LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 2.6.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIwww.kalendarium.lomianki.info
De Mono Akustycznie
2018-04-27, 00:07

KOMENTARZE: 0

Data: 2018-06-20
Godzina: 20:00:00
Czas trwania:
Miejsce: Jazz Cafe, Łomianki, ul. Warszawska 69
Bilety: 100 zł


De Mono w składzie:
Tomasz Korpanty - śpiew
Marek Kościkiewicz - gitary
Robert Chojnacki - saksofon
Wojtek Wójcicki - instrumenty klawiszowe
Darek Krupicz - perkusja
Łukasz Przesmycki - gitara basowa

Bilety 100 zł

De Mono - przy ich piosenkach ludzie się zakochiwali, zaręczali, rodziły się dzieci. Nie ma chyba Polaka, który nie znałby chociaż jednego ich przeboju. W 2017 ukazał się najnowszy ich album "ENTER". Płytę promuje utwór "Ty jesteś jutrem".

Zespół De Mono ma swoje źródło w Mono - zespole założonym w 1984r. przez gitarzystę Marka Kościkiewicza, basistę Piotra Kubiaczyka i perkusistę Dariusza Krupicza.

W 1987 do zespołu dołączyli gitarzysta Jacek Perkowski, saksofonista Robert Chojnacki i wokalista Andrzej Krzywy. Wszyscy członkowie zgodnie ustalili, że nowy skład to nowy początek i potrzebna jest nowa nazwa i nowe utwory. Została przyjęta propozycja Marka De Mono.

Marek Kościkiewicz, znany już wtedy jako zdolny kompozytor i twórca przebojów, napisał teksty, wspólnie z resztą zespołu skomponował nowe utwory i po kilku miesiącach prób zespół dał swój pierwszy koncert w Warszawie.

Debiutancka płyta De Mono - "Kochać Inaczej", ukazała się w 1989r. Album zdobył szereg nagród i wyróżnień. Tytułowy utwór był notowany na Liście przebojów Programu Trzeciego przez ponad rok i stał się polskim evergreenem. De Mono zyskało wtedy tytuł zespołu roku, a piosenka "Kochać inaczej" - przeboju roku.

Kolejny album, wydany w 1990, "Oh Yeah!" to nowe hity: "Moje miasto nocą" i "Zostańmy sami". Zespół zaczął być zapraszany na największe festiwale w Polsce, m.in w Opolu i Sopocie i zagranicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych.

W 1992 roku De Mono wydała swój najpopularniejszy album "Stop". Znalazły się na nim takie hity jak: "Znów jesteś ze mną", "Statki na niebie" i "Ostatni pocałunek". Kolejny album "Abrasax" (1994) szybko zyskał status złotej płyty. To z niego pochodzą przeboje "Kamień i aksamit" i "Zaklęci w tańcu".

Płyty "Stop" i Abrasax" zdobyły wiele nagród, a ich popularność zaowocowała nagrodą Fryderyka w kategorii Najlepszy Kompozytor dla Marka Kościkiewicza w 1994r. Wtedy też De Mono jako pierwszy polski wykonawca zdobył nagrodę MTV w kategorii Local Hero.

W 1999 roku zespół De Mono wydał płytę "Play", z której pochodzi utwór "Kim naprawdę jesteś". Piosenka trafia do filmu Macieja Dutkiewicza ,,Fuks", a jej autor Marek Kościkiewicz skomponował całą muzykę do filmu. Multimedialny album "Play" zawierał, oprócz muzyki, niepublikowane wcześniej zdjęcia i teledyski.

W 2001 roku ukazał się album "De Luxe" - ostatni nagrany w oryginalnym składzie w premierowymi utworami. Podobnie, jak poprzednie, albumu został wyprodukowany przez Marka Kościkiewicza i Wojtka Wójcickiego. To z niego pochodzą utwory "Tamtego lata", "Żyj tylko chwilą". Na "De Luxe" znalazł się również utwór "Poznaj Siebie", napisany dla programu Big Brother.

Po wydaniu płyty "De Best" w 2004 roku zespół opuścił Andrzej Krzywy. W kolejnych latach w zespole pojawili się nowi wokaliści: Rafał Brzozowski, Antek Smykiewicz, Michał Karpacki, a ostatecznie - Tomasz Korpanty.

info oraz rezerwacja biletów tel. 22 751 41 12
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW KALENDARIUM.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum