LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 12.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIFinał sprawy Domu Kultury
2014-03-10, 00:40

KOMENTARZE: 4

11 grudnia 2013 r. zamieściłem artykuł zatytułowany: "Kto naprawdę zamknął Dom Kultury w Łomiankach". Dzień wcześniej Komisja Rewizyjna rozpoczęła kontrolę instytucji pozostającej pod bezpośrednim nadzorem burmistrza Łomianek.

Podejrzenia o nieprawidłowościach w gospodarowaniu środkami publicznymi w Domu Kultury w Łomiankach skłoniły radnych Rady Miejskiej do podjęcia uchwały, w wyniku której Komisja Rewizyjna otrzymała upoważnienie do skontrolowania finansów Domu Kultury.

11 lutego Komisja Rewizyjna zakończyła kontrolę, w wyniku której powstał protokół, z którego można dowiedzieć się o rażących zaniedbaniach osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie placówki...

W protokole czytamy: "Zachodzi podejrzenie, iż Dyrektor wykorzystywał dotację z budżetu gminy do realizacji prywatnych przedsięwzięć. (...) Niedopuszczalna zdaniem kontrolujących jest sprzedaż w Domu Kultury produktów z własnej działalności Dyrektora. (...) Jednostka nie prowadzi rejestru, ani żadnej innej dokumentacji, na podstawie której można określić obowiązek stosowania odpowiedniego trymu zamówień publicznych. (...) Nieuzasadnione wydatki z budżetu Domu Kultury, Dyrektor, p. Miłosz Manasterski realizował jako członek Zarządu Literatów (opłata wizowa - Ambasada Federacji Rosyjskiej (...) i inne, finansowane kartą płatniczą przez Dyrektora. (...) Wskazane uchybienia i nieprawidłowości świadczą o braku staranności w wydatkowaniu środków publicznych i stoją w sprzeczności z art. 254 ufp (...)."

Kontrolujący ponadto odnieśli się w protokole do kwestii zamknięcia Domu Kultury. Informacja burmistrza o braku środków okazała się nieprawdziwa.

"Łącznie Dom Kultury w miesiącu grudniu 2013 roku dysponował gotówką wysokości 189.582,54 zł. (...) Analizując przedstawione dokumenty można stwierdzić, że na dzień 10.12.2013 r. nic nie wskazywało na brak środków finansowych w Domu Kultury w Łomiankach. Zamknięcie jednostki było posunięciem nagannym, pozbawiającym jednostkę dodatkowych dochodów, a mieszkańców korzystania z ustalonych usług, w ramach zadań własnych gminy."

Pełny tekst protokołu: KONTROLA W DOMU KULTURY.
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #strażnik z Łomianek IP: 83.24.220.*
2014-03-12, 16:48    
To jak zachodzą podejrzenia czy stwierdzono jednoznacznie jakieś nieprawidłowości? co to znaczy "zachodzą podejrzenia"? Zapoznałem się z tekstem protokołu jak również z odpowiedzią udzieloną przez Dyrektora Domu Kultury i jakie ja szary mieszkaniec mam odczucia? Czy chodzi oto żeby rozwiązywać problemy czy o rozgrywki polityczne? Jeżeli nieprawidłowości się pojawiły to należy je usunąć i tyle. Ani protokół z kontroli mi się nie podobał ani odpowiedź na protokół dyrektora domu kultury...jedno pismo warte drugiego moim zdaniem. Wasze "wojenki polityczne" pomiędzy niektórymi Radnymi a Burmistrzem niech zostaną "waszymi" i mam nadzieję,że zostanie to poza mieszkańcami...bo poziom protokołu kontrolnego jak również odpowiedź dyrektora pozostawiają w moim przekonaniu wiele do życzenia. Więcej dystansu i obiektywizmu, mniej emocji życzę radnym miejskim i burmistrzowi Łomianek...a współpracy pomiędzy radnymi i burmistrzem życzę mieszkańcom Łomianek...Rozumiem,że wybory się zbliżają,ale niech nikt nie myśli,że my wyborcy jesteśmy ślepi. Mieszkańcy podsumują całą kadencję zarówno radnych jak i burmistrza...to my będziemy radnych recenzować przy urnie...
NIEZALOGOWANY: #Obserwator III IP: 178.36.135.*
2014-03-13, 23:04    
Z tymi określeniami w protokołach trzeba bardzo uważać, zwłaszcza przy obecnych władzach. Chodzą słuch że burmistrz raz po raz wytacza sprawy sądowe przeciwko przecie mieszkańcom i radnym spowodowane głównie zbyt jednoznacznym określeniom w mowie lub w piśmie.
Radni sprawdzali im okazane dokumenty nie mając pewności czy pokazano im wszystkie i nie będąc wybitnymi specjalistami od kontroli ich interpretacja stwierdzonych faktów mogła być niewłaściwa.Dlatego zawsze do protokołu ma prawo zgłosić swe zastrzeżenia kontrolowany i te zastrzeżenia winny zostać lub nie w podsumowaniu kontroli i przed wszczęciem dalszych działań, zwłaszcza w przypadku naruszenia prawa!
Generalni czytając protokół i wyjaśnienie odnosi się wrażenie że Dyrektor mocno zawinił.
NIEZALOGOWANY: #Jacek IP: 83.31.188.*
2014-03-14, 00:01    
Wydaje się że protokół opisuje dokumenty, faktury i zlecenia czyli fakty, które komisja oceniła na podstawie okazanych jej materiałów. W protokole nie znalazłem luźnych dywagacji tylko konkrety, z których nikt nie wysuwa oskarżeń a jedynie wskazuje, że mogło dojść do czegoś i że powinno to zostać wyjaśnione przez służby które dokładnie przewietrzą Dom Kultury.

Odpowiedź Dyrektora lub jego brak to kompromitacja tego człowieka, który sam sobie zaprzecza lub faktycznie przyznaje się do wskazanych w protokole nieprawidłowości.

Dobrze by było żeby kontrole w DK przeprowadził np NIK
NIEZALOGOWANY: #kubek IP: 83.24.144.*
2014-03-16, 21:16    
Pięknie komentuje to Łomianki Rozum w felietonie:

" Łom-Piong - artysta (38)


W miasteczku ŁomPiong mieszka sobie pewien artysta ale, że z artyzmu trudno jest wyżyć, przyjął posadę w urzędzie. Kieruje tam różnymi przedsięwzięciami, o których nie do końca ma wiedzę. Są ludzie, którzy się na tym znają i sprawy toczą się swoim torem. Pewnego razu okazało się, że rzeczy jednak nie poszły jak należy. Zabrakło pieniędzy. I przed artystą stanął iście hamletowski dylemat. Albo może poprosić tych, którzy dają pieniądze o dodatkowe fundusze albo zażądać środków grożąc, że jeśli ich nie dostanie, to zamknie prowadzoną przez siebie działalność.
Nasz artysta poszedł po radę do towarzysza PioRusa ten przekazał mu decyzję: chodzenie po prośbie nie leży w naszych zwyczajach. W grę wchodzi tylko drugie rozwiązanie. Po zastanowieniu nasz artysta doszedł do wniosku, że daje ono dużo więcej okazji do wykazania się talentem aktorskim. Jest w tym dramatyzm, kontrapunkt, widownia, ruch sceniczny i jeszcze dużo innych mądrych rozwiązań, które są nie lada wyzwaniem dla prawdziwego twórcy. Przygotował scenariusz. Zapewniono odpowiednią widownię i rozpoczął się spektakl. Widownia przyjęła go tak jak było ustalone i wszyscy byli szczęśliwi. Gratulacjom nie było końca.
Mało kto zwrócił uwagę, że w wyniku tej akcji jak nie było pieniędzy, tak nie ma. ..."
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT