LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 19.5.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGI„Sztuka czytania” w Bombonierka Cafe
2006-05-24

KOMENTARZE: 0

Bombonierka Cafe zaprasza 3 czerwca o godz. 18.00 na spotkanie z poetą Miłoszem Kamilem Manasterskim, autorem tomu „Sztuka czytania”, książki uhonorowanej Nagrodą Światowego Dnia Poezji w kategorii debiut roku 2005.

Miłosz Kamil Manasterski jest założycielem i szefem Łomiankowskiego Klubu Literackiego działającego od 2002 r. przy Domu Kultury w Łomiankach. Jest redaktorem naczelnym serwisu literatura.waw.pl i miesięcznika „Łomianki Kulturalne”, jurorem w Turnieju Jednego Wiersza o Laur Burmistrza Łomianek, Konkursie Poetyckim im. Adama Asnyka i Turnieju Jednego Wiersza o Puchar Dyrektora Domu Kultury w Łomiankach. Sam jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów literackich w kategorii poezji i prozy. Pierwszą swoją nagrodę – wyróżnienie w konkursie na opowiadanie – zdobył w wieku 10 lat. Później otrzymywał kolejne nagrody m.in.: I nagrodę w Turnieju Jednego Wiersza „O Laur Juliana Tuwima” w Łodzi (1998), I nagrodę w konkursie Nadnyskich Spotkań Literackich w Zgorzelcu (1999), I nagrodę w Konkursie Poetyckim im. L. Piwowara w Dąbrowie Górniczej (2000), Nagrodę Główną w XXXII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. J. Śpiewaka w Świdwinie (2001), I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Nagrodę Jesiennej Chryzantemy w Płocku (2002, 2003), I nagrodę w konkursie poetyckim Warszawskiej Jesieni Poezji i portalu Nieszuflada.pl (2003), I nagrodę w Konkursie Poetyckim im. M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w Katowicach (2004).

Był szefem Grupy Literackiej B2 (1997-1999), członkiem Koła Młodych Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddziału Łódzkiego (1998-2000). Wydał arkusz poetycki „Zasady gry” (Oficyna Wydawnicza „Obrzeża”, Zgorzelec 1999) i tom wierszy „Sztuka czytania” (Dom Kultury w Łomiankach & Wydawnictwo Książkowe „IBiS”, Warszawa 2005) za który otrzymał Nagrodę Światowego Dnia Poezji w kategorii debiut roku.

Publikował m.in. w czasopismach: “Obrzeża”, “Anima”, „Akant”, „Awers”, “Breg-Art”, “Poezja Dzisiaj”, “Dziennik Łódzki”, “Niedziela”, “Kalejdoskop”, “Łabuź” , “Undegrunt”, “Głos Wielkopolski”, „Parnasik”, w ponad czterdziestu antologiach i almanachach (m.in. „Po drodze. Almanach 2005 Łomiankowskiego Klubu Literackiego”, „Cud który trwa. Papieżowi poecie - poeci”), oraz prezentował je na antenie m.in.: Polskiego Radia BIS, Radia Łódź, Radia Plus, TVP 3 i w portalach internetowych.

„Miłosz Kamil Manasterski z każdej rzeczy, z każdej codzienności, tej realnej i tej „odrealnionej”, i tej powszedniej, prostej, zwykłej – potrafi uczynić poezję. U niego wszystko staje się poezją. Jego słowo, to nie napuszone, nie patetyczne – nabiera wręcz doskonałej melodyki, staje się nutą czasu teraźniejszego i tego czasu, co nadchodzi.” - fragment recenzji Zdzisława Tadeusza Łączkowskiego.

Więcej o autorze oraz utwory w czytelni on-line: www.literatura.waw.pl

źródło: Bombonierka Cafe
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT