LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 1.3.2021


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGILiteratura.waw.pl portalem Związku Literatów Polskich
2007-05-01

KOMENTARZE: 0

Kiedy cztery lata temu powstawał serwis internetowy Domu Kultury w Łomiankach (www.lomianki.art.pl) znalazł się w nim niewielki dział literacki. Jego zadaniem miało być prezentowanie twórczości łomiankowskich poetów oraz informowanie o imprezach literackich organizowanych przez Dom Kultury.

W roku 2004 Dom Kultury w Łomiankach stał się prężnym ośrodkiem literackim, a klub zrzeszający łomiankowskich pisarzy liczył ponad dwadzieścia osób. Liczba utworów literackich opublikowanych w serwisie www.lomianki.art.pl przekroczyła 300, a wśród autorów zaczęły pojawiać się osoby spoza naszego miasta, wśród nich także profesjonalni pisarze, jak Zdzisław Tadeusz Łączkowski, Zbigniew Irzyk czy Zbigniew Milewski. Zapadła wtedy decyzja o utworzeniu, niezależnego, skoncentrowanego na literaturze serwisu internetowego. Po trwających kilka miesięcy przygotowaniach powstał ambitny portal o charakterze zupełnie nieporównywalnym do dotychczas istniejących w internecie: www.literatura.waw.pl.

Pół miliona internautów

Do współpracy z nowym portalem zaproszono znakomitych twórców, takich jak: Dorota Ryst, Stefan Jurkowski, Piotr Grobliński, Krzysztof Bieńkowski, Juliusz Erazm Bolek, Jerzy Jankowski, o. Eligiusz Dymowski. Portal pomyślano jako swojego rodzaju gazetę, w której codziennie ukazuje się nowa zawartość: wiersze, recenzje, opowiadania, informacje o nowościach książkowych i imprezach literackich. Szczególnie eksponowane w portalu są wydarzenia literackie i wydawnictwa Domu Kultury w Łomiankach. Portal jest interaktywny: można komentować zamieszczane w nim utwory, dyskutować na forum. Portal zamieszcza także zdjęcia z imprez literackich, a od niedawna również udostępnia materiały wideo z imprez w Domu Kultury. Tak pomyślany i profesjonal nie prowadzony przez redakcję w składzie: Ewa Beata Mościcka, Daniel Tendaj i Miłosz K. Manasterski (redaktor naczelny) serwis, stał się jednym z najpopularniejszych miejsc w literackim Internecie. W ciągu półtora roku odwiedziło go ponad 550 tys. internautów! Portal ulokował się w pierwszej dziesiątce najlepszych serwisów literackich w Polsce.

Wielkie wyróżnienie

Kilka dni temu portal literacki Domu Kultury w Łomiankach spotkało szczególne wyróżnienie. Serwis www.literatura.waw.pl stał się Oficjalnym Portalem Związku Literatów Polskich. To ogromny sukces Domu Kultury w Łomiankach i redakcji. Portal przechodzi w tej chwili „generalny remont” – pojawiło się już nowe logo, tworzone są strony poświęcone działalności statutowej Związku. Nad serwisem nadal będzie pracować łomiankowska redakcja, do której dołączyli: Aldona Borowicz, Stefan Jurkowski i Zbigniew Milewski. Nowa literatura.waw.pl ma być wielkim źródłem informacji o pisarzach i życiu literackim w Polsce.

Echo w całym kraju

Nie ulega wątpliwości, że siedziba redakcji Oficalnego Portalu Związku Literatów Polskich w Domu Kultury w Łomiankach jest ukoronowaniem wysiłków ośrodka i wyjątkowo mocno zaznacza Łomianki na literackiej mapie Polski. Możemy mieć pewność, że żadna impreza literacka ani żadna książka wydana przez Dom Kultury w Łomiankach nie pozostanie bez echa w całym kraju.

M.K.M.
Gazeta Łomiankowska nr 7/2007KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT