LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGI82 Łom-Piong – czas przylotów
2014-09-21, 11:28

KOMENTARZE: 0

Na łące wielkie poruszenie, ci odlatują, ci zostają ...W Łom-Piong inaczej, niż w innych miejscach, jesienią nie odbywają się odloty, tylko przyloty. Nad miasteczko masowo nadciągają wielkie klucze różnych smutnych postaci. Wszystkie one są tu od dziesięcioleci znane. Nikogo ich obecność nie dziwi. Nikt też nie wierzy, że przyniosą coś nowego. Mieszkańcy zastanawiają się tylko nad mniejszym złem a w końcu zniechęceni machają ręką.
- Co byś nie robił, to któryś z nich znowu będzie rządził.
Niebawem rozpocznie się jesienny rytuał obrzucania błotem. Rywale znają się na wylot, każdy z każdym był już kiedyś w jakiejś koalicji, więc z przygotowaniem amunicji nie będzie problemu. Przywódcy stad wiodą za sobą całe zastępy wygłodniałych postaci. Drepczą więc za nimi, ci którzy kiedyś coś piastowali albo zasiadali albo tacy, którzy boją się, że jak się dobrze nie ustawią, to wszystko stracą. Wielki oddział sfrustrowanych dyrektorów wiedzie poprzedni przywódca, jego klucz jest liczny i bardzo zmotywowany do powrotu na ulubione siedliska. Nie ma oczywiście porównania z kluczem sprawującym władzę, który by jej nie oddać, zgromadził takie ilości błota, że oddziały najemników ledwie są w stanie go udźwignąć.
Częścią rytuału są szaty godowe. Część z rywali po latach wyczekiwania przybiera pozy mężów opatrznościowych, inni stosują znany wybieg i w strój godowy ubierają zdalnie sterowanego manekina. Mieszkańcy z zaciekawieniem przyglądają się rytuałowi, choć większość z nich dobrze wie, o co w tym wszystkim chodzi.
Czy naprawdę nie ma szans, by jakiś jesienny powiew wiatru, zniósł całą tą smutną gromadę na puszczańskie tereny i zostawił wolne niebo nad spragnionym tego miasteczkiem?
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT