LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIMITY I FAKTY DOTYCZĄCE S7
2014-07-15, 19:32

KOMENTARZE: 3

Niektóry twierdzą że:

...udrożnienie ul. Kolejowej nie wiąże się z budową trasy S7. Formalnie rzeczywiście nie, ale faktycznie, po udrożnieniu ul. Kolejowej, spadnie motywacja do budowy trasy S7. Władze, mając udrożnioną ul. Kolejową i gwałtowne protesty mieszkańców Dąbrowy, będą odsuwać budowę trasy S7 w nieskończoność. Zatem naszym zdaniem: udrożnienie ul. Kolejowej = brak trasy S7.

...udrożnienie odkorkuje Łomianki (twierdzenie Radnego Bergera i wszystkich radnych którzy głosowali za udrożnieniem) Prawda: Udrożnienie ul. Kolejowej wymaga zatkania skrzyżowań z tą ulicą w Łomiankach, co przy ok. 20 tys. samochodów dziennie spowoduje ogromne korki. Dla przypomnienia – obecnie jest 12 wjazdów i zjazdów z ul. Kolejowej w Łomiankach. Po udrożnieniu będą tylko 2 (!).

...upłynnienie ruchu na kolejowej jest korzystne dla Łomianek. Upłynnienie lub jak to lubią niektórzy nazywać udrożnienie jest dla jadących tranzytem przez Łomianki i wymaga „zakorkowania” samych Łomianek (dla mieszkańców). Likwidacja przejść dla pieszych i 10 wjazdów/wyjazdów na ul.Kolejową. Tego się obawiamy, i przeciwko temu walczymy.

...Kładki podnoszą bezpieczeństwo, ale po pierwsze – utrudniają ruch pieszy, szczególnie dla inwalidów i wózków dziecięcych, po drugie – istnieje niebezpieczeństwo że piesi będą omijać kładki przechodząc przez ul. Kolejową w sposób niedozwolony, po trzecie – sygnalizacja świetlna również podnosi bezpieczeństwo i wreszcie po czwarte – i najważniejsze – po zbudowaniu trasy S7 w wariancie II (wzdłuż Puszczy) ul. Kolejowa stanie się wewnętrzną ul. Łomianek, będzie można zbudować więcej przejść dla pieszych, ograniczyć prędkość itp. co również podniesie bezpieczeństwo.

Reasumując – udrożnienie ul. Kolejowej jest szkodliwe dla mieszkańców Łomianek. Podczas głosowania ponad 90% obecnych na Sali mieszkańców głosowało „za” co upoważnia nas do określenia, że mieszkańcy byli zgodni w tej sprawie. „Za” głosowali również prawie wszyscy zaproszeni goście – z wyjątkiem przedstawicieli GDDKiA, którzy jednak nie wypowiadali się „przeciw”.

Opinia niezależnych ekspertów od drogownictwa jest jednoznaczna. Jedynym KORZYSTNYM dla Łomianek wariantem do realizacji jest wariant II czyli budowa S-7 skrajem puszczy, natomiast uchwała o S-7 Nr LX/334/2014 Rady Miejskiej w Łomiankach z dnia 20 marca 2014 r jest niezrozumiała i szkodliwa dla Łomianek.

Odsyłamy do zapoznania się z nią. Została ona sporządzona przez jednych z najlepszych w Polsce fachowców od drogownictwa ze stowarzyszenia SISKOM. nr pisma: S7/III/1/16/14/RC z dnia 02.07.2014) opinia jest dostępna na stronach Urzędu Miejskiego oraz na stronie: http://lomiankirazem.pl/?p=532.

Stowarzyszenie Łomianki Razem
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Puszczyk IP: 178.42.134.*
2014-07-20, 09:39    
Każdy fachowiec zrobi dobrze to za co mu płacą.
Zdrowy rozsądek mówi mi że trasa nad Wisłą i most do Legionowa był by najlepszym rozwiązaniem dla Łomianek i ruchu drogowego.
NIEZALOGOWANY: #realista IP: 195.117.243.*
2014-07-21, 14:45    
To nie zdrowy rozsądek, tylko zacietrzewienie w utopijnej wizji. Najlepszym i realnym rozwiązaniem jest trasa pod puszczą!
NIEZALOGOWANY: #Obserwator III IP: 178.36.27.*
2014-07-26, 14:11    
http://www.lomianki.info/moje_lomianki.php?nr=248 opinię te popiera aż 80 osób, choć nie wiadomo czy wszystkie o tym wiedzą. Ale koniec z żartami, sprawa jest znacznie poważniejsza. Istnieje w Łomiankach stowarzyszenie, które stale zajmuje swą obecnością wszelkie portale.Bardzo trudno ocenić ich wiedzę poziom wiedzy, ale w najprostszych sprawach nie radzą sobie bez ekspertów. A jak każdy z nas wie; punkt widzenia eksperta często zależy od punktu siedzenie i tak jest. Trudno obalić mit nieomylności i rzetelności eksperta nawet fachowcom, a co dopiero zwykłym ludziom. Natomiast gdy owa organizacja wypływa samodzielnie na jakiś szerszy grunt to banialuki popełnia straszne: http://www.lomianki.info/moje_lomianki.php?nr=247 prawda że mam rację.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT