LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 6.10.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIBike Lovers
2007-05-25

KOMENTARZE: 0

Bike Lovers rozpoczynali działalność koncertową na początku lat 90-tych. Grupa występowała w klasycznym rockowym składzie: wokal, dwie gitary, bas i perkusja. Imprezy, w których uczestniczyli muzycy, to głównie zloty motocyklowe.

W zasadzie grupa powstała po to by uprzyjemniać czas podczas motocyklowych biesiad. Grupa docelowa zdecydowała zarówno o nazwie jak i wywarła pietno na repertuarze. Grali mocnego, męskiego bluesa i rocka wykonując utwory takich grup i wykonawców jak: Eric Clapton, Cream, John Mayall, Deep Purple, AC/DC.
Wystepowali dla bardzo spontanicznej, szczerej i prostolinijnej widowni chłonąc atmosfere ca3onocnych imprez pachnących piwem i zielonym dymem.

Po 10 latach przerwy powracają na scene bogatsi o nowe doświadczenia życiowe i muzyczne, z nowymi pasjami i priorytetami. Ze starego składu pozostało trzech muzyków. Jedną z gitar zastąpił instrument klawiszowy, co w sposób diametralny zmieniło brzmienie całej grupy.

W przeszłości muzycy chcieli grać głośno, ostro i wyciskali, co mogli ze starych instrumentów i wzmacniaczy. Obecnie poszukują dźwieków bardziej subtelnych, lecz wciąż naładowanych mocą. Poszukują brzmienia, selektywności i bawią się muzyką, a to najbardziej cenią sobie ich słuchacze. Wiekszą uwagę przykładają do jakości brzmienia, niż do samej jego intensywności.

Oprócz wyżej wymienionych w repertuarze pojawiły się utwory Steviego Wondera, Roberta Craya, Toto, czy Bryana Adamsa. Zespół coraz mocniej skłania się w kierunku muzyki środka, doceniając obok bluesa i rocka, również muzykę soul i wysokiej jakości pop. Gdyby przyszłość mierzyć sympatiami muzycznymi można by zaryzykować tezę, że Bike Lovers zmierza w stronę muzyki przyjemnej w odbiorze, lecz wymagającej dla muzyka. W planach repertuarowych już dziś znajdują się utwory jazzowe i latynoskie. Tymczasem Bike Lovers chcą podzielić się muzyczną pasją. Zespół jest w pełni wyposażony (instrumenty, nagłośnienie, transport), elastyczny w kwestiach związanych z charakterem występu i nateżenia dźwięku, pozostaje pryncypialny w kwestiach repertuarowych. Zespół nie wykonuje muzyki polskojezycznej, gdyż w jego opinii polska muzyka rozrywkowa ma na tyle unikalny charakter, że jej pojawienie się w repertuarze mogłoby mieć niepożądany wpływ na założoną koncepcje stylu brzmienia zespołu.

Skład:
Michał Naftyński - vocal, harmonijka ustna (Łomianki)
Marcin Pazio - perkusja (Łomianki)
Hubert Korczak - gitara basowa (Łomianki)
Piotr Siennicki - gitara
Paweł Penksa - instrumenty klawiszowe

Kontakt:
www.bikelovers.naf.pl
e-mail: bikelovers@naf.pl

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT