LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

niedziela, 7.3.2021


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIW Bibliotece będzie się działo...
2007-05-01

KOMENTARZE: 0

Tydzień Bibliotek i Dzień Bibliotekarza: 7 – 11 maja 2007 roku
Po raz czwarty w maju 2007 roku będziemy obchodzić w Polsce TYDZIEŃ BIBLIOTEK, a 8 maja DZIEŃ BIBLIOTEKARZA. Kontynuując dobre tradycje, pragniemy utrwalać i wzbogacać uznany już w bibliotekarskim środowisku coroczny obyczaj dający okazję szczególnego oglądu naszej pracy ku pożytkowi ogółu czytelników. Biblioteka Publiczna w Łomiankach również czynnie włącza się w obchody tego święta.
Motywem przewodnim tegorocznego TYGODNIA będzie hasło: „Biblioteka mojego wieku”. Motto pozwala na ukazanie technicznych i organizacyjnych możliwości bibliotek XXI wieku. „Biblioteka mojego wieku” nie różnicuje generacji, nie dzieli pokoleń – jest dla wszystkich szanujących książkę i jej współczesne atrybuty.


Fascynujący sen księcia Giedymina – spotkanie dla dzieci
Dnia 9 maja (środa) w godz. 17.00 – 19.00 Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci na warsztaty animacyjne zatytułowane: „Sen księcia Giedymina”. Spotkanie zainauguruje nowy projekt Biblioteki, pt. „Nad brzegiem Wilii”.
Uczestnicy imprezy będą mieli możliwość wysłuchania czytanych baśni i legend litewskich, poznają ciekawostki związane z historią Wilna i Litwy: dowiedzą się, dlaczego wilk jest symbolem miasta położonego na siedmiu wzgórzach, a także czeka ich wspaniała zabawa podczas wykonywania wspólnej książeczki rysunkowo-komiksowej.


Poczuj bluesa... w Bibliotece
Dnia 11 maja br. (piątek) godz. 19.00 Biblioteka zaprasza młodzież i dorosłych na BLUESOWE OPOWIEŚCI w wykonaniu Jarka Kaczmarka - opowiadanie, gitara oraz Gwidona Cybulskiego - śpiew, gitara, ngoni, harmonijka ustna i instrumenty perkusyjne.
Zachęcamy do wysłuchania opowieści muzycznej ilustrowanej utworami inspirowanymi repertuarem klasyków bluesa: Roberta Johnsona, Laedbellego, Big Billa Bronzyego...
Historia rozpoczyna się w Delcie rzeki Wisły i prowadzi tajemniczą autostradą (Highway 5278) do bluesowego piekła i raju. W drodze spotkania z Big Billem, Huddie Ledbetterem i moc innych atrakcji, m.in. oszałamiająca Lady C. C. De Ville.

Maciej Orłoś w Łomiankach!
W dniu Bibliotekarza 8 maja (we wtorek) o godz. 11.00 naszą Bibliotekę odwiedzi popularny dziennikarz i prezenter Teleexpressu – Maciej Orłoś. Spotka się z bibliotekarzami oraz z najmłodszymi mieszkańcami Łomianek, aby opowiedzieć o swojej najnowszej książce, pt. Tajemnicze przygody Kubusia.

źródło: Biblioteka Publiczna w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT