LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGINowy system smieciowy
2013-06-12, 15:38

KOMENTARZE: 4

Wydaje mi się, iż trudno winić p. Burmistrza za ten bałagan śmieciowy, ponieważ to właśnie p. HGW wraz z ekipa bez wyobraźni doprowadziła w Warszawie do totalnego burdelu, przy którym Łomianki to niemal wzór porzadku. Po prostu jak zwykle w naszym kraju świetnie się ma tzw. Polnische Wirtschaft, tzn. byle jak, po łebkach - jakoś to będzie - i to w wykonaniu naszych (p)osłów zainteresowanych li tylko kasą i przeprowadzką do Brukselki, aby ja jeszcze bardziej wyciskać (słowa niejakiego strażaka Pawlaka) tym razem w kierunku swojego portfela. I uchwala się niespójne prawo, w którym najpierw określa się koszty a potem szuka realizacji zamiast odwrotnie. Głupota i zaczyn korupcji.
A wystarczyło nic nie zmieniąć, tylko zaprząc Straż Miejską do sprawdzania, czy ludzie mają umowy o wywóz śmieci. Tylko, że my w RP (numer dowolny) lubimy zmieniąć to, co sie sprawdzało kosztem obywateli. Czyli, jak to mawiał mądry człowiek, były premier Rosji Wiktor Czernomyrdin: chcieliśmy dobrze, a wyszło k.... jak zwykle.
I tak jak w PRL: sami stawarzamy problemy, które ogromnym nakładem sił i środków musimy rozwiązywać.
I szkoda, i żal.

europejczyk48
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #ytrewq IP: 178.42.72.*
2013-06-12, 16:06    
Trochę się nie zgodzę z Tobą - europejczyku48. Tak samo można powiedzieć, że nie można winić T.Dąbrowskiego za dziury w ulicach ponieważ przecież GDDKiA nie radzi sobie z budowaniem autostrad. To są lokalne sprawy i nikt Dąbrowskiemu nie przeszkadzał opracować planów śmieciowych tak, żeby zdążyć do 1 lipca. To że w Polsce cyt.: "świetnie się ma tzw. Polnische Wirtschaft" nie usprawiedliwia Łomianek w niczym. No chyba że w Łomiankach urząd funkcjonuje w przytoczony przez Ciebie sposób.
Co ma HGW i Warszawa do Łomianek?
Czemu przytoczony tu wcześniej Józefów dał sobie radę ze śmieciami i nie mają bałaganu? Czy u nich nie ma "Polnische Wirtschaft?" Wydaje mi się że jeśli równać to do góry a nie patrzeć na Warszawę.
Można powiedzieć że trochę czasu jeszcze jest. Ale z drugiej strony miło byłoby wiedzieć kiedy będę miał odbiór śmieci w lipcu ponieważ mój dotychczasowy odbiorca odbierze moje śmieci ostatni raz w połowie czerwca.
NIEZALOGOWANY: #Wrocek IP: 92.110.16.*
2013-06-12, 16:49    
A mnie nie interesują jakieś Walce czy Rusieckie. Jeden grzmot. Jak nie będzie odbioru od lipca to śmieci wylądują przed Urzędem. Bez ostrzeżenia.
2013-06-16, 18:38    
HGW do Łomianek ma tyle, że w Warszawie jest totalny burdel a naszym pieknym mieście - jak na razie - liczymy koszt wywowu śmieci za 1 czy 2 złote więcej. To się da wytrzymać, jak sądzę. Moim celem było wykazanie bałaganu w uchwalaniu polskiego prawa - powiem wulgarnie - o dupy strony - najpierw urzędnictwo uchwala sztuczne stawki, a potem szuka wykonawcy i wieli rozczarowanie, że za 8 zł nikte tego nie chciał robić. Prezes każdej prywatnej koropracji (a gmina jest swego rodzaju korporacją, tak samo jak powiat, województwo czy administracja rządowa)wyteciałby na zbity pysk po takim sposobie zarządzania. Tyle, że nie jest tu winiem burmistrz Dąbrwski, tylko ta banda nieuków na Wiejskiej.
2013-06-22, 19:50    
Dziś 22 czerwca and counting..... jeszcze tylko 8 dni a śmieci w lesie (w przenośni i dosłownie). Mam nadzieję, że nasz wspaniały Urząd Miejsko-Gminny zdąży. Być może ktoś z UM to czyta i jednak coś zorganizuje.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT