LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 19.1.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGISkąd przerwy w dostawie energii?
2021-06-25

KOMENTARZE: 0

W ciągu ostatnich dni w Łomiankach mieszkańcy zgłaszali problemy z ciągłością dostaw energii elektrycznej. Przerwy krótsze i dłuższe były sygnalizowane przez mieszkańców różnych sołectw i osiedli.

O przyczyny uciążliwości zapytaliśmy dostawcę energii elektryczne na terenie naszej gminy - PGE Dystrybucja S.A.

____________________

Na terenie gminy Łomianki we wspomnianym przez Pana okresie nie odnotowaliśmy nadzwyczajnych przerw w dostawach energii elektrycznej do naszych Odbiorców.

Za okres 18-22 czerwca br. odnotowaliśmy w sumie 39 zgłoszeń o usterkach w pracy sieci, tudzież braku zasilania. Znakomitą większość zgłoszeń obsłużyliśmy bezzwłocznie, część następnego dnia po otrzymaniu zgłoszenia. Uciążliwością, na jaką zapewne zwraca Pan uwagę, jest okresowe pojawianie się krótkotrwałych zaników napięcia. Są one zwykle spowodowane pracami, jakie musimy wykonywać w celu przyłączenia nowych odbiorców, podniesienia sprawności, zmniejszenia awaryjności oraz modernizacji naszych sieci. Aby je przeprowadzić, musimy wyłączać części linii zasilających, stąd chwilowy zanik napięcia. Zaniki pojawią się też w momencie załączania zamontowanych nowych urządzeń, gdy energetycy będą sprawdzali poprawność ich działania, a także w chwili przywracania prawidłowej pracy całego ciągu zasilającego, czyli przełączania z linii alternatywnych na pierwotną.

Jak widać, nasze prace z jednej strony mogą być w pewnym stopniu uciążliwe, jednak należy pamiętać, że w ich efekcie możemy oferować naszym Odbiorcom stabilne i spełniające wymagania jakościowe dostawy energii elektrycznej. Zaniki zasilania mogą tez być wynikiem automatycznego zadziałania zabezpieczeń po wystąpieniu zwarcia na linii. Niezależnie od powodu, w momencie wykrycia zwarcia zasilanie musi zostać rozłączone, aby chronić potencjalną ofiarę przed porażeniem. Często powodem takich zwarć bywa np. gałąź drzewa, która przy wietrze styka się z linią, powodując jej wyłączanie. W takich przypadkach automatyka po upływie określonego czasu załącza ponownie linię, i jeśli zwarcie przemija, zasilanie zostaje utrzymane. Jeżeli zwarcie nadal się utrzymuje, linia zostaje trwale rozłączona, a na miejsce jest dysponowana brygada pogotowia energetycznego w celu rozwiązania problemu.

Mając na uwadze powyższe, chcemy prosić naszych Odbiorców o wyrozumiałość w sytuacji pojawiających się zaników napięcia. Tam, gdzie mamy na nie wpływ, zawsze dokładamy wszystkich starań, aby zminimalizować ich częstotliwość. Jeżeli są wynikiem działania czynników zewnętrznych, bardzo prosimy o zgłaszanie takich przypadków na numer 991.


____________________

redakcja@lomianki.info

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT