LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 19.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGITeatrzyk „Tygrysek” wrócił do Łomianek
2007-03-28

KOMENTARZE: 0

A zaczęło się tak:
Dawno, dawno temu... (tak dokładnie to już ponad 22 lata), w pewnej II klasie łomiankowskiej szkoły były sobie dzieci, które lubiły recytować, śpiewać, tańczyć i bawić się w teatr. Założyły szkolny teatrzyk i nazwały go „Tygryskiem”. Dzieci rosły, „Tygrysek” rozrastał się także. Pojawiały się kolejne przedstawienia: „Leśne rachuneczki”, „Ułani, ułani”, „Grzyby”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Jacek i Placek” i wiele innych. Prezentowane były w szkole, Domu Kultury, a także chorym dzieciom w Szpitalu w Dziekanowie Leśnym. „Tygrysek” podrósł i zaczął ciekawie rozglądać się po świecie. W latach 90 ub. w. występował w Szwecji, wyjechał też ze swoim programem do Francji, do Noyelles les Vermelles – siostrzanego miasta Łomianek.

Wędrówki „Tygryska”
Od 1990 r. „Tygryska” przygarnął Dom Kultury. Następnie teatralny zwierzak wędrował po kolejnych szkołach na warszawskich Bielanach: XV Społecznej Szkole Podstawowej przy ul. Wóycickiego, Szk. Podst. nr 345 i Gimnazjum nr 76 przy ul. Gwiaździstej oraz Szk. Podst. nr 53 przy ul. Rudzkiej - gdzie działa do dnia dzisiejszego. W tym okresie teatrzyk nawiązał wiele ciekawych kontaktów z podobnymi zespołami w Polsce, uczestniczył w warsztatach, przeglądach i festiwalach, niejednokrotnie odnosząc sukcesy. Odbył też kolejne artystyczne podróże zagraniczne: do Szwecji i Norwegii, a także do Wilna.
Od września 2005 r., dzięki życzliwości ówczesnej p. dyrektor Teresy Ufel, „Tygrysek” powrócił do szkoły w Łomiankach. Ogromne zainteresowanie dzieci, ich zaangażowanie i twórczy entuzjazm zaowocowały powstaniem kilku przedstawień - „Jasełkowe śpiewki”, „Wojna grzybów”, „Leśne rachuneczki”. Kilkoro najmłodszych Tygrysiąt współpracowało przy powstaniu spektakli gimnazjalnych – „Marionetki” i „Przebudzenie Goplany”.

Osiągnięcia
Udział w Łomiankowskich Przeglądach Teatralnych, I (jedyna!) Nagroda w Bielańskim Przeglądzie Teatralnym 2006 za „Wojnę grzybów”, nagrody w Wojewódzkim Przeglądzie Teatralnym MINIMAKS 2006 – „Złoty Minimaks” za „Przebudzenie Goplany” i „Srebrny Minimaks” za „Wojnę grzybów”. Wyróżnienie za „Marionetki” w Festiwalu Młodego Teatru w Podkowie Leśnej.
W Szkole Podstawowej w Łomiankach tygryskowa zabawa w teatr trwa! Przygotowywane są nowe przedstawienia: „Jak wół do karety” wg Marii Kownackiej (patronki szkoły!), „Wyprawa” na motywach „Kubusia Puchatka” i „Spotkanie” inspirowane skandynawskimi legendami o trollach.

Instruktorzy teatralni: Zofia Wróblewska i Mirosława Iwaszczuk
Gazeta Łomiankowska nr 6/2007

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT