LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 13.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPastorałka w Domu Kultury
2008-01-03

KOMENTARZE: 0

Dom Kultury w Łomiankach zaprasza 19 stycznia o godz.18.00 na ludyczno-religijny spektakl gliwickiego Teatru A pt. Pastorałka.

PASTORAŁKA - odwołując się do tradycji obrazowania faktów związanych z Bożym Narodzeniem, czerpie inspirację z liturgii adwentowej oraz z ludowych jasełek. Teksty jasełkowe- ludowa recepcja bożonarodzeniowych wydarzeń (Herod, brak miejsca dla świętej rodziny w gospodzie, narodziny w betlejemskiej grocie, anielskie orędzie do pasterzy, hołd trzech królów) staje się pretekstem do "prostej radości". W zabiegu lekko zadziornej opozycji wobec ludowej tradycji, wprowadzania elementów pastiszu i groteski, operowania purnonsensowym poczuciem humoru, artyści prowokują widza do definiowania własnej, osadzonej w dzisiejszych realiach, interpretacji Tajemnicy Wcielenia. Teatr "A" jest zawodowym, offowym teatrem religijnym. Działając od 1996 r. w swoim dorobku ma 16 autorskich premier, min. musicale "Jonasz", "Tobiasz", "Pieśń nad pieśniami" spektakle muzyczne "Pasja", "Pastorałka", "Bajka o Smoku Kubie", para kabaret biblijny "5 Przypowieści", komedię angelologiczną "Szafa z Aniołami"Teatr "A" stara się łączyć popularny język teatru muzycznego z doświadczeniami europejskiej awangardy teatralnej, sięga do polskiej kultury ludowej, łączy autorskie teksty z tekstami biblijnymi lub staropolskimi, czerpie obficie z dorobku literackiego innych kultur, inspiruje się muzyką i choreografią tańców ludowych.

Spektakle Teatru w ostatnich latach gościły w Holandii, Szwecji, Niemczech, Czechach, Bułgarii, Rumunii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie, Ukrainie i Białorusi, jak również na większości polskich festiwali teatru ulicznego.

źródło: Dom Kultury w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT