LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 20.10.2018


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIW Bibliotece będzie się działo...
2007-05-01

KOMENTARZE: 0

Tydzień Bibliotek i Dzień Bibliotekarza: 7 – 11 maja 2007 roku
Po raz czwarty w maju 2007 roku będziemy obchodzić w Polsce TYDZIEŃ BIBLIOTEK, a 8 maja DZIEŃ BIBLIOTEKARZA. Kontynuując dobre tradycje, pragniemy utrwalać i wzbogacać uznany już w bibliotekarskim środowisku coroczny obyczaj dający okazję szczególnego oglądu naszej pracy ku pożytkowi ogółu czytelników. Biblioteka Publiczna w Łomiankach również czynnie włącza się w obchody tego święta.
Motywem przewodnim tegorocznego TYGODNIA będzie hasło: „Biblioteka mojego wieku”. Motto pozwala na ukazanie technicznych i organizacyjnych możliwości bibliotek XXI wieku. „Biblioteka mojego wieku” nie różnicuje generacji, nie dzieli pokoleń – jest dla wszystkich szanujących książkę i jej współczesne atrybuty.


Fascynujący sen księcia Giedymina – spotkanie dla dzieci
Dnia 9 maja (środa) w godz. 17.00 – 19.00 Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci na warsztaty animacyjne zatytułowane: „Sen księcia Giedymina”. Spotkanie zainauguruje nowy projekt Biblioteki, pt. „Nad brzegiem Wilii”.
Uczestnicy imprezy będą mieli możliwość wysłuchania czytanych baśni i legend litewskich, poznają ciekawostki związane z historią Wilna i Litwy: dowiedzą się, dlaczego wilk jest symbolem miasta położonego na siedmiu wzgórzach, a także czeka ich wspaniała zabawa podczas wykonywania wspólnej książeczki rysunkowo-komiksowej.


Poczuj bluesa... w Bibliotece
Dnia 11 maja br. (piątek) godz. 19.00 Biblioteka zaprasza młodzież i dorosłych na BLUESOWE OPOWIEŚCI w wykonaniu Jarka Kaczmarka - opowiadanie, gitara oraz Gwidona Cybulskiego - śpiew, gitara, ngoni, harmonijka ustna i instrumenty perkusyjne.
Zachęcamy do wysłuchania opowieści muzycznej ilustrowanej utworami inspirowanymi repertuarem klasyków bluesa: Roberta Johnsona, Laedbellego, Big Billa Bronzyego...
Historia rozpoczyna się w Delcie rzeki Wisły i prowadzi tajemniczą autostradą (Highway 5278) do bluesowego piekła i raju. W drodze spotkania z Big Billem, Huddie Ledbetterem i moc innych atrakcji, m.in. oszałamiająca Lady C. C. De Ville.

Maciej Orłoś w Łomiankach!
W dniu Bibliotekarza 8 maja (we wtorek) o godz. 11.00 naszą Bibliotekę odwiedzi popularny dziennikarz i prezenter Teleexpressu – Maciej Orłoś. Spotka się z bibliotekarzami oraz z najmłodszymi mieszkańcami Łomianek, aby opowiedzieć o swojej najnowszej książce, pt. Tajemnicze przygody Kubusia.

źródło: Biblioteka Publiczna w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2013   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum