LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 14.4.2021


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIBiałe kapsułki na ulicach Łomianek
2021-02-26

KOMENTARZE: 0

Jak informuje Straż Miejska w Łomiankach...

Od kilku dni do Straży Miejskiej w Łomiankach napływały zgłoszenia, dotyczące podejrzanie wyglądających kapsułek. W zdecydowanej mierze osobami zgłaszającymi byli właściciele czworonogów, którzy bali się o życie i zdrowie swoich zwierząt. Każdy sygnał dotyczący zagrożenia dla czworonogów nie mógł zostać zbagatelizowany przez lokalnych mundurowych. Ostrzeżenia o nieznanej substancji pojawiały się również na terenie Warszawy.

Strażnicy z Łomianek podczas realizowania zgłoszeń oraz przejazdów patrolowych zabezpieczyli znaczną część materiału, który miał być poddany analizie pod kątem właściwości i pochodzenia. Pierwszy i jak się okazało właściwy trop prowadził do wykonawców realizujących zimowe utrzymanie dróg. We wnikliwe czynności wyjaśniające zaangażowano także lokalny Wydział Ochrony Środowiska. Strażnicy Miejscy w swoim postępowaniu zgromadzili kompletną dokumentację w tym charakterystykę produktu, pozwalającą na poniższe wnioski.

Po przeprowadzeniu analizy i zgromadzeniu materiału dowodowego z terenu naszej gminy okazało się, że jest to środek dopuszczony do używania w celu zapobiegania i zwalczania śliskości dróg, spowodowanej między innymi przez gołoledź. Produkt jest przeznaczony do użytkowania na drogach publicznych. Jest to popularnie używana, zbrylona sól drogowa. Po szybkim wzroście temperatury w ostatnim okresie, część z materiału nie weszła w pożądaną reakcję.
Nie zmienia to jednak faktu, że produkt nie nadaje się do spożycia przez zwierzęta i w razie jego połknięcia może wywoływać silne reakcje w organizmie.

W przypadku stwierdzenia podejrzanej substancji lub opisywanego produktu w postaci wyjściowej, prosimy o telefon do Straży Miejskiej (ul. Warszawska 87, Łomianki, tel. 22 751 35 03, telefon alarmowy: 986). Funkcjonariusze podejmą czynności, dotyczące zutylizowania zalegającego środka.

źródło: strazmiejska.lomianki.pl

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT