LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIHarcerski Bal Przebierańców
2013-11-01, 21:04

KOMENTARZE: 4

Przyzwyczailiśmy się do stereotypów i gloryfikacji wszystkich świąt, bo nasza historia... - to warkocz spleciony z cierpienia, dumy, i honoru. Tradycyjnie obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych odwiedzając miejsca spoczynku Naszych Najbliższych. Ponownie przeżywamy z nimi radości i smutki.

Wspominamy losy bohaterów, ludzi mniej znanych, sąsiadów i najbliższych. Wszędzie tam jesteśmy także i my. Pokolenie, które nie musi wychowywać synów, by umieli wojować. Zmienia się wszystko - także obchody naszych Świąt. Miło patrzeć jak dzieci i młodzież z powagą oddają cześć zmarłym, ale nie tylko. Potrafią także wypełnić radością każdą chwilę, a Święta jak sama nazwa wskazuje są po to by świętować.

Jako dziecko zawsze podziwiałem Cyganów śpiewających i grających na grobach bliskich. Nie wszyscy przyznawali się do tego, że im się to podoba. Rodzice zawsze wtedy powtarzali "Dzień Święty Święcić". W tym roku będzie on wyjątkowo ciepły nie tylko z uwagi na Złotą Polską Jesień. Głównie dlatego, że wszyscy tęsknimy za ciepłem rodzinnym i tym przychodzącym z otoczenia - tęsknimy za życzliwością, miłością - za normalnością.

25 Października, w piątek, ponownie czuję, że wszystko co robimy zależy wyłącznie od nas. Zabawa Zuchów i Harcerzy w auli ICDS jest tego najlepszym przykładem. "Tak pomysłowych i wykonanych z polotem i wyobraźnią upiornych kostiumów jeszcze nie widziałam" - powiedziała zawodowa stylistka Monika K., oczarowana inwencją twórców, po odwiedzeniu balu naszych podopiecznych. Strzygi, kostuchy, czarownice, mumie, wiedźmy i czarty, nawet wyklęci piraci - wzbudziły zachwyt wszystkich opiekunów i rodziców. Zjawiskowe dzieła sztuki i wyobraźni, niejednokrotnie zaprojektowane i realizowane własnoręcznie... Imprezę zakończono tradycyjnie - Kręgiem Harcerskim, symbolem więzi i jedności działania, który przydałby się także innym grupom - tym, które tworzą dorośli.

Czas uczyć się od naszych pociech jak wspólnie tworzyć atmosferę współdziałania.

PS. Dziękujemy Kadrze, Harcerzom i Zuchom!
Wymyślmy polską nazwę zabawy "hallowinn'owej"!KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Jurek IP: 46.77.124.*
2013-11-01, 21:26    
Słowiańskim "odpowiednikiem" tego zwyczaju były DZIADY. Obchodząc je, jeszcze przed chrześcijaństwem, lud chciał zaskarbić sobie łaski zmarłych.
Chrześcijanie niestety ten i inne zwyczaje skutecznie wyplenili.

Obecnie Halloween w wykonaniu Polaków to czysta bezrefleksyjna rozrywka i oczywiście biznes.
NIEZALOGOWANY: #marry IP: 5.172.252.*
2013-11-01, 21:59    
Może to nie polski zwyczaj, ale nie widzę powodu aby ludzie nie mieli go obchodzić. Nie wszyscy chcą sie tylko zamartwiać, można obchodzić i Halloween i Zaduszki i Wszystkich Świętych.
Jedno nie wyklucza drugiego.
NIEZALOGOWANY: #Michał IP: 46.77.124.*
2013-11-03, 00:59    
Nie widzę przeciwskazań, mimo, że mi sie ten cały Halloween nie podoba. Ale jak ktoś ma chęć to jego sprawa.
NIEZALOGOWANY: #arbi IP: 195.141.185.*
2013-11-04, 09:31    
Niesamowite dla mnie jest to z jaką lekkością przyjmujemy to co nam "kultura|" zachodnia sprzedaje a swoich tradycji nie potrafimy pielęgnować. Zupełnie jakbyśmy się wstydzili.
Poza tym dla mnie chrześcijanina świętowanie pogańskiego wydarzenia jakoś się nie trzyma przysłowiowej "kupy". A tu proszę nawet ci nam wszystkim znani swoje dziatki posyłają. Nie dziwmy się więc, że nasze dzieci nie będą chciały w przyszłości pielęgnować np. Święta Zmarłych. Przecież ktoś inny coś bardziej ciekawego im "sprzeda".
Głupota sama się rozprzestrzenia.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT