LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGILO w Łomiankach - treść porozumienia
2016-05-11, 14:31

KOMENTARZE: 6

Liceum w Łomiankach im. Karola Wojtyły będzie dalej działać. Takie informacje docierają do mieszkańców już od pewnego czasu, jednakże z uwagi na duży chaos informacyjny warto uporządkować wszystkie informacje chronologicznie i powiedzieć jak ta przyszłość ma wyglądać.

Skupię się na działaniach związanych z zainicjowaną przeze mnie petycją. Muszę jednakże powiedzieć także o innych, mniej lub bardziej medialnych inicjatywach ze szkołą związanych. Były one inicjowane przez wiele środowisk - gdy wokół petycji zrobił się lekki szum, zaczęli kontaktować się ze mną inni mieszkańcy, którzy próbowali wpłynąć na władzę w Łomiankach i Ożarowie Mazowieckim w taki sposób, aby nie likwidować naszego jednego w regionie LO. Myślę, że dokumenty, które dzisiaj otrzymałem są wypadkową różnych sił działających na naszych przedstawicieli w samorządach. Nie wiem w jakim stopniu jest to zasługa innych działań, w jakim zaś petycji, ale w tym momencie pragnę podziękować wszystkim - prawie 400 - osobom, które przyłączyły się do akcji przeciwko zamknięciu LO im. Karola Wojtyły w Łomiankach. Zaangażowanie było tak duże, że z uwagi na ponaglenia związane z terminami złożenia petycji nie wszystkie zostały załączone. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Oprócz informacji kuluarowych, skąd wiedziałem już wcześniej że szkoła będzie istnieć, czekałem ciągle na oficjalną odpowiedź Rady Powiatu - tak, aby zbyt wcześnie nie informować mieszkańców o czymś, co nie jest faktycznie potwierdzone.

Kilka dni przed ostatecznym terminem udzielenia mi odpowiedzi przez Radę Powiatu (zgodnie z przepisami w tym przypadku Rada Powiatu musiała podjąć uchwałę ws. uwzględnienia lub nie uwzględnienia petycji, czas na odpowiedź wynosił 3 miesiące od dnia wpłynięcia petycji do Starostwa) dostałem pismo od przewodniczącego o treści - w załączniku poniżej.

Argumenty przeciwko pismu podniosłem w mojej odpowiedzi - poniżej, drugi dokument.

W dniu dzisiejszym otrzymałem pismo, które w końcu prowadzi do zgodnego z przepisami rozstrzygnięcia petycji - co najważniejsze, jest to oficjalne potwierdzenie że szkoła będzie istnieć.

Uważam, że każdy zainteresowany powinien mieć możliwość przeczytania treści porozumienia, dlatego też do niniejszego wpisu załączam projektowaną treść porozumienia.

Teraz pozostaje tylko działać w taki sposób, aby to mieszkańcy mieli wpływ na profil kształcenia LO.

W załączniku znajduje się także plik pdf zawierający całą korespondencję ze starostwem - w przypadku gdyby zdjęcia były nieczytelne.

To, czy porozumienie jest korzystne - czy nie, pozostawiam do subiektywnej oceny czytelnika - najważniejsze, że szkoła będzie miała zapewniony spokojny żywot. :)

Moja osobista refleksja -

Na plus:
- kontakt z wybranymi radnymi z Rady PWZ;
- kontakt ze strony przewodniczącego Rady Miejskiej w Łomiankach;
- zaangażowanie mieszkańców i poszczególnych lokalnych działaczy.

Na minus:
- czas odpowiedzi ze Starostwa - przekroczony termin;
- brak dbałości o rozpatrzenie sprawy zgodnie z procedurami ustawy i KPK.

Załączone dokumenty:

Porozumienie ws. LO - projekt.pdf
Korespondecja połączona.pdfPismo od starostwa (drugie).


Odpowiedź na pierwsze pismo.


Drugie pismo od starostwa.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #terelek IP: 83.24.98.*
2016-05-16, 01:23    
Pana "artykuł" jest nierzetelny i powinien być usunięty przez Administratora. Zaprzecza temu, co jest napisane w załączonych dokumentach. Jakbym czytał Gazetę Łomiankowską.
NIEZALOGOWANY: #Stanislaw R IP: 37.47.2.*
2016-05-16, 21:58    
W którym miejscu, przepraszam bardzo?
NIEZALOGOWANY: #imienik Stanisław IP: 84.251.91.*
2016-05-17, 15:26    
Porównując to co jest napisane w artykule z tym co jest w dokumentach, śmiało można stwierdzić, że autor mocno naciąga rzeczywistość, aby sę przypodobać władzy Łomianek.

Panie Stanisławie jest Pan z Komitetu Wyborczego Burmistrza Rusieckiego i Krysteckiego?
NIEZALOGOWANY: #Stanislaw R IP: 37.47.2.*
2016-05-21, 01:17    
Gdzie? Ludzie. Pokażcie mi zdanie a ja dam Wam odpowiedź - na takiej zasadzie to nigdy nie dojdziemy do porozumienia. Trzeba powiedzieć które zdanie w porównaniu do której części dokumentu jest fałszywe - takie ogólnikowe stwierdzenia mają jedną zasadniczą wadę - są na tyle ogólne że nie można ich obalić ani poprzeć.
NIEZALOGOWANY: #terelek IP: 178.42.159.*
2016-05-24, 02:19    
Proszę o odniesienie się do następujących punktów:
1. Oprócz informacji kuluarowych, skąd wiedziałem już wcześniej że szkoła będzie istnieć...
Czyli wiedział pan że władze łomianek oszukają powiat? Skąd mógł pan mieć takie informacje?
2. Pana petycja została uznana za bezzasadną; na jakiej podstawie obwieszcza pan zatem jej sukces?
3. Pisze pan: W dniu dzisiejszym otrzymałem pismo, które w końcu prowadzi do zgodnego z przepisami rozstrzygnięcia petycji - co najważniejsze, jest to oficjalne potwierdzenie że szkoła będzie istnieć. Nie ma żadnego rozstrzygnięcia petycji, ponieważ jest ona bezzasadna. Manipuluje pan prawdą. Pobierał pan nauki w gminie?
NIEZALOGOWANY: #Stanislaw R IP: 37.47.46.*
2016-06-07, 00:46    
1. Nie mi oceniać czy ktoś kogoś oszukuje. Kwestia zamknięcia LO to sprawa ponad powiatowa. Po prostu taka jest polityka rządów PiS - żadna szkoła nie zostanie zamknięta i tyle.

2. Nie została bo przecież w tym miesiącu pojawi się na sesji Rady Powiatu. Przewodniczący jednoosobowo nie ma prawa podejmować tego typu decyzji, sam przyznał że będzie petycja procedowana na sesji - stąd nie jest bezzasadna. Chyba że już a priori wie co się z nią stanie.

3. Proszę przeczytać ze zrozumieniem wszystkie pisma Powiatu - piszą tam, że szkoła będzie istnieć dalej. Ostatnie pismo prowadzi do ostatecznego, i zgodnego z prawem, rozstrzygnięcia petycji.

Wycieczek osobistych nie komentuję.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT