LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 10.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGINie chcemy protezy, chcemy trasy S7
2013-10-21, 22:28

KOMENTARZE: 15

Nie chcemy protezy, chcemy trasy S7 w rezerwie NS koło Puszczy Kampinoskiej wariant II.

Tym hasłem zgodnie podsumowaliśmy dzisiejsze spotkanie w domu Kultury w sprawie trasy S7.

Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu z mieszkańcami w dniu dzisiejszym 18 października 2013, przedstawiliśmy ideę jaka nam przyświeca: podwyższenie jakości życia mieszkańcom Łomianek i Warszawy.


Jak wyglądają nasze działania i co chcemy zrobić?

Już kilka dni po tym, jak premier Donald Tusk oznajmił, iż budowa kluczowej dla Łomianek trasy S7 zostaje odsunięta na bliżej nieokreślony czas, Łomianki Razem wysłały pisma zarówno do szefa rządu, jak i ministerstwa transportu, a także do GDDKiA.

Wiemy że Teraz albo nigdy w przypadku ekspresówki do Gdańska jest najlepszym określeniem inwestycji.

- Przed nami ostatnia transza pieniędzy z Unii Europejskiej na rozbudowę dróg. Jeśli nie wykorzystane zostaną środki na lata 2014-20 trasa może nigdy nie powstać, bo to inwestycja rzędu 4mld. zł.

Zwodzi się nas , że zostanie rozbudowana ul. Kolejowa dzięki czemu polepszy się przepustowość trasy i zmniejszą się korki. Oficjalnie informacji z GDDKiA nie ma, ale nieoficjalnie mówi się już projektach estakad na Kolejowej i kładek dla pieszych - jeśli cokolwiek zostanie zrobione wtedy na zawsze zniknie pomysł budowy ekspresówki: „To taka proteza na lata, której nie chcemy i którą oprotestujemy.

– Sam zamiar przebudowy Pułkowej jest nierealny. Musiałby się rozpocząć zupełnie nowy projekt drogowy. Nie byłaby to trasa ekspresowa, a droga główna przyspieszona, a to spowodowałoby podział prac: GDDKiA do granicy Warszawy, a dalej do Mostu Północnego inwestować musiałoby miasto. Poza tym nie zapominajmy, że droga przebiega w korytarzach ekologicznych. Konieczne byłoby wybudowanie przejść dla zwierząt. Tak naprawdę jedynym wyjściem dobrym dla Warsawy i Łomianek jest budowa trasy S7 w II wariancie.

W TEJ KWESTII ZGODZILI SIE Z NAMI WSZYSCY OBECNI

Wariant II oprotestowany kilka lat temu przez grupkę mieszkańców Dąbrowy był i jest nadal jedynym, rozsądnym wyjściem z sytuacji. Wariant I – czyli trasa w starym korytarzu (DK7) wymagałby wyburzenia kilkudziesięciu domów i przedsiębiorstw mieszczących się przy Kolejowej o czym mało kto z mieszkańców Łomianek wie.

- Czego więc chcemy? Będziemy lobbować za powstaniem ekspresówki przez Dąbrowę.

To dla nas jedyna szansa na zmniejszenie ruchu. Jak to zrobimy? Czekamy na odpowiedzi na nasze pisma zwłaszcza na pismo z GDDKiA na jakim etapie są prace związane z rozbudową ul. Kolejowej.

Kolejnym krokiem będzie petycja pod którą zbierzemy podpisy zarówno mieszkańców Łomianek jak i okolicznych miejscowości.

Co dalej? Idąc za przykładem Marek, które wywalczyły budowę drogi w pokojowy sposób bez blokad zwrócimy na siebie uwagę – zapowiada stowarzyszenie, mamy do dyspozycji pikietę pod ministerstwem, oflagowanie domów do wyburzenia, oraz uświadomienie mieszkańcom Warszawy stojącym w korkach w Łomiankach, że rozbudowa ulic Kolejowej i Pułkowej nie rozwiąże problemu.

Obecny na spotkaniu wiceburmistrz Piotr Rusiecki zaproszony przez nasze stowarzyszenie podkreślił natomiast, że działać trzeba już, bo w listopadzie zapadną wiążące decyzje dotyczące kolejności budowy dróg na najbliższe lata.

W walkę o budowę ekspresówki włączył się też samorząd Młocin wspierając działania stowarzyszenia.

Zostało zaproponowane wspólne spotkanie samorządów Nowego Dworu, Czosnowa, Łomianek, Zakroczymia , Izabelina, Młocin i innych dzielnic Warszawy w celu uzgodnienia jednego wspólnego stanowiska w tej kwestii i wypracowania metod działania.

Czekamy na Wasze opinie i wsparcie w tej sprawie
Łomianki Razem


proteza w postaci rozbudowy DK7

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #jestem za, ale... IP: 194.26.118.*
2013-10-22, 12:35    
Kto pisze Wam te teksty? Uczeń podstawówki? Idea przypominania o S7 słuszna, ale to trzeba jakoś sensownie przekazać a nie przez wyrzucanie z siebie populistycznych sloganów.

Z tą "grupką z Dąbrowy" to bym tak nie przesadzała. Wcale nie jest to taka "grupka". Wydaje się, że w porównaniu z Waszą piątką (dosłownie 5 osób), którą wczoraj miałam przyjemność zobaczyć to jest to BARDZO DUŻA i AKTYWNA grupa.

Też nie podoba mi się Wasz pomysł blokowania budowy kładek nad obecną "7". Skąd to Wam wpadło do głowy. Chyba najlepiej być za S7 i budową kładek nad "7".

Na koniec mam pytanie. Ktoś wczoraj filmował te zebrania. Czy ten film będzie do zobaczenia gdzieś w internecie? Nie udało mi się zostać do końca a ciekawa jestem wniosków.
NIEZALOGOWANY: #NIEZALOGOWANY IP: 83.24.146.*
2013-10-22, 12:47    
Hola, hola!!! Nie rozpędzajcie się tak bardzo, bo przeciwnicy trasy przez Dąbrowę też mogą zebrać podpisy, robili to już wielokrotnie i skutecznie, a będzie ich więcej. Może zamiast tej licytacji i nie liczenia się z zdaniem tysięcy mieszkańców Łomianek lepiej pomyśleć o kompromisie. Na tym etapie można wspólnie wykorzystać chęci władz do modernizacji dotychczasowego wylotu trasy na Gdańsk i skutecznie razem lobbować za szybkim i porządnym udrożenieniem Kolejowej i Pułkowej. Przy okazji można by wrócić do koncepcji szybkiego tramwaju łączącego Łomianki (Auchan) z metrem na Młocinach. Sprawny transport publiczny to przyszłośc - vide największe stolice europejskie. Lanie betonu i to w najbliższym otoczeniu bezcennego KPN-u nic nie da poza ogromnymi szkodami w środowisku naturalnym. Poza tym Warszawa i tak jest już zapchana i nie będzie w stanie przyjąć dodatkowych samochodów. W całym cywilizowanym świecie rozwiązuje się ten problem na zasadzie parkingów zewnętrznych parkuj i jedź. Trasa pod KPN-em w/g wariantu II z dwoma ogromnymi węzłami w środku Łomianek wymusi kolejną trasę - Legionowską i w ten sposób zrobią z nas węzeł komunikacyjny. Niezależnie od tego natężenie ruchu na Kolejowej i tak dalej będzie rosło, bo tak mówią wszystkie prognozy. Trasą pod puszczą najbardziej zainteresowani są właściciele działek, które kupili za grosze, załatwili odrolnienie i nie mogą się doczekać zrealizowania zysków w formie odszkodowania od GDDKIA. Reasumując lobbujmy za tym co realnie da się zrobić w najbliższym czasie a z trasą poczekajmy na nowe technologie w motoryzacji i drogownictwie (samochody elektryczne itp.)
NIEZALOGOWANY
NIEZALOGOWANY: #rowerzysta :) IP: 5.124.205.*
2013-10-22, 13:23    
Widać, że dyskusja wraca.
Moje zdanie jest takie, że wybudowanie w Łomiankach S7 wraz z węzłami, co pociągnie za sobą, prędzej czy później, wybudowanie Trasy Legionowskiej oznacza przekształcenie Łomianek w jeden wielki węzeł komunikacyjny. Czy stowarzyszeniu faktycznie na tym zależy?

Inną sprawą jest fakt, że jako mieszkańcy mamy mały wpływ na to co wymyślą na górze. Więc raczej bym się tym wszystkim aż tak nie podniecał.
Działania Łomianki Razem jednak w tym zakresie rozumiem. Zawsze jest to jakiś pomysł na pokazanie się szerszej publiczności. Wszak wybory samorządowej już za rok :)

NIEZALOGOWANY: #Ktoś_tam IP: 83.6.22.*
2013-10-22, 13:25    
Blokowanie udrożnienia ul. Kolejowej i robienie awantur o S-7, chociaż wiadomo, ze nie ma siły żeby powstała wcześniej niż w 2020 - genialny pomysł.
Komuś się przypomniały masowe protesty przeciw S-7 i wymyślił sobie, że zrobi takie same za S-7. Ale przy okazji wszystko mu się poplątało i zaczął protestować przeciw kładkom i wiaduktom. Tak po prostu, żeby na złość babci odmrozić sobie uszy.
Łomianki Razem - zajmijcie się wy swoimi gruntami i deweloperką. To i tak jest szkodnictwo, ale przynajmniej wiadomo dlaczego. Ale szkodzenie Łomiankom żeby zrobić komuś kampanię polityczną, to już o jeden most za daleko.
NIEZALOGOWANY: #wojak IP: 83.24.146.*
2013-10-22, 16:00    
Modernizacja ul.Kolejowej spowodowałaby wyburzenie licznych domów,budynków komercyjnych stojących przy ul.Kolejowej...kto miałby za to zapłacić? Przecież nie sądzę,że za wyburzenia będzie chciała zapłacić grupka, która oprotestowała decyzję środowiskową dla S-7 przez Dąbrowę. Realny wariant to tylko przez Dąbrowę. Wariant nadwiślański ze względu na negatywną postawę Dyrektora KPN, liczne obszary ochrony przyrody nie wchodzi w grę...Pan Gawda proponuje kładki nad ul.Kolejową...Panie Gawda jak z tych kładek mają korzystać na przykład osoby niepełnosprawne pytam? Poza tym temat rzekomego poszerzenia ul.Kolejowej to tylko próba odwrócenia uwagi od DOBRA WSPÓLNEGO jakim jest realizacja trasy S-7 przez Dąbrowę
NIEZALOGOWANY: #pociej IP: 83.24.146.*
2013-10-22, 16:06    
Trasa S-7 była planowana od lat siedemdziesiątych. Większa część z dzisiejszej grupki protestującej przeciwko trasie S-7 jeszcze wtedy w Łomiankach nie mieszkała... Każdy kto wprowadzał sie i kupował nieruchomość w Dąbrowie przy planowanej trasie kupował ją ze świadomością,że obok może zostać w każdej chwili wybudowana trasa. Ceny nieruchomości w pobliżu planowanej trasy w Dąbrowie zawsze były niższe niż w innych częściach Dąbrowy...więc czego teraz ta grupka protestujących przeciwko DOBRU WSPÓLNEMU chce? Przecież nikt nikomu nie nakazywał kupowanie nieruchomości w pobliżu planowanej trasy...a ten kto kupował musiał liczyć się z uciążliwościami....więc protestowanie dzisiaj przeciwko DOBRU WSPÓLNEMU jakim jest trasa S-7 przez Dąbrowę to według mnie czysta hipokryzja i tyle... na szczęście oddolna inicjatywa mieszkańców Łomianki Razem 2013 otworzyła wielu ludziom oczy na to co dotychczas działo się w Łomiankach...i opluwanie mieszkańców nic nie da i pokazuje,że być może czyjeś interesiki mogły zostać naruszone... już jest za późno społeczeństwo obywatelskie zmieni Łomianki na lepsze...
NIEZALOGOWANY: #obwodnica IP: 83.24.146.*
2013-10-22, 16:15    
Mam dosyć stania w korkach codziennie rano jadąc do pracy...Udrożnienie ul.Kolejowej nie zmieni sytuacji, co potwierdzają specjaliści i eksperci oraz doprowadzi do wyburzenia wielu domów i firm...co jest absurdem...kładki to przeżytek albowiem wykonanie takich kładek nie pozwoli faktycznie korzystać z nich niepełnosprawnym mieszkańcom naszego miasta...Wariant nadwiślański odpada i jest czystą utopią ze względu na tereny chronione przyrodniczo oraz koszty.
Grupka osób blokująca budowę trasy nie ma tak naprawdę,żadnych alternatywnych pomysłów i tyle bo taki na przykład Radny Berger przedstawił pomysł na budowę pojazdu szynowego oraz przebudowę de facto ul.Kolejowej ale nie wskazał źródeł finansowania i ten pomysł nie stanowi żadnej alternatywy i może być traktowany jako równoległy tylko i wyłącznie...Panie Berger my też chcemy pojazdu szynowego ale ze chciejstwa nic nie wynika...niech Pan przedstawi kalkulację pozyskania finansowania na takie przedsięwzięcia w innym wypadku dla mnie Pana słowa na temat pojazdu szynowego i poszerzenia kolejowej to UTOPIA i tyle...poszerzenie kolejowej przeniesie tylko korki ciut dalej od Łomianek do Młocin i nic się nie zmieni..to demagogia...czas zmienić Radnych z których prawie nikogo nie było na spotkaniu z mieszkańcami w sprawie S-7 co moim zdaniem pokazuje stosunek radnych do mieszkańców...
NIEZALOGOWANY: #XYZ IP: 83.6.22.*
2013-10-22, 17:03    
Stefanprawo znowu pod trzema różnymi nickami. Człowieku zrobiłbyś sobie jakąś przerwę, to te twoje sztuczki z udawaniem różnych ludzi miały jakieś szanse powodzenia.
Mam propozycję dla myślących czytelników. Nie traktujcie poważnie argumentów tego marionetkowego stowarzyszenia. Wiadomo, że to robota nadburmistrza. Zauważyliście, że wszystkie media kontrolowane przez gminę są pełne propagandy ŁR. Wiadomo, że jakaś tam 30-osobowa grupka nic nie zmieni w planach na szczeblu rządowym. Chodzi tylko o bicie piany, o szukanie haka na niepokornych no i mobilizowanie zdezorientowanych. Nie proponuję lekceważenia ich, bo są groźni dla ludzi w Łomiankach. Po raz kolejny ktoś chce wykorzystać ich niewiedzę. Tym razem się nie uda.
NIEZALOGOWANY: #Bartosz IP: 94.62.182.*
2013-10-23, 12:47    
Zaraz, zaraz. Ale Komitet Wyborczy Wyborców Łomianki Razem już był w Łomiankach w 2006 roku. Czy to reaktywacja czy "przypadkowe" podobieństwo nazw?
http://wybory2006.pkw.gov.pl/k...
NIEZALOGOWANY: #sympatyk IP: 89.66.120.*
2013-10-23, 13:54    
Jeszcze raz spokojnie spójrzmy na fakty. Problemem Państwa stowarzyszenia \\\\\\\"Łomianki Razem\\\\\\\" jest myślenie wycinkowe i brak całościowego oglądu sytuacji. Obecne działania władz państwowych i generalnej dyrekcji zmierzają do tego,że wylot na Gdańsk nie będzie trasą ekspresową, lecz drogą krajową główną ruchu przyspieszonego. Taki prawny stan rzeczy istnieje i będzie istniał na absolutnej większości Warszawskich wylotówek z wyjątkiem wlotów A1 i A2,(ale to są wloty autostradowe i inne kryteria). Po domknięciu ringu od północy trasą AK z właśnie rozpoczętym remontem mostu \\\\\\\"Grota\\\\\\\" i wybudowaniu Trasy Mostu Północnego zainwestowanie w tzw. \\\\\\\"domknięcie ringu obwodnicowego\\\\\\\" od północy jest w stosunku do południa Warszawy więcej niż wystarczające! Jest zatem oczywistą zasadą gospodarności (którą i tak dość późno dostrzegło ministerstwo infrastruktury) przerzucanie środków na inne niedoinwestowane odciki w celu ich równomiernego rozłożenia. Rzeczywiście jak wspomniano w \\\\\\\"Odezwie do mieszkańców\\\\\\\" spowoduje to podział prac: (GDDKiA do granicy Warszawy, a dalej do Mostu Północnego inwestorem będzie miasto).Inwestycja w zwiększenie ruchu bezkolizyjnego miałaby charakter nie całościowy, ale wycinkowy i obejmujący projekty poszczególnych węzłów (procedura identyczna jak przy rozwiązywaniu węzła \\\\\\\"Brukowa\\\\\\\").Wspomniane przejścia dla zwierząt nie są wymagane albowiem nie byłaby podnoszona kategoria drogi, ale pewnie jest to bardzo dobry pomysł w który mogłoby się np.włączyć jakieś stowarzyszenie ochrony lasku Młocińskiego. Co do zamysłu politycznego to działanie na zasadzie \\\\\\\"psa ogrodnika\\\\\\\", który i sam nie zje i drugiemu nie da. Przecież blokowanie środków budżetu państwa na rzeczywistą poprawę ruchu i co za tym idzie życia sporej gminy jest rodzajem sabotażu. Nie słyszałem, aby w np. Rembertowie czy Raszynie ktoś walczył z bezkolizyjnością ruchu lokalnego. Przeciwnie ludzie tam od lat ze zmiennym szczęściem zabiegają właśnie o kładki dla pieszych i przejazdy nad trasą. A kładki o ile nie są mostowe oczywiście posiadają windy dla niepełnosprawnych. Ludzie czy wy w wakacje w ogóle nie jeździcie za granicę/???Pozdrawiam -Sympatyk
2013-10-23, 18:19    
STANOWCZE N I E dla S-7 !!! I nie bagatelizowałabym "grupki z Dąbrowy" !
NIEZALOGOWANY: #obserwator 2 IP: 83.24.211.*
2013-10-23, 22:06    
Sam nie wiem co powiedzieć o tej ewidentnej zadymie w Łomiankach. Ponieważ kolega podesłał mi tekst na ten temat - pozwalam sobie po prostu przekazać go w formie okrojonej.
Oto tekst, autora nie pytałem o zgodę na opublikowanie.
Pozdrawiam, Wasz Obserwator 2.

Przesyłam załącznik zawierający kopię wywiadu z marca 2012r. z Panem Robertem Chwiałkowskim z SISKOM w sprawie trasy S7 oraz link do źródła. http://twojelomianki.com/TL04net.pdf

Wywiad ukazał się po znanym wyroku sądowym obalającym decyzję środowiskową. Stało się wtedy oczywiste, że trasa S7 pod puszczą nie powstanie przez długie lata.
Poglądy Przedstawiciela SISKOM warte są przypomnienia w związku z obecną sytuacją i podejmowanymi działaniami różnych grup mieszkańców, a nade wszystko - w świetle sytuacji zaistniałej po podjęciu decyzji o zabraniu środków z przewidywanej budowy trasy S7.

Pragnę zwrócić uwagę na niezwykle ważne aspekty wypowiedzi eksperta od komunikacji, jakże często cytowanego i aktywnego na terenie Bielan i Łomianek.
Otóż z wypowiedzi jasno wynika, że dokumentacja dotycząca przebiegu trasy była po prostu wadliwa. \"Błędy, błędy, błędy.\"
Ponadto, jak twierdzi przedstawiciel SISKOMu, inwestor wiedział, że dokumentacja jest wadliwa, a pomimo to dalej procedował.

Przypomnę, że co najmniej od 2005r. stwarzano atmosferę, jakoby wszystko było OK, inwestycja była możliwa do realizacji, a w ogóle - to już zapadła decyzja o budowie, a mała grupka oszołomów protestuje, kieruje się podejrzanymi intencjami, itd. Wydawano pieniądze na projekty, organizowano konsultacje w zainteresowanych gminach, na których pokazywano już niemal gotowe projekty.
Ba, z zestawienia dat wynika, że prace były kontynuowane nawet w trakcie procedury odwoławczej w sądzie, z dużą gwarancją, że inwestycja ostatecznie zostanie przez sąd przekreślona.
Działało niezwykle silne lobby na rzecz błyskawicznego domknięcia kolanem całego postępowania w kierunku przygotowania dokumentacji do projekty budowlanego, z pominięciem oczywistych dla wielu osób faktów, a nawet procedur. O następstwach takich działań m.in. mówi Pan Chwiałkowski.

Proszę zauważyć, że pojawia się w tej wypowiedzi jakiś dysonans.
Z jednej strony dowiadujemy się, że dokumentacja była do niczego, fatalne było postępowanie inwestora, a protesty mieszkańców słuszne.
Z drugiej strony - pojawiają się uwagi i sugestie, typu \"wiadomo kto tam mieszka\", dotyczące Łomianek, a zwłaszcza Dąbrowy.
Wygląda to tak, jakby przedstawiciel SISKOMu poddawał ocenie akurat jedną , chyba najmniejszą, grupę zainteresowanych mieszkańców. Nie wypowiada się ani o proteście Zielonego Mazowsza, ani o mieszkańcach Bielan i Bemowa.

Jest to dosyć niezrozumiałe. Protesty Łomianek w sądzie niczego by nie dały, gdyby dokumenty były poprawnie przygotowane. Sam autor o tym mówi, więc z jakiego powodu przypisuje akurat mieszkańcom jednej miejscowości (nawet osiedla!) nadzwyczajną moc sprawczą ?
Śmiem twierdzić, z całym szacunkiem dla naszych sąsiadów, że o wiele więcej znaczył głos spółdzielców z Bemowa, stanowisko uznanego Stowarzyszenia Zielone Mazowsze, niż głos Stowarzyszenia Ochrona Puszczy Kampinoskiej, bo praktycznie z Łomianek tylko ono prowadziło aktywne działania w tej sprawie.

Piszę o tym wszystkim, ponieważ od dawna prowadzona jest kampania mająca na celu dyskredytację działań społecznych w Łomiankach. Kwestia trasy S7 jest tutaj niezwykle brutalnie rozgrywana, z wielką szkodą dla wszystkich.
Oto przypisuje się konkretnym osobom pełniącym funkcje w samorządzie z wyboru mieszkańców, rolę głównych winowajców braku trasy, zakorkowania Łomianek itd.

Trzeba się zatem zdecydować, czy osoby uparcie tak twierdzące uznają autorytet SISKOM, czy nie.
Moim zdaniem zupełnie wadliwie poszukują \"winowajców\" tam, gdzie ich nie ma i nie było.

Jeżeli na poważnie traktować opublikowane w tym wywiadzie informacje o nagannym postępowaniu urzędników państwowych, to dlaczego SISKOM jeszcze nie zawiadomił odpowiednich organów o takim marnotrawstwie ? Przecież czytelnik wywiadu łatwo dochodzi do wniosku, że inwestycja upadła "na własne życzenie" inwestora !
Uparcie natomiast stawia się tezę, że trasę zablokowało kilku panów z Dąbrowy, podczas gdy każdy wprowadzony w temat wie, że to bzdura, bo niczego sami by nie osiągnęli. Zwłaszcza gdyby dokumentacja była poprawna.

Odnoszę wrażenie, że ponownie chodzi tu jedynie o wzbudzenie konfliktu, na którym jedna ze stron pragnie zbić kapitał polityczny i tyle.
Przecież to, że budowa trasy zostanie odsunięta, było oczywiste od wielu lat. A pomimo tego łudzono mieszkańców, że już, już za chwilkę zaczną budować.

Zaryzykuję twierdzenie, że za brak trasy i korki odpowiadają właśnie ci, którzy na siłę forsowali nierealne rozwiązania koncepcyjne, a nie ci, którzy tylko postulowali poważne podejście do zagadnienia. I teraz to tym pierwszym należą się specjalne \"podziękowania\" od lokalnych społeczności Łomianek i Bielan.

Proszę o przemyślenie tej kwestii.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 178.42.89.*
2013-11-26, 23:39    
Proszę Państwa, miałem rację, to jest ewidentna zadyma Łomiankowska (ostatnio mawia się Łom Piongu).
- Państwo z Łomianek Razem rozdajecie piękne ulotki z zaproszeniem na spotkanie 28 listopada (czwartek). Piszecie:"planujemy zaprosić przedstawiciela SISKOM i GDAKA".
Otóż doskonale Wam wiadomo, że GDDKiA już dawno temu na piśmie ODMÓWIŁA udziału w pierwszym spotkaniu, a teraz otrzymali Państwo pismo oraz mail z PONOWNĄ ODMOWĄ.
Proszę opublikować te pisma !!! Co to za tajemnice, przecież i tak prawda wyjdzie na jaw.
Proszę jako mieszkaniec, przecież podobno występujecie Państwo w imieniu mieszkańców, prawda ?
Otrzymaliście Państwo jasną informację, więc ją opublikujcie, tylko bez wykrętów proszę.
Pisałem już kilka dni temu, że posługujecie się Państwo materiałem roboczym przygotowanym na inną okazję - jest to po prostu fragment opracowania wariantu, który i tak nie jest przeznaczony do realizacji, tylko do wskazania nierealnego rozwiązania.
O ŻADNYCH WYBURZENIACH NIE MA MOWY !!!!
Ponownie proszę, nie straszcie ludzi.
A SISKOMowi się dziwię, albo nie wiedzą co robią, albo są pod czyimś urokiem osobistym. Jeżeli przedstawiciel tej organizacji przyjdzie, to co mianowicie powie, bardzo jestem ciekaw. Mam nadzieję, że Państwo pozwolą nagrywać jego wystąpienie.
Wniosek mam bardzo przykry - Państwo rzeczywiście usiłują manipulować opinią społeczną, bardzo umiejętnie, muszę przyznać.
Dziwię się też przedstawicielom innych jednostek samorządowych, o których Państwo mówicie, że POPIERAJĄ wasze działania. Chyba nie mają pełnej wiedzy w tej sprawie. Dziwię się samorządowi Młocin, że tak się dał zmanipulować.
Nikt nie chce cichaczem wprowadzić S7 na Kolejową i Pułkową !!! Ludzie zastanówcie się, co Wy wygadujecie.
Reasumując - rozdawanie ulotek zawierających tego rodzaju informacje, zaliczam do nagannych praktyk, do fatalnej roboty politycznej. Moim zdaniem Waszym celem w tej sprawie jest podbicie emocji w celu zaistnienia politycznego.
Jeszcze raz proszę - o ile chcecie być choć trochę poważni, opublikujcie odpowiedzi udzielone Wam przez GDDKiA. Ignorując moją prośbę stawiacie się ostatecznie na wątpliwej pozycji.
Tym razem chłodne dobrej nocy,
Obserwator 2
PS
Proszę pozostałych czytelników o cytowanie mojej wypowiedzi na innych forach, w których nie uczestniczę.
NIEZALOGOWANY: #tomek IP: 83.24.143.*
2013-11-27, 00:35    
Brawo Obserwator 2! W końcu ktoś obnaża popierane i forsowane przez Piotra Rusieckiego stowarzyszenie Łomianki Razem. Sprawa s7 jest manipulowana przez sam urząd z burmistrzem na czele. Straszy się nieprawdziwymi informacjami. Udostępnianie miejsca na publikacje na łamach Gazety Łomiankowskiej dla propagandy Łomianki Razem woła o pomstę do nieba. Za pieniądze podatników na dodatek. Udrożnienie trasy do W-wy jest NIEZBĘDNE biorąc pod uwagę brak alternatywy przez najbliższe lata i NIE OZNACZA WCALE realizacji wariantu przedstawianego przez Łomianki Razem. TO JEST MANIPULACJA! Wyburzenia byłyby w przypadku realizacji pełnego wariantu, a nie o tym jest mowa. Ten wariant nigdy nie był brany pod uwagę i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Proszę członków Łomianki Razem o zaprzestanie manipulowania opinią publiczną! Chodzi o potrzebne Łomiankom poszerzenie trasy np na odcinku od Łomianek do Wójcickiego i dziwię się, ze Burmistrz o to nie walczy, zamiast tego popiera pseudo stowarzyszenie jakim jest Łomianki Razem, które jest przeciwne jakimkolwiek usprawnieniom trasy Łomianki-Warszawa.
NIEZALOGOWANY: #z boku IP: 176.111.28.*
2014-02-12, 18:36    
ku rozwadze piszących......

temat trasy S7 nie rozstrzygnie się w Łomiankach, ale w GDDKiA i nie w ciągu najbliższego czasu, ale za kilka lat

wszelkie merytoryczne i niemerytoryczne dyskusje na ten temat wywoływane przez Łomianki Razem są niczym innym jak próbą rozniecenia starego jak swiat konfilktu wśród mieszkańców Łomianek na osi Dabrowa-reszta mieszkańców

jest to działanie typowe dla roku wyborczego i mamy do czynienia z niczym innym, jak z początkiem kampanii politycznej - w tym wypadku Łomianki Razem należny traktować jako cos w rodzaju komitetu wyborczego - na pytanie czyjego - wystarczy spojrzeć przez kogo i gdzie Łomianki Razem jest silnie promowane

proszę zastanowić się głęboko nad podejmowaniem tej rękawicy i wchodzeniem w jakiekolwiek dyskusję

zwracam uwagę na fakt, ze Łomianki Razem nie wzywają do publicznego ogłoszenia stanowiska w tej sprawie przez Burmistrza Dabrowskiego, ale cały czas powtarzają jak mantrę, żeby rada miasta zajęła jednoznaczne stanowisko w tej sprawie

logicznym jest, że Rada (z racji tego chociażby, że radni są z rożnych części Łomianek) nie zajmie stanowiska jednoznacznego, tylko się pokłóci i o to w tym wszystkim tak na prawdę chodzi

apeluje o rozwagę i nie podejmowanie bezsensownej dyskusji, a przynajmniej zawieszenie jej do wyborów

założę się, że jak zwykle temat po wyborach ucichnie

czy ktoś przyjmuje zakład?

NIE DAWAJCIE SIĘ WCIĄGAĆ W POLITYKĘ WYBORCZĄ/LOKALNĄ PRZEZ DZIAŁANIA ŁOMIANKI RAZEM, SPÓJRZCIE JAK MOCNO NA ŁAMACH GAZETY ŁOMIANKOWSKIEJ, WWW I FACEBOOKU URZĘDU JEST ONA POKAZYWANA

nie jest przecież tak, ze w Łomiankach nie ma innych społecznych działań, ale z jakiegoś powodu to działania Łomianki Razem są medialnie tak bardzo widoczne i to dokładnie w roku wyborczym

wystarczy poczekać do jesieni, nie dyskutować

i tak nie mamy na to w chwili obecnej wpływu, a po wyborach sprawa ucichnie i będzie jak zawsze, niestety.

zwracam tez uwagę na to, że to Burmistrz rządzi tą gminą i on jest od tego, żeby nas godnie reprezentować przed chociażby GDDKiA, a rada ma tu "tyle" do powiedzenia, że o wiele lepiej prosić o pomoc zielonych, bo to większy i bardziej realny nacisk na GDDKiA w przyszłości

ku rozwadze...
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT