LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 1.3.2021


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIMiejsce dla szczęściarzy
2007-05-07

KOMENTARZE: 1

W połowie marca br. upłynął termin rekrutacji dzieci do Przedszkoli Samorządowych w Łomiankach. Rodzice do tego dnia mogli składać w przedszkolach karty zgłoszeniowe teraz czekają na wyniki rekrutacji, które ogłoszone zostaną pod koniec kwietnia.

- Aż boję się pomyśleć, że moje dziecko mogłoby nie zostać przyjęte do przedszkola samorządowego, nie stać mnie na drogie opłaty w prywatnej placówce - mówi mama 4 - letniego Jakuba. W gminie Łomianki są 3 samorządowe przedszkola i 5 prywatnych. To niemało. Jednak już dziś wiadomo, że nie wystarczy miejsc dla wszystkich chętnych maluchów.

Komisja zdecyduje

O przyznaniu dzieciom miejsc w przedszkolach samorządowych decyduje Komisja Rekrutacyjna, która zbierze się w najbliższych dniach. Pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci, które spełniają najwięcej kryteriów określonych w regulaminie rekrutacji.

Co roku pojawia się ten sam problem - jest znacznie więcej chętnych niż wolnych miejsc. Ogólnie w Przedszkolach Samorządowych Łomiankach miejsc jest 226, odpowiednio 90 w Łomiankach, 61 w Dabrowie i 75 w Dziekanowie Leśnym. Z czego liczbę wolnych miejsc dyrektorzy przedstawiają dopiero na posiedzeniu komisji. Jednak wiadomo już, że kart zgłoszeniowych napłynęło znacznie więcej i nie ma mowy, by przyjąć wszystkie dzieci. - co roku rodzice są z tego powodu niezadowoleni. Niestety nie wystarczy miejsc dla wszystkich - wyjaśnia Urszula Górka, dyr. Przedszkola Samorządowego nr 1 w Łomiankach.

W niepublicznej drożej

Są oczywiście w Łomiankach również przedszkola niepubliczne, ale i tam o miejsca nie jest łatwo. U Sióstr Salezjanek już pierwszego dnia zapisów lista przyjętych była zapełniona, a "Polsko - Angielskie Przedszkole Niepubliczne The Treehouse" swoje listy zapełniło już na przełomie stycznia i lutego. W "Słoneczku" są jeszcze ostatnie wolne miejsca, ale tylko w najmłodszej grupie. Przedstawiciele tych placówek również mówią o dużej liczbie chętnych.

Rodziców nie odstraszają nawet ceny wyższe niż w placówkach publicznych. Za przedszkola samorządowe opłata miesięczna wynosi 145 zł plus opłata za wyżywienie, u Sióstr Salezjanek jest to już 350 zł za miesiąc, z wliczonymi opłatami za zajęcia dodatkowe oraz wyżywienie. Za dziecko w "Słoneczku" rodzice płacą miesięcznie 600 zł (razem z zajęciami dodatkowymi).Najdroższe jest przedszkole "The Treehouse" - miesięczna opłata to 900 zł, dodatkowo trzeba opłacać zajęcia pozaprogramowe, ale nie zraża to rodziców, gdyż w tej placówce zapełnione s już nawet listy oczekujących.

MP
Życie Łomianek 2/2007

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #ewa IP: 95.40.110.*
2013-05-07, 01:14    
nie wiem skad autor brał te ceny .sloneczko za 600 ????? najdrozsze 900 .co za bzdety . szkoda ze nikt nie rpzygotowuje sie do tych artykułów . masakra. moje dziecko chodzi do przedskzola w lomiankach czesne 1200 zł bez zajec dodatkowych !!! i jest to normalna cena . nie ma przedszoli za 600 , a three house jest jeszcze drozsze .
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT