LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 6.12.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIBUSPAS - kto za, kto przeciw...
2021-06-16

KOMENTARZE: 14

Dziś - 16.06.2021 - odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej podczas której radni podjęli decyzje, które zmierzają do usprawnienia komunikacji zbiorowej między Łomiankami i Warszawą – budowy buspasa.

Zaproponowane przez burmistrz Żebrowską-Piotrak rozwiązania poparli wszyscy radni oprócz Grzegorza Bryka i byłego burmistrza Tomasza Henryka Dąbrowskiego, którzy wstrzymali się od głosu.

Pierwsza z uchwał dotyczyła podjęcia współdziałania Gminy Łomianki z m.st. Warszawa w pracach polegających na przygotowaniu wielowariantowej koncepcji utworzenia pasa ruchu dla autobusów (buspasa) biegnącego w granicach Gminy Łomianki od ul. Brukowej do granicy z m.st. Warszawa oraz w Warszawie w pasie drogowym ulicy Pułkowej do ul. Heroldów/Muzealnej.
Druga - stanowiska w sprawie wyrażenia pozytywnej opinii w zakresie działań Burmistrza Łomianek zmierzających do wykonania zadania inwestycyjnego polegającego na realizacji usprawnienia włączenia drogi dla autobusów komunikacji publicznej z infrastrukturą drogową – włączenie ulicy Starej Cegielni do ul. Kolejowej na terenie Gminy Łomianki. Treść uchwał wraz z uzasadnieniem poniżej.


Załączone dokumenty:
Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie podjęcia współdziałania Gminy Łomianki z m.st. Warszawa w pracach polegających na przygotowaniu wielowariantowej koncepcji utworzenia pasa ruchu dla autobusów (buspasa) biegnącego w granicach Gminy Łomianki od ul. B.pdf
Rozpatrzenie projektu stanowiska w sprawie wyrażenia pozytywnej opinii w zakresie działań Burmistrza Łomianek zmierzających do wykonania zadania inwestycyjnego polegającego na realizacji usprawnienia włączenia drogi dla autobusów komunikacji publicznej z .pdf


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #do portalu INFO Łomianki IP: 23.154.177.*
2021-06-16, 21:56    
Czy możecie zapytać p. Dąbrowskiego dlaczego nie działa na korzyść mieszkańców codziennie stojących w korkach, dlaczego nie jest za ulepszeniem dojazdu do Warszawy. Ciekawi mnie odpowiedź.
NIEZALOGOWANY: #popieram IP: 83.28.217.*
2021-06-17, 06:57    
Można zapytać panią burmistrz czemu tak długo czekała z taką inicjatywą,od tego powinna zacząć swoją kadencję a nie od podniesienia opłat za śmieci o kilkaset procent, ponadto można zapytać kiedy pani burmistrz ze swoją ekipą przestanie robić w konia właścicieli J. Kiełpińskiego oraz mieszkańców, napuszczając jednych na drugich, rozpowszechniając kłamstwa o strudze dziekanowskiej i stanie prawnym rezerwatu. Można zapytać kiedy będzie spotkanie z właścicielami jeziora, odnośnie ścieżki, a raczej terenu rekreacyjnego dla deweloperki za 1PLN lub za darmo.itd.itp.
NIEZALOGOWANY: #ulica brzegowa IP: 83.9.195.*
2021-06-17, 11:03    
Można też zapytać Panią burmistrz kiedy zajmie się ulicami Wiślaną i Brzegową,ciągłe wymiany łat asfaltowych na długo nie wystarczają,a również kosztują,wiem,wiem odpowiedz że jak zrobią szambociąg i oświetlenie to słyszymy już od 40 lat,każdy kolejny burmistrz przed wyborami obiecuje że jak tylko zostanie wybrany to w pierwszej kolejności to załatwi,nie inaczej było również z obecną Panią burmistrz,jakby nie liczyć to około dwa tysiące głosów,więc wszystko można obiecać ?
NIEZALOGOWANY: #Referendum IP: 37.47.15.*
2021-06-17, 14:37    
Przecież to powinna zrobić na początku swojej kadencji.

Ciekawe czy w zmianach, które planuje urząd miejski w planach miejscowych dla Łomianek, pojawią się nowe działki z możliwością zabudowy pod BLOKOWISKA...

Poza tym o tym czy bus-pas w Warszawie powstanie zadecydują włodarze Warszawy, a nie Rada Miejska Łomianek czy Burmistrz Łomianek.

Póki co nawet na horyzoncie nie widać terminu budowy bus-pasa, w w wykazie bus-pasów do realizacji na najbliższe lata Miasto Warszawa nie uwzględniło bus-pasa ulicą Pułkową...https://warszawa.naszemiasto.pl/warszawa-zyska-w-2020-roku-piec-nowych-buspasow-gdzie/ar/c1-7489997

Miasto Warszawa najpierw oceni czy budowa jest w ogóle opłacalna ekonomicznie, bo nawet tego jeszcze chyba nie zrobiło.Więc te decyzje rady miejskiej to tylko jak na razi pobożne życzenia.

NIEZALOGOWANY: #trasa S-7 skrajem puszczy potrzebna IP: 37.47.15.*
2021-06-17, 14:41    
Czy możecie zapytać Panią burmistrz MŻP, kto z jej otoczenia był przeciwko budowie trasy S-7 skrajem puszczy i kto z jej dalszych lub bliższych politycznych znajomych oprotestował decyzje środowiskową dla trasy S-7 skrajem puszczy? Przecież dlatego najprawdopodobniej stoimy w korkach. Gdyby nie protesty niektórych osób z otoczenia (dawnego i teraźniejszego, bliższego i dalszego) Pani Burmistrz to trasa mogłaby być już w realizacji...
NIEZALOGOWANY: #obserwator IP: 83.28.217.*
2021-06-17, 15:26    
Przecież ten pas bus niczego nie rozwiąże, może nieco udróżnić komunikacje miejska, ale nie usprawni i ne rozładuje korków, zanim powstanie, jeśli wo-gule powstanie, a deweloperstwo nadal będzie działać w niekontrolowanym natężeniu.Gminą zarządzają ludzie bez wyobraźni, nieudacznicy,ogarnąć ten bałagan po tych szkodnikach będzie bardzo trudno.
NIEZALOGOWANY: #radny kitaszeski IP: 109.233.88.*
2021-06-17, 16:12    
Witam.
Czy ktoś u was w UM się z chujem na głowy pozamieniał?
Jak można do takich insynuacji dopuścic? Mam nadzieje że ktoś mi odpowie na najbliższej sesji rady miasta...
NIEZALOGOWANY: #do kitaszeski IP: 83.28.217.*
2021-06-18, 06:14    
Z tego co można przeczytać, to są sygnały od mieszkańców, tak że warto dopytać, a z głową to i u ciebie nie za ciekawie, ten sam poziom co UM tak że każda odpowiedź cie zadowoli.Nic nie widzę, nic nie słyszę, spadłem z księżyca.
NIEZALOGOWANY: #radek IP: 91.102.105.*
2021-06-18, 10:21    
Przecież dość szczegółowa koncepcja została już opracowana na koniec poprzedniej kadencji, a tutaj maksymalna kwota 50tys. zł jest śmieszna i gwarantuje porażkę. To tak jak jak podjąć uchwałę, że dajemy wszystkim mieszkańcom lody, pod warunkiem że uda się je kupić za 5 groszy. W zasadzie jedyny efekt tej uchwały to możliwość skrytykowania tych co nie zagłosowali za. Proponuję kolejne uchwały: "by było słonecznie", "by ludzie byli życzliwi" itp.
NIEZALOGOWANY: #dziakanowszczak IP: 83.31.103.*
2021-06-24, 22:01    
Pierwszym hasłem wyborczym pani Burmistrz był dojazd do Warszawy bodaj w 15 minut. MŻP została wybrana, a korki coraz dłuższe, w obie strony i poza "programami" i uchwałami intencyjnymi co się wydarzyło ? Skoro p. Burmistrz szła z takim hasłem na wybory, to teraz powinna się z jego realizacji rozliczyć.
NIEZALOGOWANY: #wyborca IP: 217.153.87.*
2021-06-25, 10:01    
Dostała Pani mój głos bo miał być bus pas, nie będzie bus pasa nie będzie głosu przy kolejnych wyborach. Krótko.
Myślę, że gdyby Łomianki zapożyczyły się miliony zł na realizacje z własnej kieszeni to niewiele osób miałyby coś naprzeciwko.
NIEZALOGOWANY: #Wyborca IP: 83.28.217.*
2021-06-26, 08:27    
O co chodzi z tym wotum nieufności i absolutorium dla pani burmistrz 11 radnych przeciw 4 za , mogła by ta pani podać się do dymisji, dla dobra Łomianek.
NIEZALOGOWANY: #Brak absolutorium IP: 37.47.9.*
2021-06-29, 20:43    
BURMISTRZ MŻP Z BRAKIEM ABSOLUTORIUM ZA WYKONANIE BUDŻETU ZA 2020 rok (nawet część Radnych z ugrupowania Pani Burmistrz MŻP byłą PRZECIWKO!!!)?

Teraz to już pozostaje jedno jedyne honorowe wyjście: Podanie się do dymisji przez Panią Burmistrz MŻP....

Nie pamiętam, żeby któryś z poprzednich Burmistrzów nie dostał absolutorium z wykonania budżetu... Chyba Pani MŻP jest pierwszym Burmistrzem, (który mając większość w radzie miejskiej) z brakiem absolutorium w historii Łomianek..., co wcale nie dziwi...
NIEZALOGOWANY: #Nie IP: 94.254.227.*
2021-07-04, 23:19    
Nic burmistrz nie zrobiła to i za co miała dostać to absolutorium.
REFERENDUM!!!!!!!!
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT