LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 28.5.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIwww.kalendarium.lomianki.info
Od Weilla do Brassensa,
2019-09-04, 14:58

KOMENTARZE: 0

Data: 2019-09-06
Godzina: 20:00:00
Czas trwania:
Miejsce: Lemon Tree, Zachodnia 38
Bilety: 35zł


Od Weilla do Brassensa”
To autorski recital piosenki niemieckiej i francuskiej, w którym będzie można usłyszeć utwory takich kompozytorów jak: Kurt Weill, Georges Brassens, Liana Foly czy Patricia Kaas. Dobór repertuaru, który chcemy Państwu zaprezentować nie jest przypadkowy. Jest on bowiem podzielony na dwa bloki autorskie. Pierwszy to piosenki autorstwa Kurta Weilla, głównie z jego oper żebraczych - „ Opery za trzy grosze” i „Rozkwicie i upadku miasta Mahagonny” oraz kompozycje, które na trwale weszły do kanonu Jazz Standards.
Uznaliśmy ten materiał za bardzo interesujący zarówno pod względem muzycznym (harmonie) jak i jego ponadczasowych treści autorstwa Bertolda Brechta, w których kryją się ludzkie namiętności, podłość, ubóstwo czy nadzieja na lepsze jutro. Drugi to część francuska, która jest już raczej sentymentalną tęsknotą za utraconą miłością. Nie brak jej jednak piosenek w których słuchacz znajdzie zarówno żywą melodie jak i energetyczny przekaz.
Połączenie tych dwóch muzycznych i poetyckich przestrzeni wydaje nam się intrygujące. Drapieżność kompozycji Kurta Weilla, łagodzą ballady Brassensa, Patrici Kass i Liany Foly. W czasie recitalu wykonawczyni przeobraża się na scenie w kobietę „ upadłą”, to znowu w delikatną i eteryczną istotę, która pragnie miłości, szukając swojego „Yukali”.
Projekt tworzą:
Jolanta Litwin – Sarzyńska- śpiew. Absolwentka Studio Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Obecnie aktorka Teatru Syrena, mająca na swoim koncie płytę CD z piosenkami Janis Joplin, której jest niezrównaną interpretatorką. Laureatka wielu festiwali i nagrody Grand Prix na festiwalach piosenki w Lubinie, Poznaniu i Warszawie.
Andrzej Owczynnikow - double bass i git. basowa. Absolwent Akademii Muzycznej w Moskwie. Współpracował m.in z kultowym polskim perkusistą Władysławem Jagiełło i jego Combo, Orkiestrą Teatru Wielkiego w Warszawie, Kubą Sienkiewiczem, Vistulą River Brass Band, Warsaw Dixilenders.
Dawid Ludkiewicz – klawisze. Pianista, kompozytor i pedagog. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Laureat Nagrody Złotego Liścia Retro oraz kilku konkursów kompozytorskich. Prowadzi intensywną działalność koncertową w kraju i zagranicą.
Mariusz Radzikowski – perkusja. Pomysłodawca projektu, laureat Pomorskich Konfrontacji Artystycznych w 1992 r. Wytrawny perkusista, od lat współpracujący na stałe z kultowymi warszawskimi zespołami Gardenia i Trawnik. Nagrał 12 płyt długogrających.
Wejście 35zł


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW KALENDARIUM.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum