LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIFestiwal Piosenki Europejskiej
2015-05-19, 21:53

KOMENTARZE: 2


Gimnazjum nr 2 im Jacka Kuronia w Dziekanowie Leśnym od lat dba o promowanie europejskiej kultury i tradycji, upamiętniając ważne wydarzenia oraz święta związane z historią naszego kontynentu. Jednym z nich jest wstąpienie Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji już po raz szósty p. Maria Mateuszczyk wraz z uczniami naszego gimnazjum zorganizowała Festiwal Piosenki Europejskiej. Odbył się on 12 maja. Podczas uroczystości można było usłyszeć 14 utworów wykonywanych w językach różnych krajów naszego kontynentu m.in. polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, czeskim, duńskim czy szwedzkim. Uczestnicy oprócz przygotowania piosenek zadbali o doskonałą charakteryzację, stosowne kostiumy oraz wystrój sali. Pomimo znajomości tylko podstawowych zwrotów w mało dla nas popularnych obcych językach wykonawcy imponująco poradzili sobie z wieloma trudnościami związanymi z wymową poszczególnych wyrażeń. Widownia, aby wspomóc artystów, zawsze nagradzała ich głośnymi brawami. Jeszcze długo po zakończonych występach uczniowie z wielkim entuzjazmem wspominali rozmaite "wykony" swoich kolegów i koleżanek. Wszyscy członkowie ciała pedagogicznego również wyrażali szczery zachwyt nad organizacją tak dobrego festiwalu. Fundatorem nagród była Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce.KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Kasia IP: 83.6.168.*
2015-05-19, 23:29    
Bardzo fajnie. Tego nam potrzeba, otwartości otwartości i jeszcze raz otwartości na wartości europejskie. Ostatnio w Łomiankach mało promocji takich liberalnych i ponadczasowych wartości.

Brawo. Nazwisko patrona zobowiązuje.

2015-05-26, 15:00    
Świetny pomysł na szkolną akcję. Musiała być niezła zabawa, zwłaszcza jak ktoś musiał śpiewać w jakimś trudnym dla nas języku, np. po węgiersku ;)
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT