wniosek formalny o przesunięcie projektu uchwały do dalszych prac w komisjach. Niestety przepadł on głosami radnych KWW Tomasza Dąbrowskiego. Dalej radna wniosła o przedstawienie dokumentu zawierającego analizę finansową. Radną poproszono, by wystąpiła o dokument na drodze formalnej, poprzez złożenie interpelacji... Analiza dostarczona została radnej dwa tygodnie po sesji. Co istotne, bezpośrednio po sesji ogłoszono przetarg na firmę sprzątającą!

Reasumując. Mamy cały czas nadzieję, że wspomniana przez sekretarz gminy "fluktuacja pracowników" będzie odbywała się w sposób rozważny, a nade wszystko w sposób cywilizowany. Nie tak, cyt. "by mocniej zabolało"...

Załączone dokumenty:

Uchwała z dn. 30.06.2016 r..pdf
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT