LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 17.10.2018


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIGrafika i fotografia cyfrowa
2007-11-25

KOMENTARZE: 0

Dom Kultury w Łomiankach zaprasza na wystawę prac Jakuba Chomko „Grafika i fotografia cyfrowa” 30 listopada 2007 r. godz. 18.00 - Galeria Domu Kultury w Łomiankach, wejście od ul. Szczęśliwej.

Autor o sobie:

Zajmuję się grafiką i fotografią cyfrową, w swoich pracach przedstawiam fascynację nowoczesnymi technikami mediów, jak i tradycyjnymi sposobami twórczymi. Do wykonania swoich prac wykorzystuję komputer, skaner, aparat cyfrowy, oraz oprogramowanie graficzne takie jak: Photoshop, Corel, oraz drobne programy z ciekawymi filtrami umożliwiającymi eksperymentowanie z obrazem.

W swoich grafikach przedstawiam fascynację technicznymi możliwościami komputerów, które przekształcają różne techniki twórcze w nowy świat odbiegających od tradycyjnego obrazu sztuki. Świat technicznych przekształceń nabiera nowego wymiaru w zetknięciu z nieograniczoną wyobraźnią, którą można wykorzystać dzięki nowoczesnym technikom cyfrowej obróbki obrazu.

Kolorowe obrazki wyglądające jak fragmenty telewizyjnych programów mówiących bez przerwy o zmieniającym się otoczeniu, atakujących widza tysiącami informacji, które pamiętamy jedynie przez kilka minut, - i już koncentrujemy się na nowych, aby po chwili szukać czegoś innego w obrazkowym świecie, który jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga kompletnie żadnego wysiłku, jedynie umiejętności posługiwania się pilotem dającym możliwość przeżywania coraz to nowych zastępczych wrażeń.

To kolorowe fotograficzne przedstawienia podobne do podróży przez technologiczne złudzenia, w których każdy może zobaczyć to, co chce i to, co jest dla niego odpowiednie. Przedstawienia, w których całkowita swoboda interpretacji otoczenia daje wrażenie pełnego uczestnictwa w tym, co widzimy. Są to komputerowe imaginacje zupełnie inne od tradycyjnego rysunku czy też obrazu, płaskie jak fotografia, ale przez przekształcenia i połączenia przeróżnych elementów dające widok całkowitej nierealności scen, i jednocześnie poczucie całkowitego ich istnienia dzięki komputerowej obróbce dającej obraz o spójnej budowie, w której wszystkie umieszczone przedmioty, postacie i detale dają całość o realnym istnieniu, - realnym jak fotografia.

Te obrazki to takie małe telewizorki, których wcale nie musimy rozumieć, które istnieją własnym krótkim życiem, taką małą chwilą gdzie ważne jest jedynie chwilowe wrażenie znikające po przejściu do następnego telewizorka mówiącego coś nowego i czasem zupełnie odmiennego.

źródło: DOm Kultury w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2013   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum