LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

niedziela, 16.5.2021


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIO ewakuacjach w przedszkolach...
2021-01-20

KOMENTARZE: 0

Jak informuje Jadwiga Idziaszak Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomiankach...

18 stycznia zebrał się Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. Tematem spotkania były ewakuacje w samorządowych przedszkolach na terenie naszej gminy, które dezorganizują pracę rodziców/opiekunów, dyrektorów przedszkoli a dzieci narażają na stres. W spotkaniu poza urzędnikami i dyrektorami przedszkoli wziął udział komendant łomiankowskiej policji i straży miejskiej.

W ostatnich tygodniach w przedszkolach samorządowych na terenie Gminy Łomianki wystąpiły przypadki ewakuacji przedszkoli, spowodowane przekazaną na adres e-mailowy przedszkola informacją o podłożonym ładunku wybuchowym w budynku przedszkola lub o podłożonym ładunku wybuchowym z gazem chemicznym. Łomianki nie są wyjątkiem. Przedstawiciel policji wyjaśnił, że maile docierają kaskadowo do placówek oświatowych w całej Polsce i każdorazowo ich treść badana jest przez Centralne Biuro Śledcze (CBŚ). CBŚ w przypadku każdego maila wydaje rekomendacje i ocenia ryzyko.

Pierwsze ewakuacje przedszkoli w Łomiankach odbyły się w październiku i listopadzie 2020 r. – ewakuowano Przedszkole Samorządowe w Łomiankach przy ul. Szpitalnej 1 (dwa razy) oraz Przedszkole Samorządowe nr 2 w Dziekanowie Leśnym przy ul. Akinsa 8. Natomiast już w tym roku, w odstępach kilkudniowych nastąpiła ewakuacja w dwóch przedszkolach: w Przedszkolu Samorządowym w Dziekanowie Leśnym przy ul. M. Konopnickiej 65 oraz w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Dziekanowie Leśnym przy ul. Akinsa 8 (w tym przedszkolu – dwie ewakuacje).

Organ prowadzący przedszkola samorządowe jest na bieżąco informowany o podejmowanych przez dyrektorów placówek oświatowych działaniach. Już po pierwszej ewakuacji powołany przez Burmistrz Łomianek Zespół Zarządzania Kryzysowego opracował procedury ewakuacji, żeby wesprzeć dyrektorów w organizacji szybkiej i bezpiecznej ewakuacji dzieci, w bezpieczne miejsce. Wyznaczonym miejscem ewakuacji jest każdorazowo Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe (ICDS) w Łomiankach przy ul. Staszica 2, gdzie dzieci przewiezione autobusami Komunikacji Miejskiej mogą bezpiecznie poczekać na odbiór przez rodziców/opiekunów prawnych. W tym czasie odbywa się sprawdzanie przez grupę policyjnych pirotechników pomieszczeń przedszkoli. Często na przyjazd specjalistów trzeba czekać kilka godzin, co uniemożliwia szybki powrót dzieci do placówki. W takich sytuacjach rodzice/opiekunowie są proszeni o jak najszybsze odebranie dziecka. ICDS nie jest przystosowany do dłuższego pobytu małych dzieci (brak sal i toalet przystosowanych dla przedszkolaków, brak możliwości przygotowania wyżywienia).

Rozumiemy niezadowolenie rodziców/opiekunów, ale w przypadku potencjalnego zagrożenia – dla każdego dyrektora przedszkola - bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Za każdym razem powiadamiane są właściwe organy i służby: Policja, Straż Miejska, pracownik urzędu zajmujący się sprawami bezpieczeństwa, Burmistrz Łomianek. Budynki są dokładnie sprawdzane. Do tej pory wszystkie alarmy okazały się fałszywe.

Wszystkie sprawy bada CBŚ i komórka policji do zwalczania cyberprzestępczości. Jeszcze w listopadzie 2020 r. Burmistrz Łomianek wystąpiła z pismem do Policji o podjęcie stosownych działań. Otrzymaliśmy informację, że są prowadzone czynności służbowe w powyższej sprawie przy udziale Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji, które na chwilę obecną nie doprowadziły do ustalenia nadawcy maili.

źródło: UM Łomianki
redakcja@lomianki.info

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT