LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 13.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIOtwarte Ogrody nad Wisłą
2015-06-12, 08:53

KOMENTARZE: 2

Otwarte Ogrody nad Wisłą to inicjatywa mieszkańców, aby urozmaicić wizerunek miejsca, w którym mieszkają.

Łomianki Dolne, Łomianki Chopina, Łomianki Pawłowo, bo o tych miejscach mowa, to tereny zaciszne i sprzyjające spokojnemu sielskiemu bytowaniu, pełno tu domów zanurzonych w soczystej zieleni ogrodów, osiedli, gdzie miło odetchnąć świeżym powietrzem. Cisza, spokój, urokliwe widoki - to z pewnością powód, dla którego wielu mieszkańców pobliskiej metropolii wybiera tę lokalizację na miejsce swego zamieszkania. Idea projektu "Otwarte ogrody" wyrosła właśnie z jednej strony z chęci wykorzystania niewątpliwych zalet miejsca, a z drugiej zaś w odpowiedzi na kulturalne potrzeby mieszkańców.

Wydarzenie, na które serdecznie zapraszamy, to połączenie artystycznej prezentacji na łonie przyrody, spaceru umożliwiającego podziwianie ogrodów i pikniku ze sztuką. W niedzielę 21 czerwca od godz. 11.00 do 15.00 publiczność będzie miała okazję odwiedzić dziesięć miejsc na trasie "Otwartych ogrodów", gdzie spotka artystów i ich prace. Będzie sposobność nie tylko do podziwiania dzieł, ale też do rozmowy z ich twórcami. Goście mogą liczyć na różnorodność proponowanej oferty. W ogrodach zostanie zaprezentowanych wiele dziedzin sztuki: malarstwo, rzeźba, fotografia, ceramika i ręcznie robione kafle. Przy Jeziorku Pawłowskim odsłonięty zostanie stworzony w ramach "Ogrodów" mural. Organizatorki przygotowały specjalną strefę zabaw dla dzieci, żeby najmłodsi "ogrodowi" uczestnicy mogli zrelaksować się w zabawie. Zachęcają też do zabrania ze sobą kosza piknikowego, by można było pobiesiadować w gronie sąsiadów. Integracja mieszkańców i dobra zabawa, to, obok stworzenia ciekawego wydarzenia artystycznego, jeden z ważniejszych celów, jakie postawiły sobie organizatorki "Ogrodów".

Trasa artystycznego spaceru Doliną Łomiankowską została tak ułożona, że będzie można zacząć ją w dowolnym punkcie i kierując się mapką docierać do kolejnych zakątków pieszo lub rowerem. Spotkania na trasie i ogrodowe rozmowy przy dziełach sztuki nie tylko sprawią przyjemność, ale też pozwolą mieszkańcom poznać się lepiej nawzajem, może nawet spowodują, że narodzą się nowe pomysły i inicjatywy.

Wszyscy mamy nadzieję, że pomysł łączenia sztuki z prezentacją ogrodów przyjmie się i będzie to wydarzenie cykliczne, co roku przybliżające nam nowych artystów i ich dzieła. I że wszyscy będziemy na nie czekać z niecierpliwością.

Maria Piątek

https://www.facebook.com/event...
https://www.facebook.com/otwar...
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #nick IP: 31.61.128.*
2015-06-12, 13:00    
Super pomysł. Będziemy :)
NIEZALOGOWANY: #deks IP: 188.146.224.*
2020-07-20, 10:44    
Które drzewa i krzewy najbardziej polecacie? Patrzcie na to - https://www.gardenowo.pl/sadzo... Co może się sprawdzić, co będzie pasować, co nie wymaga poświęcania wiele czasu? Tak z waszego doświadczenia? Chcemy mieć ładny ogród, ale nie taki, który będzie wymagać ciągłej opieki. Da się to uzyskać?
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT