LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 1.3.2021


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGINie będzie promu przez Wisłę ?
2007-05-24

KOMENTARZE: 0

Prom uruchomiony głównie z myślą o amatorach wycieczek rowerowych mógł jednorazowo zabrać 12 osób z rowerami. Przepłynięcie z Burakowa na Białołękę (około 300 metrów) trwało około 2-3 minut.

Co roku przeprawa była dofinansowywana przez władze samorządowe Łomianek i warszawskiej dzielnicy Białołęka. Prom z umieszczonym na burcie banerem „Łomianki zapraszają” i powiewającą na dziobie flagą Łomianek, stanowił świetną promocję naszej gminy.
W 2007 r. w planach promocji Łomianek - podobnie jak w minionych latach - było uruchomienie przeprawy promowej w dotychczasowym miejscu. Były również zarezerwowane środki. Poczyniono też wstępne ustalenia z właścicielem promu. Jednak władze Warszawy „zawłaszczyły” tę inicjatywę, planując włączenie do systemu komunikacji miejskiej stolicy promu rowerowego przez Wisłę z Tarchomina na Bielany. Dla rowerzystów to niewielka różnica, gdyż prom ma przybijać na wysokości Lasku Młocińskiego. Przeprawę będzie obsługiwać nasz kontrahent.
W tej sytuacji bliższych informacji o planowanej przeprawie promowej może udzielić Stanisław Jan Plewako - Pełnomocnik Prezydenta Warszawy ds. Rozwoju Transportu Rowerowego lub Dyrektor Biura Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m.st. Warszawy

Wojciech Asiński - Rzecznik prasowy UMiG ŁomiankiSkontaktowaliśmy się w tej sprawie z p. Markiem Piwowarskim - pełnomocnikiem m.st. Warszawy ds. zagospodarowania nadbrzeża Wisły.
"Chcielibyśmy uczynić prom ważną atrakcją Warszawy. W związku z tym i w nawiązaniu do tradycji rejsów do Młocin zleciliśmy opracowanie przystosowania nabrzeża Wisły w rejonie Parku Młociny na przystanek komunikacji rzecznej.
W tej chwili jest gotowy projekt budowlano-wykonawczy, jesteśmy w trakcie starania się o nabycie praw do gruntów - myślę że jeszcze czerwcu zaczniemy budowę.
Jeśli chodzi o samą usługę przewozową w tej chwili nie mamy zarezerwowanych środków w budżecie na sfinasowanie tego typu usługi - jest to koszt około 46 tys. zł na sezon przy 8-godzinnym pływaniu w weekendy - może się uda jeszcze je uzyskać, a na pewno będą gwarantowane na przyszły rok."
- poinformował nas drogą mailową p. Piwowarski.

redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT