LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 13.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGISportowe Łomianki
2007-03-28

KOMENTARZE: 0

Redakcja miesięcznika Nasze Łomianki pragnie zainicjować publiczną dyskusję na temat sportu w mieście i gminie Łomianki. Uważamy temat za niezwykle istotny dla integracji mieszkańców, ich bezpieczeństwa, a także promocji naszego miasta.

W gminie Łomianki mieszka już ponad 20 tysięcy mieszkańców. Reprezentują oni różne zawody. Mają również swoje zainteresowania. Postanowiliśmy przyjrzeć się zatem, czy i jak zadania z zakresu sportu wobec mieszkańców są realizowane przez władze lokalne?

Sprawami sportu w MiG Łomianki zajmował się dotychczas referat Oświaty Sportu i Turystyki. Zadania referatu w tym zakresie zawarte były w paragrafie 31 pkt. 2 i 3 regulaminu organizacyjnego. Jest ich wyszczególnionych 18. Kierownikiem referatu w poprzedniej ekipie był pan Mariusz Borowiec. Zgodnie z nowym schematem organizacyjnym i nowym regulaminem, referat od 1 lutego podlega zastępcy burmistrza do spraw społecznych, pani Jolancie Niegrzybowskiej. Mamy nadzieję, że pani burmistrz wniesie wiele nowego do jego pracy.

Postanowiliśmy sprawdzić, czego może dowiedzieć się mieszkaniec Łomianek na przykład o bazie sportowej. Strona www. lomianki.pl podaje informacje tylko o Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym. Na temat innych obiektów nie ma nic.

W Łomiankach działa podobno 8 klubów sportowych. Sprawdziliśmy w Starostwie Powiatowym. Tam mają zarejestrowanych 13 klubów z terenu Łomianek. Z tego co nam wiadomo, w Łomiankach działają również inne organizacje zajmujące się sportem, nigdzie nie zarejestrowane. Na czym więc polegała dotychczasowa koordynacja działań w wykonaniu referatu? Jak były realizowane przez referat inne zadania? Czy będzie szansa na poprawę istniejącego stanu?

Uważamy, że już teraz wszyscy powinniśmy zacząć myśleć nad budową nowej bazy sportowej pod potrzeby rozrastającego się miasta. Musimy rozpocząć także debatę nad źródłami pozyskania funduszy na rozwój sportu.

W Łomiankach mieszka wiele osób związanych zawodowo ze sportem. Mieszka tu również wielu działaczy różnych dyscyplin sportu. Ten ogromny potencjał trzeba koniecznie wykorzystać. Ludzie sportu z Łomianek na pewno nie odmówią pomocy. Wspólnymi siłami możemy osiągnąć naprawdę wiele.

Redakcja czeka na Państwa propozycje. Wszystkie głosy w dyskusji na tematy sportowe opublikujemy na naszych łamach.

Józef Wierzbicki
Nasze Łomianki - nr. 3(67)2007

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT