LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIŁomanki Razem - komu przeszkadzają ?
2014-01-27, 10:36

KOMENTARZE: 15

Łomanki Razem kierują się zasadą jawności w swoich działaniach.
Informacje zamieszczane na portalach i stronach internetowych mają na celu poinformowanie mieszkańców Łomianek o działaniach, które podejmujemy w sprawach określonych grup mieszkańców.


Nie trzeba dużej wyobraźni aby przewidzieć co by było gdyby byśmy nie o nich nie informowali. Mimo tego nie przeszkadza to naszym przeciwnikom oskarżać nas o knucie i zmowę przeciw społeczeństwu i reprezentowanie jakiś ciemnych interesów, nazywając nas deweloperami.

Tak przy okazji, za czasów komuny ludzi przedsiębiorczych nazywano badylarzami i też ich szkalowano w podobny sposób. Ciekawe gdzie by wszyscy mieszkali gdyby nie deweloperzy, zawód jak każdy inny, ale łatwo zmienić jego znaczenie jeżeli komuś na tym zależy..

Tego typu działania szkalowania i pomówień mają miejsce obecnie w stosunku do SŁR. Oczywiście jest to robione tylko anonimowo, w internecie bo na jawną dyskusję brak odwagi, samokrytycznej oceny lub merytorycznych argumentów.

Autorowi Łom-Piong gratulujemy wyobraźni i wytrwałości szkoda tylko, że nie w słusznym celu. Można sobie zadać pytanie dlaczego ta proza przybiera formę paszkwilu, obrażając ludzi narusza ich dobre imię i zieje nienawiścią w swojej treści. Jaki jest cel tych działań i komu ma służyć?

Dlaczego widzi tylko jedną stronę medalu i zapomina, że w jego miasteczku jest też WIELKA RADA MIEJSKA, która stanowi prawo i to ona powinna się do tego prawa sama stosować, kontrolować jego wykonanie zawsze, nie tylko wtedy gdy tak wygodnie. Tutaj należy zadać pytanie dlaczego Rada Miejska nie podjęła kontroli Domu Kultury kiedy dyrektor DK zgłaszał brak funduszy na działania tej instytucji? Dlaczego musiało dojść do zamknięcia jej? Dlaczego RM, nie wyraziła zgody na przesunięcie 30 tys.zł z budgetu gminy na ten cel. Jakie są wyniki kontroli? Czy kontrola wykazała jakieś nieprawidłowości? Na te pytania nie ma odpowiedzi, ciekawe dlaczego...

Wbrew pomówieniom i oszczerstwom nie uzurpujemy sobie prawa do reprezentowania wszystkich mieszkańców Łomianek nie większe niż inne stowarzyszenia działające na tym terenie.

Reprezentujemy tylko tych, którzy tego od nas oczekują tego chcą. Na pewno nie reprezentujemy :

- przeciwników rozwoju Łomianek
- przeciwników budowy trasy S-7
- zwolenników awantur
- tych którzy akceptują taki sposób zarządzania gminą jaki jest obecnie.

Nie wszyscy muszą nas lubić, ale może warto byłoby zamiast ujadać i podszywać się pod nie swoje teksty próbując nas zdyskredytować wezmą się do roboty, przedstawią swoje propozycje i spróbują je przedyskutować z nadzieją na osiągniecie kompromisu. Może wtedy normalność zawita do Łomianek.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #łahciM IP: 194.30.179.*
2014-01-27, 11:56    
jasne, a świstak zawija w sreberka
NIEZALOGOWANY: #Pisarz IP: 83.24.142.*
2014-01-27, 16:21    
Autor opowieści o ŁOM-PIONGU zapomniał,że w jak w każdym miasteczku istnieje WIELKA RADA MIEJSKA z JAŚNIE WSZECHWIEDZĄCYM UMIŁOWANYM PRZEWODNICZĄCYM JAGRO...
oj ciekawa była by i będzie uzupełnienie opowieści o WIELKIEJ RADZIE MIEJSKIEJ ŁOM-PIONGU jej najważniejszym gdyż ustawodawczym organie...oj będzie się działo...JARGO WOBERG, PIORUŚ i inni też są elementami ŁOM-PIONGU i widać,że trochę z tego zimna przez przypadek Łomianki-Rozum zapomniał o Wielkiej Radzie Miejskiej... w swojej fantazyjnej opowieści nie mającej pokrycia w rzeczywistości...
NIEZALOGOWANY: #łomianka IP: 194.15.121.*
2014-01-27, 20:20    
Uderz w stół a nożyce się odezwą... :)
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 178.42.72.*
2014-01-27, 22:38    
Ale sam pomysł z Łom Piongiem to dla mnie rewelacja na miarę opowieści z Narnii. Pani ma wyobraźnię...
Mnie np interesuje, żeby trasa S7 powstała - a do tego żeby spełniała wymogi środowiskowe.
"A jednak żądam zbyt wiele" - parafrazując Czesława Niemena....

A propos - czy w końcu opublikujecie Państwo tę nieszczęsną drugą stronę z pierwszego pisma GDDKiA ? Bardzo o to proszę, chyba jedynie przez zapomnienie Państwo tego nie zrobili i nadal powoduje to niepokój, co do Państwa otwartości na sprawy naszej społeczności lokalnej oraz jawności działań.
Czy mam przypomnieć Państwu treść dyskusji na ten temat ?
Pozdrowienia dobranocne,
Obserwator 2
NIEZALOGOWANY: #Pokojowy IP: 5.172.252.*
2014-01-28, 01:43    
Wiedziony własną nie przymuszoną wolą będę omijał to "stowarzyszenie". Nie są to moi reprezentanci, mimo że nie należę do grup, które wymieniono powyżej. Serdecznie nie przepadam za tego typu buńczuczną i nie znoszącą inności w poglądach retoryką.
NIEZALOGOWANY: #łahciM IP: 194.30.179.*
2014-01-28, 08:35    
ja omijam tych co się chcą moim kosztem wzbogacić !!
w szczególności deweloperów pchających sie do władzy.
2014-01-28, 21:39    
Cytat z tekstu autora/autorki wątku: "Tak przy okazji, za czasów komuny ludzi przedsiębiorczych nazywano badylarzami i też ich szkalowano w podobny sposób. Ciekawe gdzie by wszyscy mieszkali gdyby nie deweloperzy, zawód jak każdy inny, ale łatwo zmienić jego znaczenie jeżeli komuś na tym zależy" Przyznam, że nie rozumiem intencji wpisu.
Dla rozładowania atmosfery powiem Wam, że przypomniał mi się fragment wiersza Tuwima, którego uczyliśmy się na pamięć w podstawówce:

"Murarz domy buduje,
Krawiec szyje ubrania,
Ale gdzieżby co uszył,
Gdyby nie miał mieszkania?

A i murarz by przecie
Na robotę nie ruszył,
Gdyby krawiec mu spodni
I fartucha nie uszył.
(...)"
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 178.42.168.*
2014-01-28, 22:21    
Jak to należy rozumieć ?
- Chyba zapytam Łomianki Rozuma, a potem wypowie się Łom-Piong.
To nazbyt cienka aluzja, "ja nie poniał".
Powyżej kubek napisał, kto jest reprezentantem Stowarzyszenia ŁR.
Następnie ktoś podpisujący się Rozum, mówi, że takie informacje musiały "wyciec" z Urzędu. Ale przecież akurat ta informacja, kto reprezentuje dane Stowarzyszenie - jest całkowicie jawna !
Więc może o informacje inne chodzi, a mianowicie, kto w danym Stowarzyszeniu działa.
No, proszę Państwa, to też nie jest żadna informacja poufna. Skoro mamy jawne Stowarzyszenie i prawo demokratyczne, to o co chodzi ? Nie ma się czego wstydzić, można działać i sam fakt aktywności jest chwalebny.
Ale o jaką kto procedurę występował i jakie decyzje Urząd komu wydawał, to już inna sprawa. No cóż, istnieje coś takiego, jak informacja publiczna. Tylko nazwiska w informacji są zamazane, prawda ?
O, właśnie, właśnie. Np. Burmistrz, a nawet Jego z-ca, może wystąpić z pytaniem choćby o zarobki któregoś z radnych i odpowiedź uzyska oraz może ją opublikować. Informacje tzw "Oświadczenia majątkowe" radni składają, nie tylko oni. Jawność obowiązuje jako norma i jest ok.
- Więc o co chodzi ?
Dobrej nocy życzy Wasz
Obserwator 2
NIEZALOGOWANY: #Pairus IP: 79.191.31.*
2014-01-29, 21:46    
Tak jakże nośne te hasła piękna populistyczna proza! tyle tylko że Łomianki Razem z całą skrupulatnością urywają przed obywatelami gminy ich znaczenie. Piszą:

Tyle tylko że w ich pojęciu rozwój oznacza niekontrolowany rozwój. Oznacza wielkie problemy gminy z wykupem ziemi pod drogi, potężną rozbudowę sieci w sytuacji gdy większa część obecnych łomianek jest nieskanalizowana , rozbudowę szkolnictwa i wiele innych.
Tyle w ich pojęciu trasa S-7 gwarantuje przekierowania ruchu z Kolejowej na nową trasę zapewne przez posterunkowego mianowanego przez burmistrza. Nie mówią o tym że obecnie istnieje jedynie perspektywa na modernizację Kolejowej, a budowa S-7 jest odległa nie tylko z przyczyn finansowych ale również z powodu konieczności wszczęcia ponownie procedur związanych z zezwoleniem.
Zwolenników awantur można zobaczyć na każdej sesji i odnoszę nieodparte wrażenia że są to miłośnicy ŁR.
Kto kocha burmistrza, demagogię, walkę z radą, brak podstawowych umiejętności kompromisu obecnego burmistrza może ruszyć do ŁR. Miłość do burmistrza przypomina uwielbienie wielkiego wodza w rodzaju Stalina i wielu innych.
NIEZALOGOWANY: #Łomianki Razem IP: 178.42.173.*
2014-01-30, 15:53    
Łomianki Razem niczego nie ukrywają i to jest prawda ,że rozwój gminy związany jest z budową infrastruktury .Możemy się godzić na to że nic nie będzie się działo nie musimy nic budować nie musimy na nic się zgadzać i możemy wszystko oprotestować.Nie wiem dlaczego przeciwnicy Łomianek Razem widzą zło w tym że my się domagamy się zmian nie tylko w zagospodarowaniu ale także w budowie infrastruktury.Nikt nie będzie chciał mieszkać tam gdzie nie ma jak dojechać,gdzie nie ma wodociągu i kanalizacji a do szkoły trzeba dojeżdżać do Warszawy nawet jak się zwiększy ilość terenów budowlanych. A to nie ŁR zezwoliły na budowę intensywną bez zaprojektowania układów komunikacyjnych i na pewno tego się nie domagały.
A może oponenci rozejrzeli by się jak to robią gminy ościenne ,które np tak jak Czosnów podłączają tereny Łomianek do swojego wodociągu bo już na swoim terenie wybudowali wszędzie ,jak inne gminy budują infrastrukturę ?????.To ,że przez tyle lat nie wybudowano nic oprócz kawałka Warszawskiej to nie jest wina ŁR tylko tych co nic nie robią i tych co ciągle ich wybierają.Dobrze że mamy oczyszczalnię ,która nie wiem czy pracuje w granicach swoich możliwości.Czy chcemy czy nie to wszyscy z północy Kolejową wjadą do Łomianek i nikt nie będzie się pytał i nie pyta się czy nam to podoba czy nie bo z tego powodu ani Czosnów ,Nowy Dworu, i inne gminy ,nie zamierzają rezygnować z rozwoju i wstrzymywać budownictwa bo nam to nie na rękę.Możemy spróbować się do tego dostosować,możemy się domagać się aby nas traktowano jak innych obywateli aby nie pozostawiano nas z problemem ,którego sami nie możemy rozwiązać ,ale sami musimy pokazać żę tego chcemy albo, możemy biadolić kłócić się godzić się na wszystko i wtedy nic nie trzeba robić .Najlepiej już wystąpmy aby uznano nas za skansen ,jesteśmy na dobrej drodze a rozwój cywilizacyjny będziemy oglądać u innych.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 178.42.90.*
2014-01-30, 22:46    
Powitać, powitać - Dobry wieczór !
Powyżej napisali Państwo: \"Łomianki Razem niczego nie ukrywają i to jest prawda ,że rozwój gminy związany jest z budową infrastruktury.\"
- Pragnę zwrócić uwagę, że widzimy tutaj klasyczną zbitkę prawdy i nieprawdy, z czego CZYTELNIK ma odnieść mylne wrażenie, że Państwo głosicie jedynie prawdę.
Przepraszam, myślałem, że wyraziłem się jasno, Państwo nie pokazaliście w żadnym wątku na tym portalu drugiej strony pierwszego pisma z GDDKiA. A więc ŁR coś uparcie ukrywają. Nie wiem dlaczego. Przypominam, że dopiero po moich jasnych postach przyznaliście Państwo, że GDDKiA w ogóle coś napisała. Z wielkim uporem usiłowaliście Państwo straszyć ludzi wyburzeniami, Bóg wie czym jeszcze. Przedstawiciele GDDKiA uprzedzali, że na żadną dyskusję z Państwem nie przyjdą, a Państwo o tym cicho-sza.
Trudno, przypomnę tę wymianę korespondencji w osobnym tekście.
A teraz druga część cytowanego zdania - \"i to jest prawda, że rozwój gminy związany jest z budową infrastruktury\".
Oczywiście ! - Powołujecie się państwo na fakty powszechnie znane, aby przeskoczyć pierwszą część swej własnej wypowiedzi.

Ale w ogóle po co ja to piszę, komu jest potrzebna analiza komunikatu ??
Bardzo proszę, aby Łom-Piong doceniła Państwa fachowość w kwestii mobilizacji emocji społecznych.
Klasyka komunikatu skierowanego do \"szerokich mas\"... oj, my tę technikę dobrze znamy !!
Czekam na opublikowanie listu z GDDKiA odnoszącego się do działań podbijających emocje mieszkańców. Jak słyszę już niebawem ma się ukazać.

A teraz najważniejsze: prosiłem Państwa o poinformowanie, w jaki sposób chcecie doprowadzić do zmian. Pytałem czy chcecie Państwo zmienić Burmistrza , czy Radę, czy chcecie uchwalić nowy plan, czy anulować ten tak ostro krytykowany w kontrowersyjnych punktach.
O co Państwo chodzi ??
Ośmielę się zwrócić uwagę czytelników, że Państwo najpierw ogłosili swą wolę walki o lepsze warunki urbanistyczne dla swoich działek (tak to zapamiętałem), później zajęliście się sprawą S7, a teraz znowu wracacie Państwo do planowania.
Będę wdzięczny za garść wyjaśnień, chętnie ustosunkuję się do rzeczowych argumentów.
Mnie Państwa Stowarzyszenie nie przeszkadza, wręcz odwrotnie, bardzo moim zdaniem pomaga.
W czym mianowicie pomaga - napiszę innym razem.

Dobrej nocy,
pozostaję w oczekiwaniu na wzrost temperatury otoczenia i spadek temperatury dyskusji,
Obserwator 2


NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 178.42.124.*
2014-02-03, 21:52    
Proszę Państwa, albo ja coś pomyliłem, albo w tej dyskusji zniknęła wypowiedź powołująca się na informację uzyskaną na zasadach ogólnej jawności. Do tej "zaginionej" wypowiedzi odnosi się mój wpis z dnia 2014-01-28, 22:21.
Chyba pójdę do okulisty, bo już nie dowierzam własnym oczom.
Czy to możliwe, aby Komuś przeszkadzał wpis z którym polemizowałem ?

Czy mogę prosić o wyjaśnienie o co w końcu chodzi ? Czy Łom-Piong coś zauważyła ?
Pozdrowienia dla Wszystkich Uczestników dyskusji - niezależnie od głoszonych przez Nich poglądów,
Wasz Obserwator 2
NIEZALOGOWANY: #looker IP: 95.49.170.*
2014-02-09, 20:14    
Ale cyrk...Wszyscy się znacie, wiecie kto ukrywa się pod nickami, a mimo tego ich używacie.

Plujecie na siebie na wszystkie możliwe strony, a może w jakiś czuły punkt się trafi. Szczególnie Pairus i Obserwator 2 prześcigają się w retoryce rodem z PRL-u.
Widać że mają dużą praktykę.

O ile wiem, to stowarzyszenia powoływane są przez grupy osób które posiadają wspólne cele i zainteresowania. Nie muszą one być ściśle określone w momencie tworzenia stowarzyszenia i mogą ewoluować. I możliwe jest wspieranie tylko jednej z jego aktywności, jeśli nie jest się członkiem stowarzyszenia.

Proponuję atakować konkretne przedsięwzięcia, a nie całe stowarzyszenie, bo mi to przypomina ostatnie ataki na Jurka Owsiaka. Kropka w kropkę ta sama strategia.
2014-02-09, 21:20    
Looker, a czy tu nie ma odniesienia do pewnego przysłowia ze szkoły "kto się przezywa...". Ja tego absolutnie nie pochwalam, ale chyba coś na kształt "akcja rodzi reakcję" tutaj zachodzi. Im dłuższy post stowarzyszenia tym dłuższe odpowiedzi tych, którzy nie pochwalają lub nie rozumieją. Nie jest tak?

Ja np. nie znam osób,które kryją się za nickami, które wymieniłeś/łaś. Nie znam też tych, którzy podpisują się Łomianki Razem.

Ja proponuję nie atakować - nawet przedsięwzięcia - tylko spokojnie wyłuszczyć swoje racje. Każdy wyłuszczy swoje i będzie wiadomo kto ma jakie zdanie. A powtarzanie wątków i pisanie długaśnych komentarzy obniża percepcję i zainteresowanie czytelników :)
Pozdrawiam.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 83.28.135.*
2014-02-09, 22:12    
Dobry wieczór, chyba Pan/Pani looker trochę się pomylił/pomyliła.
Otóż ja nikogo nie obrażam, nie atakuję personalnie. Owszem, wytykam moim zdaniem niejasne działania i do nich się odnoszę.
Co do PRL-u, to przecież właśnie ja wytknąłem Państwu zwykły chwyt propagandowy z tamtej epoki. Czyżbym aż tak dokładnie trafił ?
"Po czynach ich poznacie ich". Więc nadal pragnę wiedzieć, czy Państwo ze Stow ŁR bardziej czujecie się społecznikami, czy może politykami lokalnymi ?
Pozdrawiam, Obserwtor 2
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT