LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 17.10.2018


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIŁomianki chcą Euro
2007-11-23

KOMENTARZE: 0

Co prawda szanse na lokalizację stadionu narodowego w Łomiankach zostały pogrzebane równie szybko jak się pojawiły, ale miasto może gościć podczas mistrzostw jedną z reprezentacji piłkarskich.

Wniosek o zakwalifikowanie Łomianek jako centrum pobytowego wpłynął do wojewódzkiego koordynatora ds. Euro, Aleksandry Wałęsy. Teraz trafi do Ministerstwa Sportu.
Gdzie miałby się znaleźć kompleks treningowy? - Łomianki proponują dwie lokalizacje - mówi rzecznik łomiankowskiego urzędu Wojciech Asiński - od ulicy Kolejowej, przed zjazdem na Sadową, po lewej stronie jest teren 70 ha, zaś po prawej 50 ha. Teren trzeba by oczywiście odkupić od właściciela. W Łomiankach musiałby powstać także pięciogwiazdkowy hotel. Miasto liczy na dofinansowanie z zewnątrz. Wokół Euro panuje na razie organizacyjny chaos. Powyborcze zmiany w Ministerstwie Sportu też nie pomagają umykającym terminom.

Z udziału w organizacji Euro wycofują się powoli niektóre miejscowości. Na przykład Wieliszew (w powiecie legionowskim), który od początku zgłaszał swoją kandydaturę jako centrum treningowe Euro 2012 i część kompleksu sportowego ma już gotową. Wójt Wieliszewa Waldemar Kownacki powiedział "Echu", że z ostatnich spotkań w sprawie organizacji mistrzostw wynika, iż pomoc finansowa może nie być tak duża, jak na początku się spodziewano. Przyznaje, że gminy po prostu nie będzie stać na tak drogą imprezę i lepiej inwestować w obiekt na swoje potrzeby. Mniejszym, oddalonym od Warszawy, gminom po mistrzostwach trudno będzie utrzymać duże kompleksy sportowe i hotele.

Łomianki jednak mają przewagę lokalizacyjną nad Wieliszewem. Proponowane obiekty miałyby powstać przy uczęszczanej drodze krajowej, w bliskiej odległości od stolicy. Pozostaje tylko problem, kto miałby je wybudować.

MZ
Echo Łomianek i Bielan nr 19 (100) /2007

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2013   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum