LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 19.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIDookoła świata - Mongolia
2008-01-05

KOMENTARZE: 0

26.01 w sobotę godzina 15.00 - tę datę i godzinę warto zapamiętać! Tego dnia w Domu Kultury w Łomiankach przy Wiejskiej 12a rusza nowy cykl pt "Dookoła świata" będziemy przede wszystkim podróżować, odkrywać historie i kulturę różnych zakątków świata, nie tylko tych najodleglejszych, ponadto będziemy rozmawiać, oglądać zdjęcia i filmy, słuchać, muzyki i oczywiście smakować! Na pierwszym spotkaniu wyostrzamy zmysły na Mongol uls, czyli Republikę Mongolską!!!

Mongolia - państwo będące republiką parlamentarną w Azji Środkowej. Podział administracyjny: 21 ajmaków i 1 miasto wydzielone. To pierwsze zdania hasła Mongolia w Wikipedii. Dalej przeczytać można, że: "Najwcześniejsze informacje o dziejach Mongolii pochodzą z chińskich kronik" oraz m.in.: że roku 1206 niejaki Temudżyn został obrany chanem wszystkich Mongołów Czyngis-chanem. Połączone siły tego ludu okazały się wielką potęgą i prowadzone przez swego chana podbiły północne Chiny i całą Azję Centralną sprowadzając do swojej stepowej stolicy Karakorum przebogate łupy. To tyle, jeśli chodzi o cytaty z wikipedii.
Niekończący się step, góry, dzikie konie, jurta, hordy bezpańskich psów na przedmieściach, Czyngis-chan, Ułan Bator i może jeszcze kilka haseł taka jest nasza przeciętna wiedza o tym graniczącym z Chinami rozległym azjatyckim kraju. Za sprawą zaproszonych gości 26 stycznia odczarujemy i przybliżymy tę nieznaną krainę, dowiemy się jaka jest współczesna Mongolia. W programie dnia mongolskiego znajdzie się m.in. pokaz slajdów Przemka Sendzielskiego z jego podróży do Mongolii, podczas specjalnej godziny warsztatów będzie można zaparzyć i wypić mongolską herbatę, zrobić brelok z wojłoku, zagrać w gry i zabawy mongolskie, czeka na nas tez film o płaczącym wielbłądzie, a na koniec pyszny mongolski poczęstunek! Takiej okazji nie można przegapić! Zatem zapraszam wszystkich małych i dużych spragnionych przygody!

Karolina Pluta
Dom Kultury w Łomiankach

fot. Przemek Sendzielski

LOMIANKI.INO objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT